Salon

Salon Duvar Dekorasyonu İçin Fikirler

Salon Dekorasyonu Geçmişten bugüne aile üyelerinin bir arada toplandığı, birlikte yemek yiyerek koyu muhabbetlere daldığı salonlar; modern hayatın olumsuz bir getirisi olarak sürekli küçülme eğilimine girmiş bulunuyor. Giderek plaza tipi 1+1 veya 1+0 gibi küçük evlerde yaşayan insanlar, eskisi gibi geniş salonlarda oturmanın zevkini tadıp keyfini çıkaramıyorlar. Ancak neyse ki alanında uzman tasarımcılar bu sorunun da bir çözümünü bulmuş durumdalar. Eğer salonların duvarlarını çeşitli dekorasyon teknikleriyle süslemeyi başarırsanız, olduğundan daha geniş ve ferah gösteren odalara sahip olabilmeniz pekala mümkün. Nasıl mı? Yazıyı okumaya devam edin!

Salon Duvar Dekorasyonu İçin Fikirler
Yeşil renk duvar dekorasyonu

Tek düze renkli duvarlara bakmaktansa duvarları boyamak, duvar kağıtlarını kullanmak veya farklı dekoratif desenlerle süslemek çok daha verimli sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Sarı resimli salon duvar dekorasyonu
Çiçek desenli salon duvar dekorasyonu

Salon Dekorasyonu için Sonsuz desenler ve taş süslemeler

Birbirini tekrar eden ve yan yana geldiğinde sonsuza kadar uzayacakmış gibi görünen duvar kağıtları, insanların algısını şaşırttığı kadar odaya şık bir görünüm katmanızı da mümkün kılar. Buna ek olarak duvarlarda parlak renkli yapışkan süslemeler de kullanmayı düşünebilirsiniz. Aşırıya kaçıldığında kesinlikle rahatsız edici olan bu süslemeler, doğru kullanılırsa odayı hiç olmadığı kadar güzel gösterebilme yeteneğine sahiptir.

Kumaş ile salon duvarı dekorasyon örneği

Geniş Aynalarla Salon Dekorasyonu

Genelde yemek masasının hemen arkasına konumlandırılan aynalar, salonun duvarlarını yansıtarak genişlik algısı oluşturabilir. Eğer yaramaz çocuklara sahipseniz yerden belli bir miktar yükseklikte aynaları kullanabilmeniz mümkün.

Şık duvar kağıtlı salon duvarı dekorasyonu

Salon Dekorasyonu için Çerçeveler

Düğün fotoğrafınız veya ailece gittiğiniz herhangi bir piknik… En mutlu anlarınızı duvarlara çerçeveletmek kesinlikle iyi bir fikir olabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu