Modern Davlumbaz Modelleri

Modern Davlumbaz Modelleri

Kadınlar günlerinin büyük bir kısmını mutfakta geçirdikleri için mutfakları onlar için çok önemlidir. Mutfak dekorasyonunda en önemli ürünlerden biride davlumbazdır. Eskiden davlumbaz çok önem verilmeyen ve kullanılmayan bir ankastre üründü fakat günümüzde tüm mutfaklarda kullanılmaktadır.

Mutfakta yemek yapılırken oluşan yemek kokusunun tüm eve yayılmaması için kullanılmaktadır. Özellikle açık mutfaklarda kapı olmadığından yemek kokusu tüm eve yayılmakta ve hoş olmayan bir durum oluşturmaktadır.

Modern Davlumbaz Modelleri

Davlumbazlar mutfak dekorasyonunun bir parçasıdır. Bu nedenle davlumbaz alınırken mutfaktaki diğer beyaz eşyalara uyumu çok önemlidir. Buzdolabı, fırın, bulaşık makinesine uyan modelde bir davlumbaz seçilmelidir bu şekilde dekorasyonda uyum sağlanmış olur. Ayrıca farklı mutfak modelleri ile mutfak dolaplarına uyumlu ve davlumbaz için ayrılmış kısma uygun büyüklükte bir model tercih edilmelidir.

modern-davlunbaz-modelleri2

Davlumbazlar çok sesli çalıştıkları için çoğu kişi kullanmak istememekteydi. Üreticiler bunu dikkate alarak günümüzde üretilen davlumbazların sessiz çalışanlarını üreterek beğenilere sunmaktadırlar. Davlumbaz üretiminde kullanılan yalıtım elemanları sayesinde yeni üretilen modeller eskiye oranla çok daha sessiz çalışmaktadır.

modern-davlunbaz-modelleri3

Sessiz çalışan davlumbazların yanı sıra bacasız modellerde dikkat çekmektedir. Bacalı davlumbazlarda baca boruları mutfakta çok hoş olmayan görüntü oluşturabilmektedir. Bundan dolayı da günümüzde davlumbaz alırken bacasız modeller daha çok talep görmektedir.

Davlumbaz alırken modeli dışında dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan biride yüksek emiş gücüne sahip olan davlumbaz tercih edilmelidir. Yüksek emiş gücüne sahip olması kokunun mutfakta yayılmadan çekilmesini sağlamaktadır.

modern-davlunbaz-modelleri4

Davlumbaz filtrelerinin belli dönemde değiştirilmesi gerekmektedir. Filtrenin yenisini alıp değiştirebilirsiniz. Ayrıca yeni modellerde dikkat çeken filtresi yıkanabilen modellerdir. Filtresini çıkartıp bulaşık makinesinde yıkayıp tekrar yerine takabilirsiniz bu daha ekonomik olacaktır. Davlumbazlar çok fazla elektrik harcadıkları için çok kullanılmak istenmeyen ürünlerdir. Fakat günümüzde üretilen davlumbazlar A sınıfı enerji tasarrufu sağlaması açısından çok ekonomiktir.

Modern çizgilere sahip davlumbaz modelleri mutfak dekorasyonuna ayrı bir hava ve şıklık katmaktadır. Modern teknoloji ile üretilen yeni davlumbaz modelleri dijital ekranlara sahip ve programlanabilen modelleri ile ilgi çekmektedir. Yeni modellerde en çok tercih edilenler dekoratif görüntüsünün yanı sıra sesiz çalışması, bacasız olması ve az elektrik harcamasıdır.

Mutfakta renklerden hoşlananlar için LED ışıklandırma özellikleri ile yeni davlumbazlar mutfağa ayrı bir güzellik katmaktadır. Davlumbazlarda en çok metal olanları tercih edilmektedir. Metal görüntüden hoşlanmayanlar içinse seramik ve camdan üretilen modellerde bulunmaktadır.

One thought on “Modern Davlumbaz Modelleri”

  1. Tavsiye edeceğiniz kaliteli davlunbaz markaları hangileri acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutfak

Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Küçük mutfağınızda büyük mutluluklar yaşamak için makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Küçük bir mutfağı büyük göstermenin belli başlı yolları vardır. Bunlardan en önemli ikisi ufak tefek görsel hileler ve ikincisi maalesef biraz daha zor olanı ise mevcut alanı en iyi şekilde değerlendirme çabasıdır. Çabasıdır diyorum çünkü bu işlem bir hayli zorlayıcı olabilir. Maalesef bazı müteahhitler […]

Devamını oku
Mutfak

Mavi Beyaz Renkli Mutfak Tasarımları

Mutfak dekorasyonunda Akdeniz esintisini solumak istiyorsanız, mavi ve beyaz renklerini kullanarak tatmin edici bir şıklığı elde edebilmeniz mümkündür. Genelde Akdeniz yöresindeki tek katlı evlere hakim olan bu renkler; ülkemizin tatil yörelerinin yanı sıra Yunanistan, İtalya ve İspanya gibi diğer birçok Akdeniz ülkesinde de sıklıkla kullanılır. Evlerin dış görünüşünün yanı sıra iç dizaynında da pekala bu […]

Devamını oku
Küçük mutfaklarda asakılarla çözüm
Mutfak

Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları

Küçük Mutfaklar Evinizdeki odaları nasıl daha geniş ve ferah gösterebileceğiniz noktasında yeteri kadar kafa yorduysanız, sizin için güzel bir haberimiz var. Dünyanın dört bir yanından tasarımcılar, iç mimarlar, mobilya üreticileri ve daha birçok profesyonel tarafından hazırlanan önerilere göz atmanız yeterli olabilir. Böylece başta mutfağınızı çok daha geniş gösterebilmeniz mümkündür. Ülkemizde Amerikan mutfak tarzı pek yaygın […]

Devamını oku