Bohem Tarz Ev Dekorasyonu

Bohem Tarz Ev Dekorasyonu

Bohem tarz dekorasyonda en çok dikkat çeken çok fazla objenin kullanılması ve farklı etnik desenlerdir. Bohem tarz dekorasyonda farklı etnik ürünler, farklı dönemlere ait değişik malzemeler bir arada kullanılabilir. Bu tarz dekorasyonda rahatlık ön planda tutulmaktadır. Kendi zevkini ve ilgi alanlarını yansıtan bir dekorasyon isteyenler için çok uygundur. Bu dekorasyon tarzında parlak renkler, etnik desenler, çağdaş mobilyalar veya vintage mobilyalar bir arada kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken çok fazla desen ve obje olan dekorasyonda çok kolay karışıklık olabileceğidir.

Bohem Tarz Ev Dekorasyonu

Düz renk bir koltuğun üstüne etnik desenli bir örtü veya yastıklar kullanılabilir. Bu şekilde yapılan dekorasyonda renk ve desenlerin birbiri ile uyumlu bir görsellik yaratmasına dikkat edilmelidir.

bohem-tarz-ev-dekorasyonu2

Bohem tarz dekorasyonda etnik kelimesi sık kullanılmakta olup belli bir ülkenin etnik desenleri veya objeleri kast edilmemektedir. Bu dekorasyonda Asya, Latin Amerika, İskandinav türü mobilyalar, kısaca orijinal her parça veya desen kullanılabilir. Sıcak, otantik ve göz alıcı bir tarz yaratmak isteyenler için çok uygun bir tarzdır. Bu tip evler yaşanmışlığın bir ürünü olur ve her ayrıntının bir hikayesi vardır.

bohem-tarz-ev-dekorasyonu3

Bohem Tarz Ev Dekorasyon tarzında dikkat edilmesi gereken kontrast yaratmak ve farklılıkları ustalıkla bir araya getirmek gerekmektedir.

bohem-tarz-ev-dekorasyonu4

Bohem tarzda değişik dönemlere ait renkler kendi aralarında bir uyum oluşturacak şekilde seçilmelidir. Bu dekorasyon tarzında çok modern bir tablo ile vintage bir lamba uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Bohem tarz dekorasyonda en dikkat çekici olan bol aksesuar ve desenlerdir. Bu tarz dekorasyonu evin her bölümünde uygulamak mümkündür.

bohem-tarz-ev-dekorasyonu5

Duvar süslemeleri, örtü, halı ve yastık en çok kullanılan aksesuarlardandır. Farklı desenleri ve renkleri bir arada kullanırken karışıklık oluşması kaçınılmaz olabilir. Dekorasyonda karışıklık yaratmamak için renklerin ve desenlerin birbirine uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca mekanda boş alanlar bırakarak daha ferah bir görüntü elde edilebilir.

bohem-tarz-ev-dekorasyonu6

Bohem tarz dekorasyonun en güzel taraflarından biri de tek bir tarzla yetinmek zorunda olmamaktır. Dekorasyonda modern, rustik veya romantik tarzda aksesuar ve mobilyalar uyumlu bir şekilde bir arada kullanılabilir.

bohem-tarz-ev-dekorasyonu7

Modern tarz düz hatlara sahip bir koltuk takımı ile kilim desenli yastık veya koltuk örtüsü bir arada kullanılabilir. Ayrıca düz koltuk takımı klasik desenli göbekli bir halı veya desenli bir kilim ile tamamlanabilir. Bu şekildeki dekorasyon ile modern bohem tarz yaratabilirsiniz.

bohem-tarz-ev-dekorasyonu8

Sık seyahat edenler, ikinci el dükkanlardan alışveriş etmeyi sevenler ve el işi ile uğraşan kişilerin kendilerini rahat hissedebilecekleri bir dekorasyon tarzıdır. Kendi ürettikleri parçaları veya beğendikleri aksesuarları kullanarak çok şık bir dekorasyon yapabilirler. Kendi zevklerini ve tarzlarını yansıtabilecekleri ve sadece kendilerine özel bir evi olmasını isteyenler için çok uygun bir dekorasyon tarzıdır. Bu dekorasyon tarzı ile döşenmiş bir evin aynısını başka bir yerde görmek imkansızdır. Çünkü Bohem tarz dekorasyonda o evi dekore eden kişinin kendi zevki ön plandadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Salon

Çiçekli Koltuk Takımı Modelleri

Ev dekorasyonu denildiğin de aklınıza gelebilecek ilk şey koltuk takımlarıdır. Evi ev yapan ilk şey koltuktur. Bir kaç istisnai dekorasyon türü haricinde nerede ise bütün dekorasyon türlerinde koltuk takımlarının kullanımı ilk sırada yer alır. Hatta şu kadarını bile iddaa edebiliriz; Bir çoğumuz renginden ya da modelinden dolayı beğenmediğimiz koltuk takımını sadece evimizin dekorasyonu için satın […]

Devamını oku
Salon

Siyah Oturma Grubu Modelleri

Siyah Oturma Grubu Bir evin güzelliği hakkındaki kararı çoğu zaman yalnızca salonu göz önünde bulundurarak veririz. Ev sahibinin hayat tarzını ve kişiliğini yansıtan salonlarda siyah renk kullanmak bu yüzden pek tercih edilmez. Çoğu kişi de siyah rengin ışığı daha az yansıtması ve iç karartıcı gözükmesi gibi sebeplerle dekorasyonlarda kullanılmaması gerektiği şeklinde yanlış bir düşünceyi benimseyebiliyor. […]

Devamını oku
Salon

Bellona Yeni Oturma Grubu Modelleri

İşten yorgun argın eve geldiğinizde uzanıp televizyon izlerken en tatlı uykulara daldığınız koltuklarınız ne kadar kaliteli? Dahası, en son ne zaman koltuk takımınızı yenilediniz? Eğer bu soruların cevabını vermekte zorlanıyorsanız, artık Bellona marka oturma grubu modelleri ni satın almanın vakti gelmiş de geçiyor demektir. Tamamen yerli imkânlarla üretilen ve ülkemizin yanı sıra dünyanın birçok ülkesine […]

Devamını oku