Ev DekoruYararlı Bilgiler

Çatı Katı Dekorasyonu

REKLAM
X

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı katı dekore ederken sıradan dairelerden farklı anlayışla dekore edilmesi gerekmektedir. Evinizin bu kısımlarını yatak odası, çalışma odası, spor odası veya oyun alanı olarak değerlendirebilirsiniz.

Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı katını yatak odası olarak değerlendirmek çok doğru olur. Çatı katında genelde tavan alçak olur ve güneşi doğrudan alır. Alçak tavanlı bir oda yatmadan yatmaya kullanıldığında çok fazla sorun arz etmez.

cati-kati-dekorasyonu2

Yazın çatı katı odalar güneş ışığını direk aldığından gün içinde çok sıcak olur ancak gece yatma saatlerine doğru serinlerler bunun içinde yatak odası olarak kullanmak iyi olur. Yatak odası olarak kullanacaksanız çatı katı odayı çok fazla eşya ile doldurmamalısınız.

cati-kati-dekorasyonu3

Çatı katı dekorasyonu için çok fazla masraf yapmanıza gerek yoktur. Yatak, komedin ve küçük bir dolap yerleştirerek odayı dekore edebilirsiniz. Çatı katı odaların yatak odası olarak kullanılmasının bir diğer avantajı gün içinde yatak odasına inip çıkma gerekmemesidir sadece yatmak için merdiven çıkmanız gerekir.

cati-kati-dekorasyonu4

Çatı katlarını televizyon odası olarak kullanmak isterseniz rahat bir koltuk ve televizyon ünitesi koyarak dekore edebilirsiniz. Evin çatı katı gürültüden uzak bir ortam olacağı için, televizyon seyretmediğiniz zamanlarda kitabınızı ve kahvenizi alarak dinlenme odası olarak kullanabilirsiniz.

cati-kati-dekorasyonu5

Evde çalışıyorsanız bu alan home ofis için çok uygun olacaktır bu odayı çalışma odası olarak dekore edebilirsiniz. Çok fazla eşyadan uzak durarak bilgisayar masanız kitaplığınız ve arada dinlenmeniz için rahat bir koltuk koymanız yeterli olacaktır. Ev ofisiniz için evin gürültüsünden uzak rahat ve size ait bir çalışma ortamı elde etmiş olursunuz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Çatı katını home ofis olarak kullanabilmek çok iyi bir imkan…

    1. çatı katı dekorasyonu yapmacağım eve gelip fikir vermenizi istiyorum ücret nedir?

  2. Çatı katı dekore etmek aslında çok güç değil eviniz için çatı katında kullanışlı bir mekan yaratabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu