Dekorasyonda Amerikan Mutfak Kullanımı

Dekorasyonda Amerikan Mutfak Kullanımı

Amerikan mutfak modeli salon ile mutfak arasında kapı olmadan düzenlenmiş mutfak şeklidir. Mutfak ile salon arasında duvar ve kapı olmayınca dekorasyonda karmaşıklık ve dağınık görüntü oluşmaması için dekorasyonda bazı ipuçları vardır bunlara dikkat edilmelidir. Eşya, malzeme ve renk seçiminde birkaç noktaya dikkat ederseniz çok şık bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Dekorasyonda Amerikan Mutfak Kullanımı

Amerikan mutfaklarda salon, mutfak ve yemek odası arasında kapılar olmadığından bu bölümleri birbirinden ayırmak için duvarda farklı renkler kullanabilirsiniz. Bunun için aynı renk tonlarını kullanmanız bir bölümde diğerine akıcılık kazandırır. Bu duvarlarda birbirinden farklı kontrast renkler kullanmak doğru olmaz bu mekanda algı karmaşası yaratır.

dekorasyonda-amerikan-mutfak-kullanimi2

dekorasyonda-amerikan-mutfak-kullanimi3

Açık mutfaklarda evde bütünlük sağlamak için salon, mutfak ve yemek odasında aynı perde kullanılmalıdır. Evin farklı bölümlerinde bulunan mobilyaların birbirine benzemesi dengeli ve şık bir görüntü oluşmasını sağlar. Mutfak dolaplarının rengi ile salon mobilyalarının rengi uyumlu olması dekorasyona şıklık katar.

dekorasyonda-amerikan-mutfak-kullanimi4

Amerikan mutfaklarda doğru aydınlatma çok önemlidir. Aydınlatma yapılırken dağınıklığa yol açmadan her bölüm kendi içinde ayrılmalıdır. Mutfak tezgahı üstü spotla ve mutfak adasına bir sarkıt lamba ile aydınlatılmalıdır. Yemek masasının üstüne sarkıt avize asılmalıdır. Salon ise sarkıt avize ile veya ayaklı lambalar ile aydınlatılabilir.

dekorasyonda-amerikan-mutfak-kullanimi5

Amerikan mutfak ve salonda bulunan aksesuarlarda birbirleri ile uyumlu olmalıdır. Mutfak lambası renkli ise onla aynı renkte bir örtü veya yastık salonda kullanılabilir. Mutfak aletleri ile uyumlu bir aksesuar yemek masasına konulabilir.

dekorasyonda-amerikan-mutfak-kullanimi6

Açık mutfakların her zaman düzenli ve toplu görünmesi gerekmektedir. Bundan dolayı mutfakta dolap ve raflar ile tüm eşyalar düzenli şekilde yerleştirilmelidir. Açık mutfaklarda havalandırmanın çok iyi olması gereklidir tüm yemek kokusu salonda hissedilmemelidir.

Özellikle küçük evlerde tercih edilen açık mutfak modellerinde doğru dekorasyon tercihleri ile son derece modern ve zevkli sonuçlar almak mümkündür.

dekorasyonda-amerikan-mutfak-kullanimi7

Dekoratif Amerikan mutfak düzenlemesinde bu iş için ayırabileceğiniz bütçe çok önemlidir. Bütçenizi ayarladıktan sonra buna uygun seçimler yapmalısınız. Son dönemlerde mobilya firmalarının sık sık düzenlediği kampanyaları takip ederek uygun fiyatlara şık ve dekoratif çözümler üretebilirsiniz.

2 thoughts on “Dekorasyonda Amerikan Mutfak Kullanımı

  1. amerikan mutfak sistemi özellikle büyük şehirlerde küçük evlerin yaygınlaşmasıyla daha fazla kullanılmaya başladı.

  2. amerikan mutfak kullanmak kullanmak istiyorsanız önce iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye edrim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Salon

Çiçekli Koltuk Takımı Modelleri

Ev dekorasyonu denildiğin de aklınıza gelebilecek ilk şey koltuk takımlarıdır. Evi ev yapan ilk şey koltuktur. Bir kaç istisnai dekorasyon türü haricinde nerede ise bütün dekorasyon türlerinde koltuk takımlarının kullanımı ilk sırada yer alır. Hatta şu kadarını bile iddaa edebiliriz; Bir çoğumuz renginden ya da modelinden dolayı beğenmediğimiz koltuk takımını sadece evimizin dekorasyonu için satın […]

Devamını oku
Salon

Siyah Oturma Grubu Modelleri

Siyah Oturma Grubu Bir evin güzelliği hakkındaki kararı çoğu zaman yalnızca salonu göz önünde bulundurarak veririz. Ev sahibinin hayat tarzını ve kişiliğini yansıtan salonlarda siyah renk kullanmak bu yüzden pek tercih edilmez. Çoğu kişi de siyah rengin ışığı daha az yansıtması ve iç karartıcı gözükmesi gibi sebeplerle dekorasyonlarda kullanılmaması gerektiği şeklinde yanlış bir düşünceyi benimseyebiliyor. […]

Devamını oku
Salon

Bellona Yeni Oturma Grubu Modelleri

İşten yorgun argın eve geldiğinizde uzanıp televizyon izlerken en tatlı uykulara daldığınız koltuklarınız ne kadar kaliteli? Dahası, en son ne zaman koltuk takımınızı yenilediniz? Eğer bu soruların cevabını vermekte zorlanıyorsanız, artık Bellona marka oturma grubu modelleri ni satın almanın vakti gelmiş de geçiyor demektir. Tamamen yerli imkânlarla üretilen ve ülkemizin yanı sıra dünyanın birçok ülkesine […]

Devamını oku