Sade ve Minimalist Ev Dekorasyonu

Sade ve Minimalist Ev Dekorasyonu

Evinizi dekore etmek istiyorsunuz ve çok fazla göz yorucu olmasın dinlendirici bir mekan olsun istiyorsanız sade ev dekorasyonu tercih etmelisiniz. Dağınıklık ve fazla eşya ev halkında stres yaratır. Minimalist dekorasyon hem evinize düzen getirecek hem de organize ve modern bir görüntü sağlayacaktır. Sade ev dekorasyonu daha çok yeni evli çiftler ve küçük çocuğu bulunanlar tarafından tercih edilmektedir. Yazlık ev dekorasyonunda da sadelik sıklıkla tercih edilen bir stildir.

Sade ve Minimalist Ev Dekorasyonu

Sade ev dekorasyonunda nötr renkler kullanılır fakat bu nötr renklerin doğru şekilde kullanılması çok önemlidir. Mobilya ve aksesuarların az fakat öz olarak kullanılması gereklidir. Ev dekorasyonunda çiçek ve bitki kullanmak pozitif katkı sağlayacaktır. Ortama oksijen vermesi ve renk katması açısından canlı çiçek kullanabilirsiniz. Canlı çiçek bakımı size zor geliyorsa çok güzel yapma çiçeklerle süslemeniz mümkündür.

sade-minimalist-ev-dekorasyonu2

Mobilyanızda toprak tonları, bej, siyah, beyaz ve fildişi renkleri ağırlıklı kullanarak evinizde sadelik sağlayabilirsiniz. Mekana hareket katmak için sıcak renkli objeler kullanabilirsiniz. Mesela küçük mavi renkli bir obje kullanabilirsiniz.

sade-minimalist-ev-dekorasyonu3

Sade ev dekorasyonunda kullanılan aydınlatmanın da gösterişten uzak ve sade olmasına dikkat edilmeli, avizelerin diğer eşyalarla uyumuna özen gösterilmelidir.

sade-minimalist-ev-dekorasyonu4

Minimalist ev dekorasyonunda en temel unsur çok fazla eşya olmamasıdır. Küçük bir mekana birkaç parça mobilya kullanarak ve odada boş alan bırakarak sadeliğin vurgulanması gereklidir. Mekanın dekorasyonunda az mobilya kullanılacaksa tasarımı ile dikkat çeken ürünlere yer verilebilir.

2 thoughts on “Sade ve Minimalist Ev Dekorasyonu

  1. İnsanları daha sade bir düşünce ve yaşam tarzına yönlendiren Minimalizm ev dekorasyonunda sıkça kullanılan tarzlardan bir tanesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon

Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri

Küçük Ev Dekorasyonu. Küçük sıcak huzurlu bir ev herkesin hayaldir. Lakin söz konusu küçük ev dekorasyonu ise bu tip küçük evlerin büyük sorunları olabilir. Bu makalemiz de sizlere küçük ev dekorasyonu nasıl yapılmalı anlatmaya çalışacağız. Çekirdek aile kavramı ile büyütülen bizlerin bazen bütçe bazen ise modern hayatın baskısı ile küçük evler de yaşamaya mecbur kaldığımız […]

Devamını oku
Dekorasyon

Country Tarzı Dekorasyon Örnekleri

Bu makalemizde country dekorasyon nedir ve country dekorasyon nasıl yapılır gibi soruların cevabını birlikte bulacağız. Kısaca makalemizin amacı country dekorasyon nasıl olmalı anlatmak umarım başarılı oluruz. Country tarzı dekorasyon nedir? Aslına bakarsanız bu dekorasyon türünü kısaca özetlemek gerekirse eskitme yönetimi ile yapılan dekorasyon türü diyebiliriz. Bu dekorasyon türünde yeni mobilyalar eskitme yönetimi ile kullanılır. Böylece […]

Devamını oku
Dekorasyon

Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Antre Dekorasyonu Biz insanlar da ilk intiba denilen kavram çok önemlidir. Başka bir insan ile tanıştığımızda ya da yeni bir mekan keşfettiğimizde o kişi ve o mekan ile ilk fikrimiz ne olur ise bu fikir bir ömür kolay kolay değişmez. Bu sebeple şahsi fikrim olarak bir ev için ya da işletme için ilk dekorasyon yapılması […]

Devamını oku