Mutfak Yenilerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak Yenilerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak ev kadınları için önemli bir yer tutmaktadır. Kadınlar günlerinin büyük bir kısmını burada geçirmektedirler. Mutfağın zevk ve ihtiyaçlara uygun dekore edilmiş olması çok önemlidir. Evin hanımı sevdiği mutfakta daha mutlu olacağı için zevkle iş yapacaktır. Mutfakta yenileme yapma kararı alındıktan sonra mutfak modelleri arasından karar vermek çok zor olmaktadır. Estetik olarak göze hoş görünmesinin yanı sıra işlevsellik te çok önemlidir. Evde en çok araç gereç kullanılan mutfakları yenilerken tüm eşyaların rahatlıkla konabileceği yeterlilikte dolap yapılmalıdır. Kullanım kolaylığı sunmayan ve yeterli mutfak rafları ve depolama alanı bulunmayan bir mutfak ne kadar şık görünse de işlevsel olmayacaktır.

Mutfak Yenilerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak yenileme için ayrılan bütçe
Mutfak dekorasyonuna başlamadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli konu bütçedir. Mutfak yenilerken toplam ne kadar bir bütçe oluşturulabileceği belirlenmeli ve satın alınacak her ürüne ne kadar bir kısmının ayrılacağı belirlenmelidir. Planlama yapılarak mutfağın eksiksiz olarak yenilenmesi sağlanabilir.

mutfak-yenilerken-nelere-dikkat-edilmeli2

Mutfağın sizin kullanımınıza uygun olması
Mutfak yenilerken kullanılan tüm ürünler sizin kullanımınıza uygun olmalıdır. Kimi ev hanımı hamur işleri ile çok uğraşır kimi mutfakta kahvesini içip dinlenmek ister. Hamur açmayı seven bir bayanın tezgahının geniş olması işini kolaylaştırır. İşini bitirdikten sonra kahvesini içip dinlenmek isteyen ev hanımı içinse bir keyif köşesi yapılabilir. Küçük bir masa ve sandalye ile mutfağa şık bir görüntü ve işlevsellik kazandırılabilir.

mutfak-yenilerken-nelere-dikkat-edilmeli3

Mutfak dolapları seçimi
Mutfak dekorasyonunda en önemli kısmı dolaplar tutmaktadır. Mutfaktaki mutfak aletleri, tabak, tencere gibi araç gereçlerin tezgah üstünde kalmadan dolaplara yerleştirilmesi çok önemlidir. Tüm eşyaların mutfak dolaplarına yerleştirilebilmesi ve mutfak tezgahının yemek yaparken size kalması çok önemlidir. Mutfak tezgahında çok fazla eşya olması sizin çalışmanızı engelleyecektir.

5 thoughts on “Mutfak Yenilerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  1. mutfağım çok küçük yenilemek istiyorum ama optimum kullanım sağlamak için çok araştırma yapmama rağmen çözüm bulamadım.

    1. mutfağımı yenilemek istiyorum eve gelip ölçü alıyormusunuz

  2. bol dolalaplı mutfak daha kullanışlı oluyor mutfakta kullanılan o kadar çok ıvır zıvır var ki nereye koyacağımı bilemiyorum.

    1. mutfak yenilemesi yapmak istiyorum eve gelip ölçü alıyormusunuz
      mutfak yenileme için tavsiye ve yönlendirme hizmeti almak istiyorum.

  3. uzun zaman kullandığınız mutfağı yenilerken acele etmememk lazım. yıllardır kullandığınız mutfağı en iyi siz tanıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutfak

Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Küçük mutfağınızda büyük mutluluklar yaşamak için makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Küçük bir mutfağı büyük göstermenin belli başlı yolları vardır. Bunlardan en önemli ikisi ufak tefek görsel hileler ve ikincisi maalesef biraz daha zor olanı ise mevcut alanı en iyi şekilde değerlendirme çabasıdır. Çabasıdır diyorum çünkü bu işlem bir hayli zorlayıcı olabilir. Maalesef bazı müteahhitler […]

Devamını oku
Mutfak

Mavi Beyaz Renkli Mutfak Tasarımları

Mutfak dekorasyonunda Akdeniz esintisini solumak istiyorsanız, mavi ve beyaz renklerini kullanarak tatmin edici bir şıklığı elde edebilmeniz mümkündür. Genelde Akdeniz yöresindeki tek katlı evlere hakim olan bu renkler; ülkemizin tatil yörelerinin yanı sıra Yunanistan, İtalya ve İspanya gibi diğer birçok Akdeniz ülkesinde de sıklıkla kullanılır. Evlerin dış görünüşünün yanı sıra iç dizaynında da pekala bu […]

Devamını oku
Küçük mutfaklarda asakılarla çözüm
Mutfak

Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları

Küçük Mutfaklar Evinizdeki odaları nasıl daha geniş ve ferah gösterebileceğiniz noktasında yeteri kadar kafa yorduysanız, sizin için güzel bir haberimiz var. Dünyanın dört bir yanından tasarımcılar, iç mimarlar, mobilya üreticileri ve daha birçok profesyonel tarafından hazırlanan önerilere göz atmanız yeterli olabilir. Böylece başta mutfağınızı çok daha geniş gösterebilmeniz mümkündür. Ülkemizde Amerikan mutfak tarzı pek yaygın […]

Devamını oku