Dekoratif Merdiven ve Basamak Halısı Modelleri

Dekoratif Merdiven ve Basamak Halısı Modelleri

Evin içinde bulunan merdivenlere halı kullanmak kullanım kolaylığının yanı sıra görsellik olarak şık bir görünüm kazandırmaktadır. İlk olarak merdivenlere halı kullanmanın etki yaratmayacağı düşünülse de evin temel gereksinimi olan halılar merdiven basamağındaki görüntüyü değiştirmektedir. Birçok insan merdivende halı kullanmanın güvenlik açısından riskli olduğunu düşünse de, riski yaratan halının yanlış kullanımıdır.

Basamak Halısı Modelleri

Çok katlı evlerde ev dekorasyonunda önemli unsurlarından birini de merdivenler oluşturmaktadır. Modern teknoloji ile üretilen basamak halıları kaydırmazlık özelliğine sahiptir. Bilinenin aksine halılar merdivende kaydırmazlık sağlamaktadır. Estetik açıdan da merdivenlere farklı bir görüntü kazandıran halılarda sınırsız renk ve desen seçeneği bulunmaktadır. Kendinden yapışkanlı alt yüzeyleri sayesinde herkes tarafından pratik bir şekilde uygulanabilmektedir.

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri2

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri3

Birçok marka tarafından üretilen merdiven halıları bulunmaktadır. Yeni basamak halıları kendinden yapışkanlı alt yüzeyleri ile kolaylıkla uygulanabilmektedir. Merdiveninize halı seçerken firmaya merdiveninizin hangi malzemeden yapıldığını söylemelisiniz. Bazı basamak halılarının yapışkan yüzeyi sizin merdiveninize uygun olmayabilir.

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri4

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri5

Bu pratik kullanımlı basamak halıları dışında günümüzde eskiden kullanılan yolluklar da sıklıkla kullanılmaktadır. Kelepçe ve demir çubuklarla halının kaymaması sağlanmaktadır. Bu kelepçe ile demir çubuk uygulamasının dikkatli ve işi bilen kişilerce yapılması doğru olacaktır.

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri6

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri7

Evde sıcak bir atmosfer yaratan basamak halıları her basamağa farklı renk uygulanan tekli parçalardan oluşabileceği gibi tüm basmaklarda aynı renk ve desende halı kullanılabilir. Basamak halılarında model ve renk seçeneği sınırsızdır. Siz merdivenlerinize halı seçerken evinizin genel dekorasyon bütünlüğüne uyumlu model ve renkte tercih etmelisiniz.

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri8

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri9

Tekli parçalardan oluşan basamak halılarını kendiniz yapıştıracaksanız uygulamadan önce kullanım talimatını dikkatli okumalısınız. Basamakların zemininin tozlardan arındırılmış ve kuru olmasına dikkat edilmelisiniz.

Merdiven halısı fiyatları halının cinsine ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Merdiven halısının iyi kalitede olması, daha uzun süre kullanımına imkan sağlamaktadır.

One thought on “Dekoratif Merdiven ve Basamak Halısı Modelleri”

  1. Ev merdiveni için halı arıyorum faydalı bilgiler vermişsiniz teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon

Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri

Küçük Ev Dekorasyonu. Küçük sıcak huzurlu bir ev herkesin hayaldir. Lakin söz konusu küçük ev dekorasyonu ise bu tip küçük evlerin büyük sorunları olabilir. Bu makalemiz de sizlere küçük ev dekorasyonu nasıl yapılmalı anlatmaya çalışacağız. Çekirdek aile kavramı ile büyütülen bizlerin bazen bütçe bazen ise modern hayatın baskısı ile küçük evler de yaşamaya mecbur kaldığımız […]

Devamını oku
Dekorasyon

Country Tarzı Dekorasyon Örnekleri

Bu makalemizde country dekorasyon nedir ve country dekorasyon nasıl yapılır gibi soruların cevabını birlikte bulacağız. Kısaca makalemizin amacı country dekorasyon nasıl olmalı anlatmak umarım başarılı oluruz. Country tarzı dekorasyon nedir? Aslına bakarsanız bu dekorasyon türünü kısaca özetlemek gerekirse eskitme yönetimi ile yapılan dekorasyon türü diyebiliriz. Bu dekorasyon türünde yeni mobilyalar eskitme yönetimi ile kullanılır. Böylece […]

Devamını oku
Dekorasyon

Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Antre Dekorasyonu Biz insanlar da ilk intiba denilen kavram çok önemlidir. Başka bir insan ile tanıştığımızda ya da yeni bir mekan keşfettiğimizde o kişi ve o mekan ile ilk fikrimiz ne olur ise bu fikir bir ömür kolay kolay değişmez. Bu sebeple şahsi fikrim olarak bir ev için ya da işletme için ilk dekorasyon yapılması […]

Devamını oku