Mutfak

Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları

Küçük Mutfaklar Evinizdeki odaları nasıl daha geniş ve ferah gösterebileceğiniz noktasında yeteri kadar kafa yorduysanız, sizin için güzel bir haberimiz var. Dünyanın dört bir yanından tasarımcılar, iç mimarlar, mobilya üreticileri ve daha birçok profesyonel tarafından hazırlanan önerilere göz atmanız yeterli olabilir. Böylece başta mutfağınızı çok daha geniş gösterebilmeniz mümkündür.

Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları
Küçük Mutfaklar İçin Modüler Çözümler
Küçük Mutfaklar İçin Tekerlekli Çözümler

Ülkemizde Amerikan mutfak tarzı pek yaygın olmadığı gibi, çoğunlukla uzun mutfaklar tercih edilir. Özellikle 10 ila 20 yaş aralığındaki binalarda bu tür mutfaklara sık rastlanır. Hal böyle olunca dar ve uzun mutfakları göz zevkini tatmin edecek şekilde dekore edebilmek de hayli zorlaşır. Eğer siz de mutfakta vakit geçirmekten zevk almanızı sağlayacak tasarım ipuçları arıyorsanız, aşağıdaki listeye göz atmanın faydasını görebilirsiniz.

Küçük Mutfaklarda Tencerelere Askı İle Çözüm
Küçük mutfak için duvara monte masa
Küçük mutfaklarda asakılarla çözüm
  • Açık renklerin odaları daha geniş gösterdiği artık sır olmaktan çıktı. Mutfakta da bej, kirli beyaz veya açık sarı gibi renkleri tercih ederek genişlik algısı oluşturabilirsiniz.
  • Duvarlarda şerit şeklinde yatay aynaları kullanarak mutfağınızın olduğundan daha büyük gözükmesini sağlayabilmeniz de mümkündür.
  • Tencere ve tavaları saklamak için çekmeceler satın alarak küçük mutfağı kalabalıklaştırmaktansa, tavana asacağınız askılara bu malzemeleri yerleştirin. Böylece mutfak hem daha şık görünür, hem de mobilyadan tasarruf ederek mutfağı daha ferah tutabilirsiniz.
  • Zeminde büyük fayanslar yerine küçük seramik karoları kullanmanız tavsiye edilir. Yine duvarları raflarla süsleyerek bıçak takımı ve bardaklarınızı şık bir şekilde depolayabilir, mutfakta gereksiz yer kaplamalarının önüne geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu