Mutfak

Retro Tarzı Mutfak Dekorasyonu

REKLAM
X

Mutfaklara 60’lı, 70’li yılların havasını getiren; pop kültürünün rengarenk havasını evlerimize taşıyan retro stili dekorasyon evin herhangi bir yerinde uygulanabilir. Bu canlı, hatta çılgın havayı mutfağında yansıtmak isteyenlerdenseniz retro mutfak dekorasyonu hakkındaki bu yazıdan fikir alabilirsiniz. Retro mobilyalar, duvar kağıtları ve aksesuarlar çoğunlukla canlı ve renkli görünümlerden oluşuyor. Bir retro tarzı mutfak yaratmak istiyorsanız işe kırmızı, mor, sarı veya yeşil renkteki birer buzdolabıyla bulaşık makinesi alarak başlayabilirsiniz. Konsepte uygun mutfak aletleri, aksesuarlar, masa ve sandalyeler kullanabilir; mutfağınızın duvarları ve zeminini canlı renklere boyayabilir, duvarları cıvıl cıvıl bir duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz.

Retro Tarzı Mutfak Dekorasyonu

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu02

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu03

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu04

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu05

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu06

Kırmızı ağırlıklı bir retro mutfak dekorasyonu düşünüyorsanız kırmızı kulplu beyaz mutfak dolapları, beyaz bir masayla kırmızı sandalyeler, pencerelerdeki kırmızı beyazlı perdelerle bu havayı yansıtabilirsiniz. 1950-60-70 yıllarının üstü pop-art desenlere süslü ambalaj kutuları; yine o dönemlerde kullanılan tarzdaki tabak, kase, bardak, fincan ve çaydanlıklar da bir retro tarzı mutfak yaratmanıza yardımcı olacak parçalardır.

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu07

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu08

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu09

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu10

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu11

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu12

Bu stilde mavi ağırlıklı bir mutfak için zemine mavi beyazlı parkeler döşetebilir, duvarlarınıza aynı renklerde duvar kağıtları kaplayabilir, pencerelere mavili perdeler asabilirsiniz. Bu durumda görüntünün göz yormaması için beyaz tezgah ve dolapları tercih etmeniz doğru olur.

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu13

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu14

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu15

retro-tarzi-mutfak-dekorasyonu16

Pembe bir ocak fikrine nasıl bakarsınız bilmiyoruz; fakat böyle bir parça retro tarzında bir mutfak yaratmak için çok işinize yarayacaktır. Yeşil duvarlar, siyah beyaz yer karoları, kırmızı buzdolabı, beyaz dolaplar ve puanlı perdelerle oluşturduğunuz bir mutfak stili gayet güzel bir biçimde yansıtacaktır. Duvarlara pop kültürünü yansıtan birkaç poster de asabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. retro tarzı mobilyaları çok beğeniyorum ne varsa eskilerde var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu