Mutfak

Modern Davlumbaz Modelleri

Modern Davlumbaz Modelleri

Kadınlar günlerinin büyük bir kısmını mutfakta geçirdikleri için mutfakları onlar için çok önemlidir. Mutfak dekorasyonunda en önemli ürünlerden biride davlumbazdır. Eskiden davlumbaz çok önem verilmeyen ve kullanılmayan bir ankastre üründü fakat günümüzde tüm mutfaklarda kullanılmaktadır.

Mutfakta yemek yapılırken oluşan yemek kokusunun tüm eve yayılmaması için kullanılmaktadır. Özellikle açık mutfaklarda kapı olmadığından yemek kokusu tüm eve yayılmakta ve hoş olmayan bir durum oluşturmaktadır.

Modern Davlumbaz Modelleri

Davlumbazlar mutfak dekorasyonunun bir parçasıdır. Bu nedenle davlumbaz alınırken mutfaktaki diğer beyaz eşyalara uyumu çok önemlidir. Buzdolabı, fırın, bulaşık makinesine uyan modelde bir davlumbaz seçilmelidir bu şekilde dekorasyonda uyum sağlanmış olur. Ayrıca farklı mutfak modelleri ile mutfak dolaplarına uyumlu ve davlumbaz için ayrılmış kısma uygun büyüklükte bir model tercih edilmelidir.

modern-davlunbaz-modelleri2

Davlumbazlar çok sesli çalıştıkları için çoğu kişi kullanmak istememekteydi. Üreticiler bunu dikkate alarak günümüzde üretilen davlumbazların sessiz çalışanlarını üreterek beğenilere sunmaktadırlar. Davlumbaz üretiminde kullanılan yalıtım elemanları sayesinde yeni üretilen modeller eskiye oranla çok daha sessiz çalışmaktadır.

modern-davlunbaz-modelleri3

Sessiz çalışan davlumbazların yanı sıra bacasız modellerde dikkat çekmektedir. Bacalı davlumbazlarda baca boruları mutfakta çok hoş olmayan görüntü oluşturabilmektedir. Bundan dolayı da günümüzde davlumbaz alırken bacasız modeller daha çok talep görmektedir.

Davlumbaz alırken modeli dışında dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan biride yüksek emiş gücüne sahip olan davlumbaz tercih edilmelidir. Yüksek emiş gücüne sahip olması kokunun mutfakta yayılmadan çekilmesini sağlamaktadır.

modern-davlunbaz-modelleri4

Davlumbaz filtrelerinin belli dönemde değiştirilmesi gerekmektedir. Filtrenin yenisini alıp değiştirebilirsiniz. Ayrıca yeni modellerde dikkat çeken filtresi yıkanabilen modellerdir. Filtresini çıkartıp bulaşık makinesinde yıkayıp tekrar yerine takabilirsiniz bu daha ekonomik olacaktır. Davlumbazlar çok fazla elektrik harcadıkları için çok kullanılmak istenmeyen ürünlerdir. Fakat günümüzde üretilen davlumbazlar A sınıfı enerji tasarrufu sağlaması açısından çok ekonomiktir.

Modern çizgilere sahip davlumbaz modelleri mutfak dekorasyonuna ayrı bir hava ve şıklık katmaktadır. Modern teknoloji ile üretilen yeni davlumbaz modelleri dijital ekranlara sahip ve programlanabilen modelleri ile ilgi çekmektedir. Yeni modellerde en çok tercih edilenler dekoratif görüntüsünün yanı sıra sesiz çalışması, bacasız olması ve az elektrik harcamasıdır.

Mutfakta renklerden hoşlananlar için LED ışıklandırma özellikleri ile yeni davlumbazlar mutfağa ayrı bir güzellik katmaktadır. Davlumbazlarda en çok metal olanları tercih edilmektedir. Metal görüntüden hoşlanmayanlar içinse seramik ve camdan üretilen modellerde bulunmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tavsiye edeceğiniz kaliteli davlunbaz markaları hangileri acaba?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu