Klasik Tarz Mutfak Dekorasyonu

Klasik Tarz Mutfak Dekorasyonu

Klasik tarz mutfak dekorasyonunda en çok tercih edilen tarz olup popülerliğini her zaman korumaktadır. Günümüzde modern tarzda mutfak dekorasyonunda çok çeşitli modeller bulunmakta fakat bunların modasını fazla uzun ömürlü olmamaktadır. Kadınlar mutfaklarında iddialı modern tarzları seçmekte istekli olmakla beraber bu modellerden kısa zamanda sıkılıp değişiklik yapmak istemekteler.

Klasik Tarz Mutfak Dekorasyonu

Klasik tarz mutfaklar ise, şıklığı ve zarafeti ile bayanlar tarafından her zaman vazgeçilmez modeller olmuştur. Klasik tarz denildiğinde modası geçmeyen ve her zaman trend olan tasarımlar akla gelmektedir. Klasik mutfakların işlevsellik olarak da modern tarz mutfaklardan hiçbir eksiği yoktur.

klasik-tarz-mutfak-dekorasyonu2

Klasik modellerin en belirgin özelliği sade ve doğal bir görünüme sahip olmasıdır. Ayrıca klasik mutfak dekorasyonunda doğal malzemeler kullanılmaktadır. Klasik dekorasyonda mutfak dolaplarında ve mutfak raflarında ahşap kullanılmaktadır. Kullanılan ahşabın çeşidi mutfak dolabının kalitesini belirlemektedir. Kullanılan renkler ise beyaz ve nötr renk tonlarıdır.

klasik-tarz-mutfak-dekorasyonu3

Mutfak dolaplarında en çok tercih edilen renkler beyaz, krem ve gri renklerdir. Bu renkler mutfağın ferah ve temiz görünmesini sağlar. Fakat mutfak dolaplarındaki mat renkler donuk etki yaratmaktadır ve ortamdaki enerjinin düşük olmasına neden olur. Mutfaktaki obje ve aksesuarlarda canlı renklerle ortamın enerjisi yükseltilebilir. Ayrıca ortamdaki donukluğu kırmak için fayansta canlı renkler kullanılmalıdır.

klasik-tarz-mutfak-dekorasyonu4

Klasik Tarz Mutfak Dekorasyonu için çok yüksek bütçeler şart değildir. İyi bir araştırma ile mobilya kampanyalarını takip edip kendi imkanlarınıza göre şık ve kullanışlı bir mutfak yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutfak

Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Küçük mutfağınızda büyük mutluluklar yaşamak için makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Küçük bir mutfağı büyük göstermenin belli başlı yolları vardır. Bunlardan en önemli ikisi ufak tefek görsel hileler ve ikincisi maalesef biraz daha zor olanı ise mevcut alanı en iyi şekilde değerlendirme çabasıdır. Çabasıdır diyorum çünkü bu işlem bir hayli zorlayıcı olabilir. Maalesef bazı müteahhitler […]

Devamını oku
Mutfak

Mavi Beyaz Renkli Mutfak Tasarımları

Mutfak dekorasyonunda Akdeniz esintisini solumak istiyorsanız, mavi ve beyaz renklerini kullanarak tatmin edici bir şıklığı elde edebilmeniz mümkündür. Genelde Akdeniz yöresindeki tek katlı evlere hakim olan bu renkler; ülkemizin tatil yörelerinin yanı sıra Yunanistan, İtalya ve İspanya gibi diğer birçok Akdeniz ülkesinde de sıklıkla kullanılır. Evlerin dış görünüşünün yanı sıra iç dizaynında da pekala bu […]

Devamını oku
Küçük mutfaklarda asakılarla çözüm
Mutfak

Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları

Küçük Mutfaklar Evinizdeki odaları nasıl daha geniş ve ferah gösterebileceğiniz noktasında yeteri kadar kafa yorduysanız, sizin için güzel bir haberimiz var. Dünyanın dört bir yanından tasarımcılar, iç mimarlar, mobilya üreticileri ve daha birçok profesyonel tarafından hazırlanan önerilere göz atmanız yeterli olabilir. Böylece başta mutfağınızı çok daha geniş gösterebilmeniz mümkündür. Ülkemizde Amerikan mutfak tarzı pek yaygın […]

Devamını oku