Yatak Odasında Dekoratif Ayna Kullanımı

Yatak Odasında Dekoratif Ayna Kullanımı

Aynalar yatak odalarında temel ihtiyaç olarak kullanılan dekorasyon objeleridir. Genellikle kıyafet giyildikten sonra üstümüzdeki duruşuna göz atmak için boy aynaları kullanılır. Boy aynaları dışında bayanlar makyaj masalarındaki ayna karşısında makyajlarını yaparlar. Yatak odalarının olmazsa olmazlarından sadece ikisi bu aynalardır. Aynalar mekan algısı üzerinde derinlik etkisi yaratmaktadır. Doğru yerleştirilmiş aynalar ile küçük odalarda ferah ve aydınlık bir görüntü sağlanabilir.

Yatak Odasında Dekoratif Ayna Kullanımı

Küçük yatak odalarında tek parça ve oval bir boy aynası kullanarak odaya ayrı bir hava kazandırabilirsiniz. Bu aynaların çerçeve modelleri de çok çeşitli olup karar vermekte zorlanabilirsiniz. Yatak odasındaki gardırobunuzun kapaklarını boydan boya aynalı yaparak aydınlık ve geniş görünen bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

yatak-odasi-dekoratif-ayna2

yatak-odasi-dekoratif-ayna3

Yatak odasında farklı bir derinlik elde etmek için boy aynasının yanı sıra birkaç parçadan oluşan küçük asimetrik formlara sahip aynalar kullanarak farklı bir görsellik elde edebilirsiniz. Yatak odası dekorasyonu için aynalar önemli bir aksesuar olarak değerlendirilebilir.

yatak-odasi-dekoratif-ayna4

yatak-odasi-dekoratif-ayna5
Yatak odasında ışık ve alan sorunu varsa yatak başlığında ayna kullanarak mekan algısını değiştirebilirsiniz. Küçük kare veya farklı kesimlerdeki aynaları aydınlatma elemanı gibi kullanabilirsiniz. Küçük aynaları duvara farklı şekillerde yerleştirebilirsiniz bu da odaya ayrı bir ferahlık katacaktır.

yatak-odasi-dekoratif-ayna6
yatak-odasi-dekoratif-ayna7

Yatak odanız geniş ve aydınlık ise sadece zevk amaçlı olarak ayna kullanabilirsiniz. Altın varaklı boy aynası kullanarak odada ayrı bir tarz yaratabilirsiniz. Bunun dışında küçük kesim birçok aynayı duvara farklı tarzda yerleştirerek hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Geniş bir makyaj masası ve onun üstüne koyacağınız şık makyaj aynası ile hem şık hem de kullanışlı bir yatak odası yaratabilirsiniz.

One thought on “Yatak Odasında Dekoratif Ayna Kullanımı”

  1. Aynalar yatak odasını geniş gösteriyor ama aynayı yerleştireceğiniz yeri çok iyi seçmelisiniz.
    feng shui ye göre yanlış konumlandırılmış aynalar enerjinizi tüketecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yatak Odası

Ahşap Duvarlı Yatak Odası Modelleri

Ülkemizde yatak odasında ahşap duvar kullanımı pek yaygın olmasa da, yurtdışındaki birçok tasarımcı yatak odalarında ahşap duvar kullanmanın kesinlikle çok etkileyici sonuçlar vereceğini ifade ediyor. Hem ucuz, hem de kolayca elde edilebilir olmasına rağmen yatak odasına hakim olan atmosferi bir anda değiştirebilen ahşap duvarlar, son dönemde trend haline de gelmiş bulunuyor. Yatak odalarında hem doğal, […]

Devamını oku
Yatak Odası

Yeni Çıkan Alfemo Yatak Odası Takımları

Alfemo Yatak Odası Takımları yılın son aylarına girmek üzere olduğumuz günlerde mobilya üreticilerinin ofislerine tatlı bir telaş hakim. Yeni yılın modellerini hazırlamakla uğraşan ve müşterilerden gelen geri dönüşleri değerlendirerek en kaliteli mobilyaları üretmek isteyen şirketler, alanında uzman tasarımcılarıyla yoğun bir şekilde mesai yapmayı sürdürüyorlar. Bahsi geçen mobilya üreticilerinden birisi de Alfemo. Temellerinin atıldığı 1997 yılından […]

Devamını oku
Yatak Odası

Fransız Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

Geçmişten günümüze yatak odası tasarımlarında Fransız esintisi, şıklığı ve ihtişamı arayanlar tarafından tercih sebebi olagelmiştir. Fransız yatak odası tasarımlarının karakteristik öğeleri arasında soylu bir lüks tarz bulunur. Kibar bir şekilde en ince detaylara kadar tasarlanan mobilyalar, yatak odalarına romantizm ve göz kamaştırıcı bir güzellik katar. Eğer siz de ömrünüzün en azından bir dönemini Paris’te yaşayarak […]

Devamını oku