Mutfak Dekorasyonu ve Raf Düzenlemeleri

Mutfak Dekorasyonu ve Raf Düzenlemeleri

Neredeyse tüm kadınların en çok vakit geçirdikleri yer mutfak olduğu için dekorasyonu çok önem taşımaktadır. Mutfak dekorasyonunda büyük değişiklik yapmanın maliyeti de çok fazladır. Mutfağınızda küçük değişiklikler yaparak hoşunuza gidecek bir görsellik sağlayabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu ve Raf Düzenlemeleri

Mutfak dekorunu belirleyen unsurlar mutfak dolapları, tezgah, perdeler, tezgah duvarı, beyaz eşyalar, zemin ve aydınlatmadır. Mutfaktaki bütün bu öğelerin birbiri ile uyum içinde olması genel bir bütünlük sağlayacaktır. Aynı zamanda bu öğelerden birinde dahi yapacağınız bir değişiklik mutfağınızın görüntüsünün değişmesini sağlayacaktır.

mutfak-dekorasyonu-raf-duzenlemeleri2

Mutfağınızda büyük değişiklikler yapmak için ekonomik imkanınız kısıtlıysa yapmanız gereken küçük değişikliklerdir. Bu değişikliklerden en ekonomik olanı mutfağa yapacağınız rafların ilgi odağı olmasını sağlamaktır. Mutfak raflarında yapacağınız değişikliğin mutfak modelinize uygun olmasına önem verilmelidir.

mutfak-dekorasyonu-raf-duzenlemeleri3

Mutfağınıza yapacağınız raflar hem dolapların bir parçası olur hem de zeminle dolaplar arasında uyum sağlar. Mutfak dolaplarındaki raflar ihtiyacınızı karşılamıyor olabilir raflar bu sorununuza da çözüm sağlamaktadır. Raflara dizdiğiniz bardakların renkli olması mutfak görüntüsüne ayrı bir renk katacaktır.

mutfak-dekorasyonu-raf-duzenlemeleri4

Rafları boş duvara veya mutfak dolaplarına yapabilirsiniz. Bu rafları renkli bardaklar dışında baharatlıklarla süsleyebilirsiniz. Baharatlıklarız camsa içine koyacağınız baharatlarla mutfağınıza ayrı bir renk katar ve işlevsellik kazanır. Mutfak raflarına küçük saksılarda veya vazolarda çiçek koymanız mutfağınıza bahar havası getirecektir.

mutfak-dekorasyonu-raf-duzenlemeleri5

Farklı mutfak gereçlerini raflara koyabilirsiniz ve her zaman kullandığınız gereçler elinizin altında hazır olur. Bu tip kullanımın dezavantajı ise mutfağın dağınık görüntü vermesidir. Bu nedenle raflardaki gereçlerin düzenli bir şekilde yerleştirilmesi önemlidir.

One thought on “Mutfak Dekorasyonu ve Raf Düzenlemeleri”

  1. Mutfağınız genişse raflarla dekoratif eklemeler yapılabilir, küçük mutfaklarda ekleme yapma imkanı son derece kısıtlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutfak

Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Küçük mutfağınızda büyük mutluluklar yaşamak için makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Küçük bir mutfağı büyük göstermenin belli başlı yolları vardır. Bunlardan en önemli ikisi ufak tefek görsel hileler ve ikincisi maalesef biraz daha zor olanı ise mevcut alanı en iyi şekilde değerlendirme çabasıdır. Çabasıdır diyorum çünkü bu işlem bir hayli zorlayıcı olabilir. Maalesef bazı müteahhitler […]

Devamını oku
Mutfak

Mavi Beyaz Renkli Mutfak Tasarımları

Mutfak dekorasyonunda Akdeniz esintisini solumak istiyorsanız, mavi ve beyaz renklerini kullanarak tatmin edici bir şıklığı elde edebilmeniz mümkündür. Genelde Akdeniz yöresindeki tek katlı evlere hakim olan bu renkler; ülkemizin tatil yörelerinin yanı sıra Yunanistan, İtalya ve İspanya gibi diğer birçok Akdeniz ülkesinde de sıklıkla kullanılır. Evlerin dış görünüşünün yanı sıra iç dizaynında da pekala bu […]

Devamını oku
Küçük mutfaklarda asakılarla çözüm
Mutfak

Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları

Küçük Mutfaklar Evinizdeki odaları nasıl daha geniş ve ferah gösterebileceğiniz noktasında yeteri kadar kafa yorduysanız, sizin için güzel bir haberimiz var. Dünyanın dört bir yanından tasarımcılar, iç mimarlar, mobilya üreticileri ve daha birçok profesyonel tarafından hazırlanan önerilere göz atmanız yeterli olabilir. Böylece başta mutfağınızı çok daha geniş gösterebilmeniz mümkündür. Ülkemizde Amerikan mutfak tarzı pek yaygın […]

Devamını oku