BanyoYararlı Bilgiler

Siyah Banyo Dekorasyonu

Siyah Banyo Dekorasyonu

Banyo dekorasyonunda siyah renk tercihi riskli gibi görünmektedir. Siyahın asaleti ve ışıltısı doğru objelerle kullanılırsa çok şık bir dekorasyon elde edilir. Siyah bir banyoda ayna çerçevesi altın varaklı olabilir, dolap kulplarında ve armatürlerde altın rengi kullanılabilir.

Siyah Banyo Dekorasyonu

Siyah renk birçok renkle çok uyumlu bir görüntü oluşturacağından çok farklı konseptler oluşturulabilir. Havlu ve küçük objelerde değişik renkler kullanılarak siyah bir banyo çok şık bir görüntü oluşturabilir. Kırmızı, fuşya, pembe, turuncu, zümrüt yeşili ve turkuaz renklerden oluşan banyo aksesuarları banyonun ayrı bir canlılık kazanmasını sağlar.

siyah-banyo-dekorasyonu2

Siyah banyolarda şık bir görüntü elde edilebileceği gibi aksesuarlar ve objeler yanlış renklerden seçilirse karanlık, basık bir ortam oluşabilir. Bu nedenle siyah banyo dekorasyonu yapılırken titiz ve planlı olunmalı, gerekirse profesyonel destek alınmalıdır.

siyah-banyo-dekorasyonu3

Banyonun rengi belirlenirken ışık alıp almaması da çok önemlidir. Karanlık olan bir banyoda siyah kullanılması ve aydınlatmanın da doğru yapılmaması şık bir ortam yaratılmak istenirken çok boğucu olabilir.

siyah-banyo-dekorasyonu4

Siyah bir banyoda aydınlatma sistemi de çok önemlidir. Sadece tavandan tek bir ampulle aydınlatılmak istenirse ortam çok karanlık görünebilir. Siyah bir banyoda banyo aynasının yanına küçük spotlar konularak ve yukarı yönlendirilerek daha aydınlık bir görüntü elde edilir.

Siyah renk bir banyoda temizlik çok önemlidir. Siyah renk tozu ve parmak izini çok belli eder. Tüm banyolarda temizlik önemlidir ancak siyah banyolarda şık görüntünün sağlanması açısından ilave çaba gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Siyah banyo dekorasyonu çok zor oluyor. Bu işe girişince ne kadar zor olduğunu anladım. Uygun aksesuar bulmak, temizliğini sağlamak hakikaten zahmetli oluyor, iyice düşünmeden karar vermeyin derim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu