Ev Dekoru

Dekorasyonda Ayna Kullanmanın Püf Noktaları

REKLAM
X

Evin birçok bölümünde kullanılabilen ve mekanlara hacim ve estetik kazandıran dekoratif ayna çeşitlerini kuralına uygun bir şekilde kullanırsanız ortaya çıkan görünümler hem sizi memnun edecek, hem de misafirlerinizin beğenisini kazanacaktır. Salon dekorasyonu yaparken pencerenin karşısına gelen duvara güzel bir ayna asarak mekandaki ışığı iki katına çıkarmanız mümkün. Dekorasyonda ayna kullanmak istediğinizde ortamın rengine ve konseptine uygun aynalar bulmakta zorlanmayacaksınız, piyasada modern veya klasik mobilyalarla uyum sağlayacak sayısız model bulunuyor.

Dekorasyonda Ayna Kullanmanın Püf Noktaları

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-02

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-03

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-04

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-05

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-06

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-07

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-08

Yatak odası dekorasyonu yaparken boydan boya ayna veya çok sayıda çerçevesiz ayna kullanarak zengin bir görüntü elde edebilirsiniz. Ayaklı ayna kullanma imkanı veya ayna asmaya elverişli bir yer yoksa aynalı gardrop almak veya gardrop kapaklarını aynayla kaplatmak yoluna da gidebilirsiniz. Çocuk odası için ayna kullanacaksanız aynanın boyunu çocuğunuzun boyuna göre ayarlamalı, keskin köşeleri olmayan plastik çerçeveli ayna çeşitlerini tercih etmelisiniz. Evin diğer bölümleri için dekorasyonda ayna kullanmayı düşündüğünüzde ise aynanın yüksekliğini mekanın yüksekliğine ve mobilyaların büyüklüğüne göre ayarlamanız gerekiyor. Dekoratif aynaları koridor ve antre dekorasyonu için de kullanabilirsiniz. Zarif bir konsol veya dresuar üzerine astığınız bir ayna evinizin girişine güzel bir hava kazandırır. Çok parçalı aynalar ise uzun ve sıkıcı görünümlü koridorlara derinlik ve hareket kazandırır. Küçük bir banyonuz varsa bir duvarın büyük bir bölümünü veya tamamını aynayla kaplayarak mekanın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-09

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-10

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-11

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-12

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-13

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-14

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-15

dekorasyonda-ayna-kullanmanin-puf-noktalari-16

Aynalarla yapabileceğiniz çok şey var. Altın veya gümüş varak ayna modelleri, çerçevesiz aynalar, renkli çerçeveli aynalar arasından uygun seçimleri yaparak yaşama alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu