Yemek Masası Nasıl Seçilir?

Yemek Masası Nasıl Seçilir?

Yemek masası denilince akla ilk gelen ailece etrafında oturup yemek yenilen geniş sofralar gelir. Türk toplumunda akraba ve aile ilişkileri çok önemlidir. Büyük ve geniş aileler sofra başında bir araya gelirler. Bundan dolayı da her evin temel ihtiyaçlarından biri güzel ve geniş bir masadır.

Yemek Masası Nasıl Seçilir?

Yemek odası için masa seçerken dikkat edilmesi gereken masanın uygun genişlik ve büyüklükte olmasıdır. Yemek odası bölümü genelde salonun bir kısmı olduğu için diğer koltuk takımına da uygun bir model olması gerekir. Yemek odası kısmı çok geniş değilse büyütülebilen yemek masası seçilmelidir. Büyütülebilen yemek masası misafir geldiği zaman açılarak büyük kullanılması ihtiyaç olunmadığında ise az yer kaplaması açısından çok kullanışlıdır. Masanın büyüklüğü belirlenirken yan yana oturulduğunda çok sıkışık olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca masanın üstü yemek ve servis takımlarını alacak genişlikte olmalıdır. Masa şeklinin kare, dikdörtgen, oval veya yuvarlak olması sizin zevkinize ve masayı koyacağınız alanın genişliğine bağlıdır.

yemek-masasi-nasil-secilir2

Masanın mobilyası ile koltuk takımlarının mobilyası uyumlu olmalıdır. Ev dekorasyonunuz klasik tarzda ise klasik, modern mobilyalarınız varsa yemek masanızın da modern tarzda olması gerekir. Ayrıca masanın üstü cam olursa odaya ayrı bir genişlik katar. Yemek masası için kullanılacak alan dar ise masanın cam olması alanın olduğundan geniş görünmesini sağlayacaktır.

yemek-masasi-nasil-secilir3

Yemek masasının etrafına fazla eşya konulmaması uygun olur. Misafirler masaya otururken ve kalkarken rahat hareket edebilmeliler.

Yemek masalarında değişik fiyat ve kalitede modeller bulunmaktadır. Kullanılan malzeme kalitesi yemek masası fiyatlarını etkilemektedir.

One thought on “Yemek Masası Nasıl Seçilir?”

  1. siyah cam yemek masasının fiyatı ne kadar öğrenmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon

Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri

Küçük Ev Dekorasyonu. Küçük sıcak huzurlu bir ev herkesin hayaldir. Lakin söz konusu küçük ev dekorasyonu ise bu tip küçük evlerin büyük sorunları olabilir. Bu makalemiz de sizlere küçük ev dekorasyonu nasıl yapılmalı anlatmaya çalışacağız. Çekirdek aile kavramı ile büyütülen bizlerin bazen bütçe bazen ise modern hayatın baskısı ile küçük evler de yaşamaya mecbur kaldığımız […]

Devamını oku
Dekorasyon

Country Tarzı Dekorasyon Örnekleri

Bu makalemizde country dekorasyon nedir ve country dekorasyon nasıl yapılır gibi soruların cevabını birlikte bulacağız. Kısaca makalemizin amacı country dekorasyon nasıl olmalı anlatmak umarım başarılı oluruz. Country tarzı dekorasyon nedir? Aslına bakarsanız bu dekorasyon türünü kısaca özetlemek gerekirse eskitme yönetimi ile yapılan dekorasyon türü diyebiliriz. Bu dekorasyon türünde yeni mobilyalar eskitme yönetimi ile kullanılır. Böylece […]

Devamını oku
Dekorasyon

Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Antre Dekorasyonu Biz insanlar da ilk intiba denilen kavram çok önemlidir. Başka bir insan ile tanıştığımızda ya da yeni bir mekan keşfettiğimizde o kişi ve o mekan ile ilk fikrimiz ne olur ise bu fikir bir ömür kolay kolay değişmez. Bu sebeple şahsi fikrim olarak bir ev için ya da işletme için ilk dekorasyon yapılması […]

Devamını oku