Ev DekoruSalon

Dekoratif Salon Aksesuarları

Dekoratif Salon Aksesuarları

Salonunuzun dekorasyonunu zenginleştirmek için birbiri ile uyumlu aksesuarlar kullanabilirsiniz. Aksesuarlar salonun tarzı ve rengi ile uyumlu olursa çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. El dokuması zarif halılar, renkli kırlentler, özel tasarım lambalar ve daha pek çok aksesuar salonu sıradanlıktan çıkarıp şıklık kazanmasını sağlar. Salonda kullanılması gereken aksesuarlardan bazıları şunlardır.

Dekoratif Salon Aksesuarları

Dekoratif abajur veya ayaklı lambalar
Salonda her zaman kullanılması gereken aksesuarlardan biri abajur veya ayaklı lambalardır. Modern tarzda dekore edilmiş salonda metal ayaklı veya renkli ayaklı lambalar kullanılabilir. Klasik tarzda dekore edilmiş bir salonda ise ahşap desenli abajur veya ayaklı lamba kullanılabilir. Abajurlar salonda konsol üzerine veya yan sehpalara yerleştirilmelidir. Ayaklı lamba ise salonda uygun bir köşeye konulmalıdır.

Dekoratif Salon Aksesuarları

Dekoratif halı ve kilimler
Bir odanın dekorasyonu yapılırken eşyalar genelde halı etrafında toplanır. Salonda halı veya kilim kullanmamakta bir seçenek olsa da yerin çok boş ve çıplak görünmesine neden olmaktadır. Salon takımı, perde, aksesuarlar ile uyumlu bir halı salona şıklık ve zenginlik katacaktır. Halı salonun farklı bölümlerini birbirinden ayırmaya yardımcı olmaktadır. Oturma grubunda bir halı ve yemek masasının altında bir halı kullanarak salonunuzda çok güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Dekoratif Salon Aksesuarları

Dekoratif renkli yastıklar
Salonda bulunan oturma grubuna tamamlayıcı olarak renkli yastıklar kullanılabilir. Renkli ve desenli yastıklar oturma grubunuzda bir tarz yaratmanızı sağlar. Salondaki oturma grubunda kullandığınız yastıkların halı, perde ve diğer aksesuar ile uyumlu olması çok önemlidir. Koltuklarınız düz renk ise desenli ve renkli yastıklar kullanarak salonunuza hareket katabilirsiniz. Salonunuzda küçük değişiklikler yapmak istediğinizde ise yastıkların rengini ve desenini kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. yastıkların halı, perde ve diğer aksesuarla uyumlu olması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu