Salon Duvar Dekorasyonu İçin Fikirler

Salon Dekorasyonu Geçmişten bugüne aile üyelerinin bir arada toplandığı, birlikte yemek yiyerek koyu muhabbetlere daldığı salonlar; modern hayatın olumsuz bir getirisi olarak sürekli küçülme eğilimine girmiş bulunuyor. Giderek plaza tipi 1+1 veya 1+0 gibi küçük evlerde yaşayan insanlar, eskisi gibi geniş salonlarda oturmanın zevkini tadıp keyfini çıkaramıyorlar. Ancak neyse ki alanında uzman tasarımcılar bu sorunun da bir çözümünü bulmuş durumdalar. Eğer salonların duvarlarını çeşitli dekorasyon teknikleriyle süslemeyi başarırsanız, olduğundan daha geniş ve ferah gösteren odalara sahip olabilmeniz pekala mümkün. Nasıl mı? Yazıyı okumaya devam edin!

Salon Duvar Dekorasyonu İçin Fikirler
Yeşil renk duvar dekorasyonu

Tek düze renkli duvarlara bakmaktansa duvarları boyamak, duvar kağıtlarını kullanmak veya farklı dekoratif desenlerle süslemek çok daha verimli sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Sarı resimli salon duvar dekorasyonu
Çiçek desenli salon duvar dekorasyonu

Salon Dekorasyonu için Sonsuz desenler ve taş süslemeler

Birbirini tekrar eden ve yan yana geldiğinde sonsuza kadar uzayacakmış gibi görünen duvar kağıtları, insanların algısını şaşırttığı kadar odaya şık bir görünüm katmanızı da mümkün kılar. Buna ek olarak duvarlarda parlak renkli yapışkan süslemeler de kullanmayı düşünebilirsiniz. Aşırıya kaçıldığında kesinlikle rahatsız edici olan bu süslemeler, doğru kullanılırsa odayı hiç olmadığı kadar güzel gösterebilme yeteneğine sahiptir.

Kumaş ile salon duvarı dekorasyon örneği

Geniş Aynalarla Salon Dekorasyonu

Genelde yemek masasının hemen arkasına konumlandırılan aynalar, salonun duvarlarını yansıtarak genişlik algısı oluşturabilir. Eğer yaramaz çocuklara sahipseniz yerden belli bir miktar yükseklikte aynaları kullanabilmeniz mümkün.

Şık duvar kağıtlı salon duvarı dekorasyonu

Salon Dekorasyonu için Çerçeveler

Düğün fotoğrafınız veya ailece gittiğiniz herhangi bir piknik… En mutlu anlarınızı duvarlara çerçeveletmek kesinlikle iyi bir fikir olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Salon

Çiçekli Koltuk Takımı Modelleri

Ev dekorasyonu denildiğin de aklınıza gelebilecek ilk şey koltuk takımlarıdır. Evi ev yapan ilk şey koltuktur. Bir kaç istisnai dekorasyon türü haricinde nerede ise bütün dekorasyon türlerinde koltuk takımlarının kullanımı ilk sırada yer alır. Hatta şu kadarını bile iddaa edebiliriz; Bir çoğumuz renginden ya da modelinden dolayı beğenmediğimiz koltuk takımını sadece evimizin dekorasyonu için satın […]

Devamını oku
Salon

Siyah Oturma Grubu Modelleri

Siyah Oturma Grubu Bir evin güzelliği hakkındaki kararı çoğu zaman yalnızca salonu göz önünde bulundurarak veririz. Ev sahibinin hayat tarzını ve kişiliğini yansıtan salonlarda siyah renk kullanmak bu yüzden pek tercih edilmez. Çoğu kişi de siyah rengin ışığı daha az yansıtması ve iç karartıcı gözükmesi gibi sebeplerle dekorasyonlarda kullanılmaması gerektiği şeklinde yanlış bir düşünceyi benimseyebiliyor. […]

Devamını oku
Salon

Bellona Yeni Oturma Grubu Modelleri

İşten yorgun argın eve geldiğinizde uzanıp televizyon izlerken en tatlı uykulara daldığınız koltuklarınız ne kadar kaliteli? Dahası, en son ne zaman koltuk takımınızı yenilediniz? Eğer bu soruların cevabını vermekte zorlanıyorsanız, artık Bellona marka oturma grubu modelleri ni satın almanın vakti gelmiş de geçiyor demektir. Tamamen yerli imkânlarla üretilen ve ülkemizin yanı sıra dünyanın birçok ülkesine […]

Devamını oku