SalonYararlı Bilgiler

Salon Dekorasyonu İçin Birkaç İpucu

REKLAM
X

Misafir Odası Dekorasyonu İçin Birkaç İpucu

Bir evin misafir odası en önemli bölümlerden biridir. Misafir odası, eve gelen misafirler üzerinde ilk izlenim yaratmak için özellikli bir alandır. Misafirlerinizle sohbet ederken, TV izlerken ya da kanepede dinlenirken burada geçirilen zamanlar çok önemlidir. Evin diğer bölümleri olmasa bile misafir odanız mutlaka özenle dekore edilmiş ve süslü olsun. Salon dekorasyonu için aşırı harcama gerektiği düşünülmemelidir. Yaratıcılık, iyi bir zevk, hayal gücü, lambalar ve heykellerin bir kombinasyonu ile, herhangi bir misafir odası, kendi kendine konuşan zarif bir bölüme kolayca dönüştürülebilir.

İşte size Salon Dekorasyonu İçin Birkaç İpucu

Renklerin insanların ruh hali üzerinde doğrudan bir psikolojik etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Sadece beyaz ve krem renk seçimi tekdüze bir görünüm verecektir. Canlı renkler seçmek her zaman daha iyidir, ancak açık renkleri tercih ederseniz, karşıt bir duvar üzerinde yapılan bazı kontrastı vurgulamanız çağdaş bir görünüm verecektir.

Mobilya seçiminde salon büyüklüğü önemlidir. Yeni mobilya satın alıyorsanız hantal olanların yerine az yer tutan mobilya seçin. Ancak, zaten mobilyanız varsa, onları farklı bir şekilde yeniden değerlendirmeyi deneyin.

Alan derinliği ile yanılsama yaratmak için Evlerde Dekoratif Ayna kullanılabilir. Ancak, aynaları düzgün bir şekilde konumlandırmak gerekir. Aynada, hoş bir şeyler yansıtmak gerekir. Örneğin, ayna banyo veya mutfağı yanstıyorsa yanlış, bir duvar resminin karşısında ayna ise mükemmel bir seçim olur.

Alanları değerlendirmek için küçük heykelcikler kullabilirsiniz. Bir niş, bir raf, basit bir vazo ya da bir kase gibi zarif büyüleyici aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Modern Ev Dekorasyonunda Separatör Kullanımı da son derece yararlı bir araçtır. Separatörler, salona değişik bir hava verirler.

Bazı alanlarda kilim kullanın. Tam bir oturma alanı veya sadece masanın altında bir kilim yerleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Salon dekorasyonu için güzel ipuçları vermişsiniz teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu