Yatak Odası

Romantik Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Romantik Yatak Odası İnsan hayatının büyük bir bölümü evin iki odasında geçer. Bu odalardan bir tanesi oturma odası diğeri ise yatak odasıdır. Özellikle evli çiftler de yatak odası büyük önem arz eder. Bir çok evli çift uzun yıllar süren evliliklerinin yorucu yıpratıcı etkilerinden kurtulmak için ve zamanla evliliklerinin moloton hale gelmesine engel olmak için yatak odası dekorasyonlarını yenilemeyi tercih ederler. Romantik yatak odası dekorasyonu yaparken iki önemli noktaya dikkate almanızda fayda var. Nedir bu önemli noktalar kısaca açıklamaya çalışayım. Romantik yatak odası dekorasyonu demek kıpkırmızı yatak odası dekorasyonu demek değildir. Romantiklik ve aşırı kırmızı kullanımını birbirinden çok farklı anlam taşıdığını unutmayın. İnsanlar bazen bu kavramları karıştırarak baştan aşağıya kırmızı renkte yatak odası dekorasyonu yapabiliyorlar. Romantik yatak odası dekorasyonunu da önemli bir kaç farklı unsur vardır.

Çiçeklerle romantik yatak odası dekorasyonu
Romantik Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

1-Yatak odasında renk seçimi

Romantik yatak odası dekorasyonu yaparken renk seçimi çok büyük önem arz eder. Koyu kapalı pastel renkler kullanırsanız yatak odanız boğucu ve iç karartıcı bir hale gelebilir. Bu tip renkler yerine açık pastel renkler seçerek yatak odanızı ferah ve romantik bir hale getirebilirsiniz. Yatak odası duvarlarını boyamak yerine duvar kağıtları ile kaplamanızı öneririm. Yatak odanız da duvar kağıdı kullanırken bütün duvarları kağıt ile kaplamak yerine sadece yatak başınıza denk gelen duvarı çiçekler yada romantik duvar kağıtları ile kaplamak daha iyi sonuçlar verir.

Havuzlu romantik yatak odası
Tüllü romantik yatak odası
Loş aydınlatmalı romantik yatak odası

2-Yatak odası aydınlatması

Romantik yatak odası dekorasyonu için de aklınıza gelebilecek her türlü dekorasyon türü için de aydınlatma vazgeçilmezdir. Yanlış yapılan aydınlatma ev hayatınızı kötü etkileyebilir. Aydınlatma az olur ise eviniz boğucu olabilir. Aşırı aydınlatma ise gözlerinizi bir hayli yorabilir. Romantik yatak odası dekorasyonu yaparken büyük avizeler yerine daha küçük avizeler küçük ışıklar ve özelikle mumlar kullanabilirsiniz. Mum konusuna biraz daha değinelim. Malum romantizm denilince akla mumlar gelir ama herşeyin fazlası zararlıdır. Bu sebeb ile yatak odanız da mum kullanırken aşırıya kaçmayın. Ayrıca Yatak odalarında tavan dan aydınlatma kullanmak yerine yatağın sağına soluna iki adet abajur kullanabilirsiniz.

Klasik tarz romantik yatak odası
Romantik modern yatak odası dekorasyonu
Lüks havuzlu yatak odası dekorasyonu

3-Yatak odası için aksesuarlar

Romantik yatak odası dekorasyonu yaparken bur çok kişinin aksine ben yatak odanızı heykelcikler ile doldurmanıza karşıyım. Bu tarz küçük ya da büyük heykeller yerine çiçek kullanmanızı tavsiye ederim. Yatak odanızda çiçek kullanırken cansız çiçek kullanabilirsiniz. Canlı çiçekleringeceleri karbondioksit yaydıkları biliniyor. Mesela gül begonya orkide kullanabilirsiniz. Ayrıca gül kullanımı ile ilgili küçük bir tüyo vereyim. Gül yaprakları ile yatak odanız da romantizm rüzgarları esmesine neden olabilirsiniz. Yatak odasında tül kullanımı da romantik bir hava yaratmak için uygun bir yöntem olabilir. Ayrıca çiçekle beraber daha başka küçük aksesuarlar kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu