Salon

Romantik Salon Dekorasyonu

REKLAM
X

Romantik dekorasyon stili ifadesini çiçekler ve mumlarda, uçuşan tüllerde, genel olarak naif bir görünümde buluyor. Bu stilin klasik dekorasyonla country tarzı dekorasyon stilinden izler taşıdığını söylemek mümkündür. Romantik salon dekorasyonu için bir örnek vermek gerekirse: Duvarları pastel renkli desenli duvar kağıtları ile, zemini de açık renkli bir malzemeyle kaplayın. Bir pencerenin önüne kısa ayaklı bir krem rengi kanepe yerleştirin ve kanepenin önüne krem zemin üzerine zarif, küçük yeşil yaprak ve pembe çiçek motifleriyle bezenmiş bir halı yayın. Halının ortasına pembe kumaşla kaplanmış bir puf sehpa yerleştirin. Pencerede krem-pembe güneşlikler; kanepenin üstünde pembe, yeşil ve çiçekli yastıklar olsun. Yanına bir yan sehpa yerleştirip sehpanın üstüne dekoratif bir vazo içinde taze çiçekler koyun. Görünümü açık renk bir camlı dolap ve birkaç resimle tamamlayın.

Romantik Salon Dekorasyonu

romantik-salon-dekorasyonu-02

romantik-salon-dekorasyonu-03

romantik-salon-dekorasyonu-04

romantik-salon-dekorasyonu-05

romantik-salon-dekorasyonu-06

romantik-salon-dekorasyonu-07

romantik-salon-dekorasyonu-08

Yerlere kadar uzanan uçuş uçuş tüller, eskitme beyaz mobilyalar, mor ve pembe çiçekler, kristal avizeler, mumlar ve şamdanlar romantik stilde dekorasyon yapmak için kullanabileceğiniz parçalar arasındadır. Ortamı yaratıcı fikirlerinizle de destekleyebilirsiniz; örneğin mobilyalarınıza uygun renkte oymalı, şık bir kuş kafesi alın ve içini çiçekler, mumlar, kelebek figürleri, dantel kumaşlar gibi parçalarla süsleyin. Şık abajurlar, yumuşak zarif puflar, oymalı çerçeveli dekoratif ayna çeşitleri, cam tablalı zarif ayaklı sehpalar da romantik salon dekorasyonu yapmanıza yardımcı olacak unsurlardır.

romantik-salon-dekorasyonu-09

romantik-salon-dekorasyonu-10

romantik-salon-dekorasyonu-11

romantik-salon-dekorasyonu-12

Yumuşak bir ışık veren zarif duvar aplikleri ve oymalı paravanlar kullanabilir, dantel yastıklar ve masa örtüleriyle stili belirginleştirebilirsiniz. Rahat görünümlü, yumuşak ve kıvrımlı hatları olan mobilyaları tercih etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu