Ev DekoruYararlı Bilgiler

Yemek Masası Nasıl Seçilir?

Yemek Masası Nasıl Seçilir?

Yemek masası denilince akla ilk gelen ailece etrafında oturup yemek yenilen geniş sofralar gelir. Türk toplumunda akraba ve aile ilişkileri çok önemlidir. Büyük ve geniş aileler sofra başında bir araya gelirler. Bundan dolayı da her evin temel ihtiyaçlarından biri güzel ve geniş bir masadır.

Yemek Masası Nasıl Seçilir?

Yemek odası için masa seçerken dikkat edilmesi gereken masanın uygun genişlik ve büyüklükte olmasıdır. Yemek odası bölümü genelde salonun bir kısmı olduğu için diğer koltuk takımına da uygun bir model olması gerekir. Yemek odası kısmı çok geniş değilse büyütülebilen yemek masası seçilmelidir. Büyütülebilen yemek masası misafir geldiği zaman açılarak büyük kullanılması ihtiyaç olunmadığında ise az yer kaplaması açısından çok kullanışlıdır. Masanın büyüklüğü belirlenirken yan yana oturulduğunda çok sıkışık olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca masanın üstü yemek ve servis takımlarını alacak genişlikte olmalıdır. Masa şeklinin kare, dikdörtgen, oval veya yuvarlak olması sizin zevkinize ve masayı koyacağınız alanın genişliğine bağlıdır.

yemek-masasi-nasil-secilir2

Masanın mobilyası ile koltuk takımlarının mobilyası uyumlu olmalıdır. Ev dekorasyonunuz klasik tarzda ise klasik, modern mobilyalarınız varsa yemek masanızın da modern tarzda olması gerekir. Ayrıca masanın üstü cam olursa odaya ayrı bir genişlik katar. Yemek masası için kullanılacak alan dar ise masanın cam olması alanın olduğundan geniş görünmesini sağlayacaktır.

yemek-masasi-nasil-secilir3

Yemek masasının etrafına fazla eşya konulmaması uygun olur. Misafirler masaya otururken ve kalkarken rahat hareket edebilmeliler.

Yemek masalarında değişik fiyat ve kalitede modeller bulunmaktadır. Kullanılan malzeme kalitesi yemek masası fiyatlarını etkilemektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. siyah cam yemek masasının fiyatı ne kadar öğrenmek istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu