Genç Odası Dekorasyonu

Genç Odası Dekorasyonu

Çocuklarınız çok hızlı bir şekilde büyümekteler siz bunu kabul etmekte zorlansanız da onlarda artık bir bireyler ve onlarında kendi fikirleri var. Buluğ çağındaki çocuğunuz zamanının çoğunu kendisine ait odasında geçirmek ister bu çok normaldir. Bundan dolayı da odalarında dekorasyonu kendi istedikleri gibi yapmak isterler. Çocuğunuzla odasını dekore etmesi konusunda çatışmak yerine fikirlerine saygı göstermeli ve yardımcı olmalısınız. Çocuğunuza bir dekoratör gibi odasını dekore ederken yardımcı olabilirsiniz.

Genç Odası Dekorasyonu

İlk önce unutulmamalıdır ki çocuğunuzun odasını depo gibi kullanmamalısınız. Ev içersinde işe yaramayan koyacak yeriniz olmadığı için bir yere yerleştiremediğiniz eşyaları çocuğunuzun odasına koymamalısınız. Odasında bulunan ve kendisine ait olmayan eşyalar çocuğunuzda odanın kendisine ait değilmiş hissi yaratmasına neden olmaktadır. Bu durum çocuğunuzda ev yaşamına yabancı hale gelmesine neden olabilir.

genc-odasi-dekorasyonu2

genc-odasi-dekorasyonu3

Gencin odasının dekorasyonunda isteklerini yerine getirirken bir taraftan da işlevsellik sağlayan ürünlerin seçilmesi gerekir. Her genç farklı karakterde olsa da genelde dağınık yaşamak söz konusudur. Bu dağınıklığı gidermek için fazladan depolama alanı bulunmalıdır. Bu depolama için baza, dolap ve rafların bulunması çok önemlidir.

genc-odasi-dekorasyonu4

Genç odasında mümkün olduğunca boş alan bırakılmalıdır. Gençler hareketli oldukları için odalarındaki yaşam alanlarının yeterli olması gerekir.

genc-odasi-dekorasyonu5

Renk seçiminin de gençlere danışılması ve istekleri doğrultusunda karar verilmesi çok önemlidir. Duvarlarda farklı renklerin kullanılması sıradanlığı giderir ve odanın kişiselleşmesini sağlar.

Mobilya seçiminde birden fazla amaca hizmet eden tasarımlara sahip ürünler seçmek, genç odasının işlevsel olmasını sağlayacaktır.

genc-odasi-dekorasyonu6

Genç odası mobilyası seçerken ürünlerin sağlamlığına ve ileriki yıllarda da kullanılabilir olmasına dikkat etmeniz sizi her yıl yeni mobilya satın alma masrafından kurtaracaktır. Örneğin lise çağındaki gence mobilya satın alırken onun üniversite yıllarında da kullanabileceği türden masa ve kitaplıklar seçebilirsiniz.

genc-odasi-dekorasyonu7

Genç odası mobilya fiyatları seçeceğiniz marka, ürün kalitesi ve adedine göre farklılık gösterebilecektir. Ünlü markaların mobilya  indirim kampanyalarını takip ederek uygun fiyatlara kaliteli ürünler satın alabilirsiniz.

2 thoughts on “Genç Odası Dekorasyonu

  1. Gençler artık yatak odalarını kendileri düzenlemek istiyorlar, bize pek laf düşmüyor.:)

  2. Mobilya fiyatları çok yüksek indirim kampanyalarını takip edip satın almak daha mantıklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genç Odası

Çilek Genç Odası Takımları ve Fiyatları

Çilek Genç Odası Takımları Çocuklar ve gençler için tasarladığı mobilyaları Türkiye başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına pazarlamayı sürdüren Çilek Mobilya, yeni yılda da gençler için muhteşem oda tasarımlarını hazırlamış bulunuyor. Hem kız, hem de erkekler için farklı renk tonlarının hakim olduğu geniş bir yelpazede tasarlanan genç odaları; makul fiyatları ve uygun ödeme koşullarıyla […]

Devamını oku
Genç Odası

Genç Kızlar İçin Modern Oda Dekorasyonu

Genç kız odası dekorasyonu Kız çocukları için tasarlanan odalarda pembe renkler ve birbirinden sevimli çizgi film karakterlerine yer vermek gün geçtikçe demode olmaya başlıyor. Hızla büyüyen ve genç bir kız haline gelen çocukların odalarında artık farklı renkler ve yeni tasarım trendleri hakim. Genç kız odası tasarımları, her kızın kişiliğine, sevdiği renk ve motiflere göre değişiklik […]

Devamını oku
Çocuk Odası Genç Odası

Çocuklar İçin Çalışma Masalı Ranza Modelleri

Çocuk odası denince akla ilk gelen mobilyalar arasında yatak ve çalışma masası gelir. Okuldan eve geldikten sonra ödevlerini yapmak ve ders çalışmak için kullanılan masalar, eğer katlanabilir modelde değillerse oda içinde ciddi bir alan işgal ederler. Üstelik bazalar kadar sık kullanılmadığı için, odada gereksiz olarak yer kaplıyormuş gibi durmaları da çalışma masalarını “istenmeyen mobilya” ilan […]

Devamını oku