Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak odası dekorasyonuna günümüzde daha bilinçli yaklaşılıyor ve ev dekorasyonunun önemli bir parçası olduğu kabul ediliyor. Yatak odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu huzurlu ve dingin bir ortam oluşturmaktır. Yoğun bir günün sonunda rahat bir yatakta yatmak ertesi günde dinlenmiş ve huzurlu bir ortamda uyanmak çok önemlidir. Yatak odasının konforlu ve yüksek enerjili olması gerekir. Dekorasyonda çok fazla gereksiz aksesuar kullanmadan sade bir ortam oluşturmak doğru olacaktır.

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Yatak odasının en önemli eşyası yataktır. Doğru yatak seçimi çok önemli olup sağlıklı bir uyku için gereklidir. Yatak belirlenirken kalitesine dikkat edilmelidir. Kaliteli ve sizin için uygun bir yatakta yattığınızda sabah dinlenmiş olarak uyanırsınız. Yatağın bazalı olması fazlalıkların ortadan kaldırılması açısından çok faydalı olacaktır. Yeterince dolap olduğunu düşünüyorsanız bile ilerde ihtiyacınız olacaktır bazalı yatağı tercih etmelisiniz. Özellikle çocuklu aileler için bazalı yatak modelleri çok kullanışlıdır.

yatak-odasi-dekorasyonu-nasil-olmali2

yatak-odasi-dekorasyonu-nasil-olmali3

Güzel bir yatak başı ortama değer katar ve görkemli bir dekorasyon sağlar. Yatak odasında çoğunlukla nötr renkler kullanılsa da sadece beyaz, fildişi ve gri renklerle dekore edilen bir yatak odası sıkıcı görünecektir. Sıradan bir görüntü oluşmasını önlemek için canlı renklerden oluşan yastıklarla odaya renk ve canlılık katılabilir.

yatak-odasi-dekorasyonu-nasil-olmali4

Yatak odanız sabah güneşi alıyorsa kalın perdeler kullanabilirsiniz. Özellikle hafta sonları geç kalkmak istediğiniz günlerde kalın güneşliği kapatarak güneşin sizi rahatsız etmesini engelleyebilirsiniz.

yatak-odasi-dekorasyonu-nasil-olmali5

Kaliteli ve huzurlu yatak odası dekorasyonu için çok fazla para harcamanız gerekmiyor. Mobilyaları ve aksesuarları bilinçli bir şekilde kullanırsanız düşük bütçelerle mükemmel ortamlar yaratabilirsiniz.

One thought on “Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?”

  1. bazalı yatak modelleri çok avantajlı oluyor, içine istediğiniz kadar eşya doldurun.:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yatak Odası

Ahşap Duvarlı Yatak Odası Modelleri

Ülkemizde yatak odasında ahşap duvar kullanımı pek yaygın olmasa da, yurtdışındaki birçok tasarımcı yatak odalarında ahşap duvar kullanmanın kesinlikle çok etkileyici sonuçlar vereceğini ifade ediyor. Hem ucuz, hem de kolayca elde edilebilir olmasına rağmen yatak odasına hakim olan atmosferi bir anda değiştirebilen ahşap duvarlar, son dönemde trend haline de gelmiş bulunuyor. Yatak odalarında hem doğal, […]

Devamını oku
Yatak Odası

Yeni Çıkan Alfemo Yatak Odası Takımları

Alfemo Yatak Odası Takımları yılın son aylarına girmek üzere olduğumuz günlerde mobilya üreticilerinin ofislerine tatlı bir telaş hakim. Yeni yılın modellerini hazırlamakla uğraşan ve müşterilerden gelen geri dönüşleri değerlendirerek en kaliteli mobilyaları üretmek isteyen şirketler, alanında uzman tasarımcılarıyla yoğun bir şekilde mesai yapmayı sürdürüyorlar. Bahsi geçen mobilya üreticilerinden birisi de Alfemo. Temellerinin atıldığı 1997 yılından […]

Devamını oku
Yatak Odası

Fransız Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

Geçmişten günümüze yatak odası tasarımlarında Fransız esintisi, şıklığı ve ihtişamı arayanlar tarafından tercih sebebi olagelmiştir. Fransız yatak odası tasarımlarının karakteristik öğeleri arasında soylu bir lüks tarz bulunur. Kibar bir şekilde en ince detaylara kadar tasarlanan mobilyalar, yatak odalarına romantizm ve göz kamaştırıcı bir güzellik katar. Eğer siz de ömrünüzün en azından bir dönemini Paris’te yaşayarak […]

Devamını oku