Ev DekoruYararlı Bilgiler

Dekoratif Merdiven ve Basamak Halısı Modelleri

Dekoratif Merdiven ve Basamak Halısı Modelleri

Evin içinde bulunan merdivenlere halı kullanmak kullanım kolaylığının yanı sıra görsellik olarak şık bir görünüm kazandırmaktadır. İlk olarak merdivenlere halı kullanmanın etki yaratmayacağı düşünülse de evin temel gereksinimi olan halılar merdiven basamağındaki görüntüyü değiştirmektedir. Birçok insan merdivende halı kullanmanın güvenlik açısından riskli olduğunu düşünse de, riski yaratan halının yanlış kullanımıdır.

Basamak Halısı Modelleri

Çok katlı evlerde ev dekorasyonunda önemli unsurlarından birini de merdivenler oluşturmaktadır. Modern teknoloji ile üretilen basamak halıları kaydırmazlık özelliğine sahiptir. Bilinenin aksine halılar merdivende kaydırmazlık sağlamaktadır. Estetik açıdan da merdivenlere farklı bir görüntü kazandıran halılarda sınırsız renk ve desen seçeneği bulunmaktadır. Kendinden yapışkanlı alt yüzeyleri sayesinde herkes tarafından pratik bir şekilde uygulanabilmektedir.

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri2

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri3

Birçok marka tarafından üretilen merdiven halıları bulunmaktadır. Yeni basamak halıları kendinden yapışkanlı alt yüzeyleri ile kolaylıkla uygulanabilmektedir. Merdiveninize halı seçerken firmaya merdiveninizin hangi malzemeden yapıldığını söylemelisiniz. Bazı basamak halılarının yapışkan yüzeyi sizin merdiveninize uygun olmayabilir.

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri4

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri5

Bu pratik kullanımlı basamak halıları dışında günümüzde eskiden kullanılan yolluklar da sıklıkla kullanılmaktadır. Kelepçe ve demir çubuklarla halının kaymaması sağlanmaktadır. Bu kelepçe ile demir çubuk uygulamasının dikkatli ve işi bilen kişilerce yapılması doğru olacaktır.

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri6

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri7

Evde sıcak bir atmosfer yaratan basamak halıları her basamağa farklı renk uygulanan tekli parçalardan oluşabileceği gibi tüm basmaklarda aynı renk ve desende halı kullanılabilir. Basamak halılarında model ve renk seçeneği sınırsızdır. Siz merdivenlerinize halı seçerken evinizin genel dekorasyon bütünlüğüne uyumlu model ve renkte tercih etmelisiniz.

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri8

dekoratif-merdiven-basamak-halisi-modelleri9

Tekli parçalardan oluşan basamak halılarını kendiniz yapıştıracaksanız uygulamadan önce kullanım talimatını dikkatli okumalısınız. Basamakların zemininin tozlardan arındırılmış ve kuru olmasına dikkat edilmelisiniz.

Merdiven halısı fiyatları halının cinsine ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Merdiven halısının iyi kalitede olması, daha uzun süre kullanımına imkan sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ev merdiveni için halı arıyorum faydalı bilgiler vermişsiniz teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu