Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı katı dekore ederken sıradan dairelerden farklı anlayışla dekore edilmesi gerekmektedir. Evinizin bu kısımlarını yatak odası, çalışma odası, spor odası veya oyun alanı olarak değerlendirebilirsiniz.

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı katını yatak odası olarak değerlendirmek çok doğru olur. Çatı katında genelde tavan alçak olur ve güneşi doğrudan alır. Alçak tavanlı bir oda yatmadan yatmaya kullanıldığında çok fazla sorun arz etmez.

cati-kati-dekorasyonu2

Yazın çatı katı odalar güneş ışığını direk aldığından gün içinde çok sıcak olur ancak gece yatma saatlerine doğru serinlerler bunun içinde yatak odası olarak kullanmak iyi olur. Yatak odası olarak kullanacaksanız çatı katı odayı çok fazla eşya ile doldurmamalısınız.

cati-kati-dekorasyonu3

Çatı katı dekorasyonu için çok fazla masraf yapmanıza gerek yoktur. Yatak, komedin ve küçük bir dolap yerleştirerek odayı dekore edebilirsiniz. Çatı katı odaların yatak odası olarak kullanılmasının bir diğer avantajı gün içinde yatak odasına inip çıkma gerekmemesidir sadece yatmak için merdiven çıkmanız gerekir.

cati-kati-dekorasyonu4

Çatı katlarını televizyon odası olarak kullanmak isterseniz rahat bir koltuk ve televizyon ünitesi koyarak dekore edebilirsiniz. Evin çatı katı gürültüden uzak bir ortam olacağı için, televizyon seyretmediğiniz zamanlarda kitabınızı ve kahvenizi alarak dinlenme odası olarak kullanabilirsiniz.

cati-kati-dekorasyonu5

Evde çalışıyorsanız bu alan home ofis için çok uygun olacaktır bu odayı çalışma odası olarak dekore edebilirsiniz. Çok fazla eşyadan uzak durarak bilgisayar masanız kitaplığınız ve arada dinlenmeniz için rahat bir koltuk koymanız yeterli olacaktır. Ev ofisiniz için evin gürültüsünden uzak rahat ve size ait bir çalışma ortamı elde etmiş olursunuz.

3 thoughts on “Çatı Katı Dekorasyonu

  1. Çatı katını home ofis olarak kullanabilmek çok iyi bir imkan…

    1. çatı katı dekorasyonu yapmacağım eve gelip fikir vermenizi istiyorum ücret nedir?

  2. Çatı katı dekore etmek aslında çok güç değil eviniz için çatı katında kullanışlı bir mekan yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon

Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri

Küçük Ev Dekorasyonu. Küçük sıcak huzurlu bir ev herkesin hayaldir. Lakin söz konusu küçük ev dekorasyonu ise bu tip küçük evlerin büyük sorunları olabilir. Bu makalemiz de sizlere küçük ev dekorasyonu nasıl yapılmalı anlatmaya çalışacağız. Çekirdek aile kavramı ile büyütülen bizlerin bazen bütçe bazen ise modern hayatın baskısı ile küçük evler de yaşamaya mecbur kaldığımız […]

Devamını oku
Dekorasyon

Country Tarzı Dekorasyon Örnekleri

Bu makalemizde country dekorasyon nedir ve country dekorasyon nasıl yapılır gibi soruların cevabını birlikte bulacağız. Kısaca makalemizin amacı country dekorasyon nasıl olmalı anlatmak umarım başarılı oluruz. Country tarzı dekorasyon nedir? Aslına bakarsanız bu dekorasyon türünü kısaca özetlemek gerekirse eskitme yönetimi ile yapılan dekorasyon türü diyebiliriz. Bu dekorasyon türünde yeni mobilyalar eskitme yönetimi ile kullanılır. Böylece […]

Devamını oku
Dekorasyon

Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Antre Dekorasyonu Biz insanlar da ilk intiba denilen kavram çok önemlidir. Başka bir insan ile tanıştığımızda ya da yeni bir mekan keşfettiğimizde o kişi ve o mekan ile ilk fikrimiz ne olur ise bu fikir bir ömür kolay kolay değişmez. Bu sebeple şahsi fikrim olarak bir ev için ya da işletme için ilk dekorasyon yapılması […]

Devamını oku