Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Aile yadigarı eski objeleri evinizin modern dekorasyonuyla uyum içinde kullanabilirsiniz. Şimdi eskilerle yenileri bir araya getirmenin tam zamanı.

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Annelerimizden ve hatta anneannelerimizden kalma antika mobilyalar ve dekorasyon objelerinin hepimizin hayatında özel bir yeri vardır. Zira hepsi, geçmişten anıları ve hikayeleri özlerinde barındırır. Bu yüzden, modern bir şekilde dekore edilmiş yaşam alanlarında bile onlara mutlaka yer var. Kimi zaman sandıktan çıkardığınız bir örtü kimi zaman da anne yadigarı porselen fincan takımı, evinizin atmosferine farklılık katabilir. Yeter ki eskilerinizi doğru oranda ve gerekli yerlerde kullanmaya özen gösterin. Eviniz klasik tarzda döşenmemiş olsa da eskilerin yenilerle oluşturduğu tezatlık kesinlikle hoşunuza gidecek.

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

Eskiye Özlem

Günümüzde teknolojinin büyük hızla gelişmesiyle birlikte modadan dekorasyona kadar her alandaki trendler çabucak tüketiliyor. Bu noktada, geçmişin izlerini taşıyan her parçanın önemi artıyor. Zamanın daha yavaş aktığı, el işçiliğinin baştacı edildiği dönemlere ait mobilyalar ve dekorasyon objelerinin çok rağbet görmesi şaşırtıcı değil. Modern döşenmiş evlerin salonlarında özellikle antika cam objelerin kullanımı hoş bir görüntü yaratıyor. Aynı şekilde porselen objeler de eklektik bir tarz yaratmak için ideal. Annenizin yadigarı dantelli örtülerinizi, yatak odalarınızda veya oturma odalarınızda kullanabilirsiniz. Her eski parçayı modern olanlarla zevkli bir şekilde kullandığınız takdirde güzel bir harmoni yakalayacağınıza şüphe yok.

Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

4 thoughts on “Antika Eşya ve Modern Dekorasyon Uyumu

  1. Anneannemde çok güzel antika sehpalar var kaç kere istedim vermedi. Teyzemin kızı da antika meraklısı ona da vermemiş.:)

  2. Antika eşyanın havası başka oluyor birkaç küçük antika eşya bile ortama zenginlik katıyor.

  3. Modern ve klasik eşyaları aynı mekanda farklı gruplar olarak değil, birbirleriyle uyum halinde harmanlayarak sergilemek gerekmektedir.

  4. Antika eşya ile modern eşyayı birlikte kullanmak dengeyi iyi ayarlarsanız çok güzel duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon

Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri

Küçük Ev Dekorasyonu. Küçük sıcak huzurlu bir ev herkesin hayaldir. Lakin söz konusu küçük ev dekorasyonu ise bu tip küçük evlerin büyük sorunları olabilir. Bu makalemiz de sizlere küçük ev dekorasyonu nasıl yapılmalı anlatmaya çalışacağız. Çekirdek aile kavramı ile büyütülen bizlerin bazen bütçe bazen ise modern hayatın baskısı ile küçük evler de yaşamaya mecbur kaldığımız […]

Devamını oku
Dekorasyon

Country Tarzı Dekorasyon Örnekleri

Bu makalemizde country dekorasyon nedir ve country dekorasyon nasıl yapılır gibi soruların cevabını birlikte bulacağız. Kısaca makalemizin amacı country dekorasyon nasıl olmalı anlatmak umarım başarılı oluruz. Country tarzı dekorasyon nedir? Aslına bakarsanız bu dekorasyon türünü kısaca özetlemek gerekirse eskitme yönetimi ile yapılan dekorasyon türü diyebiliriz. Bu dekorasyon türünde yeni mobilyalar eskitme yönetimi ile kullanılır. Böylece […]

Devamını oku
Dekorasyon

Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Antre Dekorasyonu Biz insanlar da ilk intiba denilen kavram çok önemlidir. Başka bir insan ile tanıştığımızda ya da yeni bir mekan keşfettiğimizde o kişi ve o mekan ile ilk fikrimiz ne olur ise bu fikir bir ömür kolay kolay değişmez. Bu sebeple şahsi fikrim olarak bir ev için ya da işletme için ilk dekorasyon yapılması […]

Devamını oku