Yatak Odasında Küçük Değişiklikler Yapın

Güne başladığız yer olan yatak odasında güne dinç ve yenilenmiş olarak uyanmak çok önemlidir. Eğer kendinizi yorgun ve bitkin hissediyorsanız yatak odanızda küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Fazla para harcamadan yatak odasında birkaç şeyde küçük değişiklikler yapmak mümkündür. Mesela yatak örtüsü veya perdede değişiklikler yapabilirsiniz.

Yatak Odasında Küçük Değişiklikler Yapın

Yatak odasında dikkat çekici en önemli mobilya yataktır. Yatak odası dekorasyonunun merkezi olan yatağın yatak örtüsünde değişiklik yapabilirsiniz. Yatak örtüsünde her zaman kullanılan rengin dışında bir renkte yatak örtüsü kullanabilirsiniz. Odanız çok sade ise renkli ve desenli bir yatak örtüsü seçebilirsiniz. Yatak odanız çok renkli ise tam tersi çok sade bir yatak örtüsü seçerek odaya daha dingin bir hava katabilirsiniz.

yatak-odasinda-degisiklikler2

Yatak örtünüzün üstüne değişik renk ve desende yastıklar koyarak odanızı süsleyebilirsiniz. Yatağınıza koyacağınız irili ufaklı renkli yastıklar ile farklı bir tasarım elde edebilirsiniz. Odada bulunan bir aksesuardaki canlı rengi yastıklarda kullanabilirsiniz bu şekilde odada bir bütünlükte elde edilmiş olur. Çok az bir maliyetle yastık kullanarak odada farklılık yaratabilirsiniz. Bu dekorasyondan da sıkıldığınız zaman çok kolay bir şekilde yeniden değişiklik yapabilirsiniz.

yatak-odasinda-degisiklikler3

Genelde yatak odasında pastel ve doğal renkler kullanılmaktadır. Sade ve dinlendirici renkler uykuya geçişi kolaylaştırdığı için bu renklerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Zamanla pastel renklerden sıkılabilirsiniz böyle zamanlarda da yatak odanızda sevdiğiniz canlı renklerden aksesuarlar kullanabilirsiniz. Mesela abajurda veya puf kumaşında zümrüt yeşili, türkuaz veya turuncu renkler kullanarak odaya canlılık kazandırabilirsiniz.

yatak-odasinda-degisiklikler4

Yatak odasının merkezini oluşturan yatakta yaptığınız çeşitli değişiklikler odanın farklı görünmesini sağlar. Bundan dolayı yatak başını da değiştirebilirsiniz. Yatak başınızda bir değişiklik yapmak istemiyorsanız yatak başının dayalı olduğu duvara ayna veya tablo yerleştirebilirsiniz. Yatak odasının duvar kağıdında değişiklik yaparak ortamın tamamen farklı görünmesini sağlamak mümkündür. Yatak odasında duvar düz pastel tonda ise desenli duvar kağıdı kullanarak farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

yatak-odasinda-degisiklikler5

Perdeyi yenilemek yatak odasında büyük değişiklik sağlar. Perdelerdeki değişiklikler her odada büyük fark yaratır. Yatak odası ile uyumu bozulmadan şık ve gösterişli perdeler ile odanın atmosferini değiştirebilirsiniz. Perdede çok renkli ve desenli modeller ilk başlarda hoş görünebilir fakat zamanla göz yorar. Perde seçerken sadece farklı olmak için zevkinize uymayan desenli ve renkli bir model seçmemelisiniz. Ani vereceğiniz bir kararla sonradan pişman olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yatak Odası

Ahşap Duvarlı Yatak Odası Modelleri

Ülkemizde yatak odasında ahşap duvar kullanımı pek yaygın olmasa da, yurtdışındaki birçok tasarımcı yatak odalarında ahşap duvar kullanmanın kesinlikle çok etkileyici sonuçlar vereceğini ifade ediyor. Hem ucuz, hem de kolayca elde edilebilir olmasına rağmen yatak odasına hakim olan atmosferi bir anda değiştirebilen ahşap duvarlar, son dönemde trend haline de gelmiş bulunuyor. Yatak odalarında hem doğal, […]

Devamını oku
Yatak Odası

Yeni Çıkan Alfemo Yatak Odası Takımları

Alfemo Yatak Odası Takımları yılın son aylarına girmek üzere olduğumuz günlerde mobilya üreticilerinin ofislerine tatlı bir telaş hakim. Yeni yılın modellerini hazırlamakla uğraşan ve müşterilerden gelen geri dönüşleri değerlendirerek en kaliteli mobilyaları üretmek isteyen şirketler, alanında uzman tasarımcılarıyla yoğun bir şekilde mesai yapmayı sürdürüyorlar. Bahsi geçen mobilya üreticilerinden birisi de Alfemo. Temellerinin atıldığı 1997 yılından […]

Devamını oku
Yatak Odası

Fransız Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

Geçmişten günümüze yatak odası tasarımlarında Fransız esintisi, şıklığı ve ihtişamı arayanlar tarafından tercih sebebi olagelmiştir. Fransız yatak odası tasarımlarının karakteristik öğeleri arasında soylu bir lüks tarz bulunur. Kibar bir şekilde en ince detaylara kadar tasarlanan mobilyalar, yatak odalarına romantizm ve göz kamaştırıcı bir güzellik katar. Eğer siz de ömrünüzün en azından bir dönemini Paris’te yaşayarak […]

Devamını oku