Yatak Odası

Yatak Odasında Dekoratif Ayna Kullanımı

REKLAM
X

Yatak Odasında Dekoratif Ayna Kullanımı

Aynalar yatak odalarında temel ihtiyaç olarak kullanılan dekorasyon objeleridir. Genellikle kıyafet giyildikten sonra üstümüzdeki duruşuna göz atmak için boy aynaları kullanılır. Boy aynaları dışında bayanlar makyaj masalarındaki ayna karşısında makyajlarını yaparlar. Yatak odalarının olmazsa olmazlarından sadece ikisi bu aynalardır. Aynalar mekan algısı üzerinde derinlik etkisi yaratmaktadır. Doğru yerleştirilmiş aynalar ile küçük odalarda ferah ve aydınlık bir görüntü sağlanabilir.

Yatak Odasında Dekoratif Ayna Kullanımı

Küçük yatak odalarında tek parça ve oval bir boy aynası kullanarak odaya ayrı bir hava kazandırabilirsiniz. Bu aynaların çerçeve modelleri de çok çeşitli olup karar vermekte zorlanabilirsiniz. Yatak odasındaki gardırobunuzun kapaklarını boydan boya aynalı yaparak aydınlık ve geniş görünen bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

yatak-odasi-dekoratif-ayna2

yatak-odasi-dekoratif-ayna3

Yatak odasında farklı bir derinlik elde etmek için boy aynasının yanı sıra birkaç parçadan oluşan küçük asimetrik formlara sahip aynalar kullanarak farklı bir görsellik elde edebilirsiniz. Yatak odası dekorasyonu için aynalar önemli bir aksesuar olarak değerlendirilebilir.

yatak-odasi-dekoratif-ayna4

yatak-odasi-dekoratif-ayna5
Yatak odasında ışık ve alan sorunu varsa yatak başlığında ayna kullanarak mekan algısını değiştirebilirsiniz. Küçük kare veya farklı kesimlerdeki aynaları aydınlatma elemanı gibi kullanabilirsiniz. Küçük aynaları duvara farklı şekillerde yerleştirebilirsiniz bu da odaya ayrı bir ferahlık katacaktır.

yatak-odasi-dekoratif-ayna6
yatak-odasi-dekoratif-ayna7

Yatak odanız geniş ve aydınlık ise sadece zevk amaçlı olarak ayna kullanabilirsiniz. Altın varaklı boy aynası kullanarak odada ayrı bir tarz yaratabilirsiniz. Bunun dışında küçük kesim birçok aynayı duvara farklı tarzda yerleştirerek hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Geniş bir makyaj masası ve onun üstüne koyacağınız şık makyaj aynası ile hem şık hem de kullanışlı bir yatak odası yaratabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Aynalar yatak odasını geniş gösteriyor ama aynayı yerleştireceğiniz yeri çok iyi seçmelisiniz.
    feng shui ye göre yanlış konumlandırılmış aynalar enerjinizi tüketecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu