Ev DekoruYararlı Bilgiler

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

REKLAM
X

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Aile yadigarı eski objeleri evinizin modern dekorasyonuyla uyum içinde kullanabilirsiniz. Şimdi eskilerle yenileri bir araya getirmenin tam zamanı.

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Annelerimizden ve hatta anneannelerimizden kalma antika mobilyalar ve dekorasyon objelerinin hepimizin hayatında özel bir yeri vardır. Zira hepsi, geçmişten anıları ve hikayeleri özlerinde barındırır. Bu yüzden, modern bir şekilde dekore edilmiş yaşam alanlarında bile onlara mutlaka yer var. Kimi zaman sandıktan çıkardığınız bir örtü kimi zaman da anne yadigarı porselen fincan takımı, evinizin atmosferine farklılık katabilir. Yeter ki eskilerinizi doğru oranda ve gerekli yerlerde kullanmaya özen gösterin. Eviniz klasik tarzda döşenmemiş olsa da eskilerin yenilerle oluşturduğu tezatlık kesinlikle hoşunuza gidecek.

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Eskiye Özlem

Günümüzde teknolojinin büyük hızla gelişmesiyle birlikte modadan dekorasyona kadar her alandaki trendler çabucak tüketiliyor. Bu noktada, geçmişin izlerini taşıyan her parçanın önemi artıyor. Zamanın daha yavaş aktığı, el işçiliğinin baştacı edildiği dönemlere ait mobilyalar ve dekorasyon objelerinin çok rağbet görmesi şaşırtıcı değil. Modern döşenmiş evlerin salonlarında özellikle antika cam objelerin kullanımı hoş bir görüntü yaratıyor. Aynı şekilde porselen objeler de eklektik bir tarz yaratmak için ideal. Annenizin yadigarı dantelli örtülerinizi, yatak odalarınızda veya oturma odalarınızda kullanabilirsiniz. Her eski parçayı modern olanlarla zevkli bir şekilde kullandığınız takdirde güzel bir harmoni yakalayacağınıza şüphe yok.

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Anneannemde çok güzel antika sehpalar var kaç kere istedim vermedi. Teyzemin kızı da antika meraklısı ona da vermemiş.:)

  2. Antika eşyanın havası başka oluyor birkaç küçük antika eşya bile ortama zenginlik katıyor.

  3. Modern ve klasik eşyaları aynı mekanda farklı gruplar olarak değil, birbirleriyle uyum halinde harmanlayarak sergilemek gerekmektedir.

  4. Antika eşya ile modern eşyayı birlikte kullanmak dengeyi iyi ayarlarsanız çok güzel duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu