Siyah Banyo Dekorasyonu

Siyah Banyo Dekorasyonu

Banyo dekorasyonunda siyah renk tercihi riskli gibi görünmektedir. Siyahın asaleti ve ışıltısı doğru objelerle kullanılırsa çok şık bir dekorasyon elde edilir. Siyah bir banyoda ayna çerçevesi altın varaklı olabilir, dolap kulplarında ve armatürlerde altın rengi kullanılabilir.

Siyah Banyo Dekorasyonu

Siyah renk birçok renkle çok uyumlu bir görüntü oluşturacağından çok farklı konseptler oluşturulabilir. Havlu ve küçük objelerde değişik renkler kullanılarak siyah bir banyo çok şık bir görüntü oluşturabilir. Kırmızı, fuşya, pembe, turuncu, zümrüt yeşili ve turkuaz renklerden oluşan banyo aksesuarları banyonun ayrı bir canlılık kazanmasını sağlar.

siyah-banyo-dekorasyonu2

Siyah banyolarda şık bir görüntü elde edilebileceği gibi aksesuarlar ve objeler yanlış renklerden seçilirse karanlık, basık bir ortam oluşabilir. Bu nedenle siyah banyo dekorasyonu yapılırken titiz ve planlı olunmalı, gerekirse profesyonel destek alınmalıdır.

siyah-banyo-dekorasyonu3

Banyonun rengi belirlenirken ışık alıp almaması da çok önemlidir. Karanlık olan bir banyoda siyah kullanılması ve aydınlatmanın da doğru yapılmaması şık bir ortam yaratılmak istenirken çok boğucu olabilir.

siyah-banyo-dekorasyonu4

Siyah bir banyoda aydınlatma sistemi de çok önemlidir. Sadece tavandan tek bir ampulle aydınlatılmak istenirse ortam çok karanlık görünebilir. Siyah bir banyoda banyo aynasının yanına küçük spotlar konularak ve yukarı yönlendirilerek daha aydınlık bir görüntü elde edilir.

Siyah renk bir banyoda temizlik çok önemlidir. Siyah renk tozu ve parmak izini çok belli eder. Tüm banyolarda temizlik önemlidir ancak siyah banyolarda şık görüntünün sağlanması açısından ilave çaba gerekmektedir.

One thought on “Siyah Banyo Dekorasyonu”

  1. Siyah banyo dekorasyonu çok zor oluyor. Bu işe girişince ne kadar zor olduğunu anladım. Uygun aksesuar bulmak, temizliğini sağlamak hakikaten zahmetli oluyor, iyice düşünmeden karar vermeyin derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banyo

Banyo Dekorasyonu Banyonuzu Farklılaştırır

Banyo Dekorasyonu Her konuda yapmamız gerektiği gibi; banyo dekorasyonu alanında da, farkımızı daima koymalıyız. Sıradanlıklara tahammülü olmayanların, en güzel fikirleri üreterek, diledikleri gibi değişik tasarımlara eriştiği dekorasyon alanında, her zaman eşsiz bir özen söz konusudur. Evinizin gizli alanı olan banyonuzda, ailenizin hoşuna gidecek küçük değişiklikler ve yenilikler yaparak, daima farklılığınızı ön planda tutabilirsiniz. Birbirinden değişik […]

Devamını oku
Banyo

Dar Banyolar İçin İdeal Lavabo Modelleri

Küçük bir banyoya sahip olmak çoğu zaman can sıkıcı olabiliyor. Banyo dekorasyonu yaparken özellikle çamaşır makinesinin de ciddi manada yer kapladığı dar banyolar da kendinizi köşeye sıkışmış gibi hissetmekten yorulduysanız, banyonuza ufak dokunuşlar yapmanın vakti gelmiş demektir. Bunun için öncelikle banyoda alan işgal eden mobilyaları yatay olarak değil, dikey yönde uzayan mobilyalarla değiştirmek gerekecektir. Devasa […]

Devamını oku
Banyo

Japon Banyo Modelleri

Japon Banyo Modelleri Banyonuzu tasarlarken gereksiz hiçbir eşyaya yer ayırmak istemiyor, yalnızca doğal görünümlü mobilyalara ve yatıştırıcı renklere yer açmak istiyorsanız; Japon banyo tasarımları size ilham kaynağı olabilir. Kişisel bakımınızı gerçekleştirebileceğiniz, duş alıp günün yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz banyolarınızda dingin ve yatıştırıcı bir atmosfer için Japon banyo tasarımlarına mutlaka göz atmanız tavsiye edilir. Günlük hayatın koşuşturmacasından […]

Devamını oku