Mutfak

Mutfak Dekorasyonu ve Raf Düzenlemeleri

Mutfak Dekorasyonu ve Raf Düzenlemeleri

Neredeyse tüm kadınların en çok vakit geçirdikleri yer mutfak olduğu için dekorasyonu çok önem taşımaktadır. Mutfak dekorasyonunda büyük değişiklik yapmanın maliyeti de çok fazladır. Mutfağınızda küçük değişiklikler yaparak hoşunuza gidecek bir görsellik sağlayabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu ve Raf Düzenlemeleri

Mutfak dekorunu belirleyen unsurlar mutfak dolapları, tezgah, perdeler, tezgah duvarı, beyaz eşyalar, zemin ve aydınlatmadır. Mutfaktaki bütün bu öğelerin birbiri ile uyum içinde olması genel bir bütünlük sağlayacaktır. Aynı zamanda bu öğelerden birinde dahi yapacağınız bir değişiklik mutfağınızın görüntüsünün değişmesini sağlayacaktır.

mutfak-dekorasyonu-raf-duzenlemeleri2

Mutfağınızda büyük değişiklikler yapmak için ekonomik imkanınız kısıtlıysa yapmanız gereken küçük değişikliklerdir. Bu değişikliklerden en ekonomik olanı mutfağa yapacağınız rafların ilgi odağı olmasını sağlamaktır. Mutfak raflarında yapacağınız değişikliğin mutfak modelinize uygun olmasına önem verilmelidir.

mutfak-dekorasyonu-raf-duzenlemeleri3

Mutfağınıza yapacağınız raflar hem dolapların bir parçası olur hem de zeminle dolaplar arasında uyum sağlar. Mutfak dolaplarındaki raflar ihtiyacınızı karşılamıyor olabilir raflar bu sorununuza da çözüm sağlamaktadır. Raflara dizdiğiniz bardakların renkli olması mutfak görüntüsüne ayrı bir renk katacaktır.

mutfak-dekorasyonu-raf-duzenlemeleri4

Rafları boş duvara veya mutfak dolaplarına yapabilirsiniz. Bu rafları renkli bardaklar dışında baharatlıklarla süsleyebilirsiniz. Baharatlıklarız camsa içine koyacağınız baharatlarla mutfağınıza ayrı bir renk katar ve işlevsellik kazanır. Mutfak raflarına küçük saksılarda veya vazolarda çiçek koymanız mutfağınıza bahar havası getirecektir.

mutfak-dekorasyonu-raf-duzenlemeleri5

Farklı mutfak gereçlerini raflara koyabilirsiniz ve her zaman kullandığınız gereçler elinizin altında hazır olur. Bu tip kullanımın dezavantajı ise mutfağın dağınık görüntü vermesidir. Bu nedenle raflardaki gereçlerin düzenli bir şekilde yerleştirilmesi önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mutfağınız genişse raflarla dekoratif eklemeler yapılabilir, küçük mutfaklarda ekleme yapma imkanı son derece kısıtlı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu