Yatak Odası

Ahşap Duvarlı Yatak Odası Modelleri

Ülkemizde yatak odasında ahşap duvar kullanımı pek yaygın olmasa da, yurtdışındaki birçok tasarımcı yatak odalarında ahşap duvar kullanmanın kesinlikle çok etkileyici sonuçlar vereceğini ifade ediyor. Hem ucuz, hem de kolayca elde edilebilir olmasına rağmen yatak odasına hakim olan atmosferi bir anda değiştirebilen ahşap duvarlar, son dönemde trend haline de gelmiş bulunuyor. Yatak odalarında hem doğal, hem de sıcak bir görüntü oluşturan ahşap duvarların en büyük avantajı; odada bulunan kişileri dinginleştirici bir etkiye de sahip olmasıdır.

Ahşap duvarlı yatak odası
Ahşap Duvarlı Yatak Odası

Neden ahşap duvar dekorasyonu?

Gerçek şu ki, yatak odası dekorasyonu nda ahşap duvarları tercih etmek için birçok sebebiniz var. Bunlardan birisi, en kalabalık ve keşmekeş içinde görünen yatak odalarının dahi ahşap duvarlar sayesinde olduğundan daha ferah göründüğü gerçeğidir. Baza başlığının hemen arkasından başlayarak yatağın yaslandığı duvarı tamamen ahşapla kapladığınızda siz de bunu bizzat fark edebilirsiniz. Ahşap duvarlar hem estetik olarak yatak odasını güzelleştirir, hem de odaya sıcak bir hava katar.

Ahşap Duvarlı Yatak Odası örneği
Açık renkli ahşap duvarlı yatak odası
Ahşap duvar kaplama
Ahşap duvar kaplama

Boş ve tek renk duvarlara maruz kalmaktansa, duvarın bir köşesini ahşapla kaplamak çok daha akıllıca bir hareket olacaktır. En azından şuan için aklınızda böyle bir fikir yoksa bile, konumuzda yer alan fotoğraflara baktıkça siz de duvarı ahşapla kaplatma düşüncesini benimseyebilirsiniz. Açık kahve ve gri gibi farklı renk tonlarındaki ahşap duvarları belirlerken odaya hakim olan renkle zıt bir kontrast yakalamaya özen gösterin, yeter.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu