Büro MobilyasıEv DekoruYararlı Bilgiler

Home-Ofis, Ofisim Artık Evimde

REKLAM
X

Ev-Ofis, Ofisim Artık Evimde

Verimli bir şekilde ofis ortamının stresinden ve gürültüsünden uzak olarak çalışmayı herkes ister. Son yıllarda, bireysel çalışılmaya elverişli olan işler yapanların öncülük ettikleri ev-ofis sistemi, iş anlayışına yepyeni bir boyut kazandırdı. Mimarlar, mühendisler, gazeteciler, yazarlar arasında ofislerini eve taşıyanların sayısı gittikçe artıyor. Dünyanın önde gelen şirketlerinin çok sayıda evden çalışan personelinin bulunması, ev-ofislerde çalışmanın yaygınlaşacağının bir göstergesi.

Ofisi eve taşımada önemli hususlar

Öncelikle kişisel disipline sahip olup olmadığınızdan emin olmanız gerekiyor. Çünkü, evden çalışan kişinin çalışma saatlerini kendisi düzenlemesi gerekiyor. Doğru zaman planlamasıyla ofis ortamından daha verimli bir çalışma düzenine sahip olmak mümkün.

Ev-ofisinizi yaratmak için birinci adım, bunun için özel bir oda tahsis etmeniz. Sakın ofisinizi yatak odanıza taşımak gibi bir hataya düşmeyin. Yatak odasında çalıştığınız takdirde konsantre olma konusunda güçlük yaşayabilirsiniz. Öncelikle, evinizin en sakin köşesini bir ofis haline getirmek için çalışmalara başlayın. Evin en küçük odasını pratik ve kullanışlı mobilyalarla bir ofise dönüştürmek çok kolay. Çalışma masası, sandalye ve kütüphanenin dışında bir koltuğa ve doğru aydınlatma sistemine de ihtiyacınız olacak. Maksimum konfor için ergonomik mobilyaları kullanmak çok daha iyi. Işıklandırmada dikkat etmeniz gereken husus, ışığın kaynağının tavanda olması. Masa üstü aydınlatma sistemlerine oranla gözü çok daha az yoran bu tarz aydınlatmayı tercih etmeniz çalışma performansınızı artırır.

Ev-Ofis avantajları

Büyük şehirde yaşıyorsanız ofisinizi eve taşımanın en büyük avantajı trafikte geçireceğiniz zamandan edeceğiniz tasarruf olur. Metropol insanlarını daha stresli ve mutsuz hale getiren trafikte geçirilen zamanı evinizde çalışarak değerlendirmeniz motivasyonunuzu artıracaktır. Ofisteki rekabetli ve gürültülü ortamdan uzak olmak da iş kalitenizi olumlu yönde etkiler. Çalışma saatlerini kendinizin belirleyeceği bir sistemle çalışarak en verimli olduğunuz saatlere uygun olarak hareket edebilirsiniz. Bu da işlerinizi daha kısa sürede randımanlı olarak bitirmenize yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu