Mutfak

İskandinav Tarzı Mutfak Dekorasyonu

İskandinav mutfak tasarımı modern ve fonksiyonel olması yönünden minimalist dekorasyon stiliyle benzerlik gösterir. Duvarlar çoğunlukla beyazın değişik tonlarındadır ve bazı uygulamalarda mutfak dolapları da beyazdır. Bu bembeyaz görünüm ahşap masalar, modern tasarım metal ayaklı tabureler ve renkli aksesuarlarla canlandırılır. İskandinav tarzı mutfak dekorasyonunda bazen beyaz arka planın çarpıcı bir renkle hareketlendirilmesi yoluna da gidilir; zeminin yeşil veya mavi renkli bir malzemeyle döşenmesi gibi.

İskandinav Tarzı Mutfak Dekorasyonu

iskandinav-tarzi-mutfak-dekorasyonu-02

iskandinav-tarzi-mutfak-dekorasyonu-03

iskandinav-tarzi-mutfak-dekorasyonu-04

iskandinav-tarzi-mutfak-dekorasyonu-05

İskandinav mutfaklar tekdüze bir görünüme sahip değildir. Bu stilde döşenmiş mutfaklar ilginç tasarımlı bir duvar saati, abajur veya güzel bir tablo gibi çarpıcı ayrıntılarla renklendirilir. İşlevsellik ön planda olduğundan mutfağı birçok aksesuar kullanmak yerine günlük mutfak eşyalarının aksesuar işlevi de görecek güzel tasarımlar arasından seçilmesi yoluna gidilir. Örnek vermek gerekirse değişik tasarımlı renkli kavanozlar, ilginç bir sürahi gibi hem görünümüyle dikkat çeken hem de iş gören parçalar kullanılabilir. İskandinav tarzı mutfak dekorasyonu beyaz ağılıklıdır fakat bu tepeden tırnağa beyaz renkli eşya ve objeler kullanmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Duvarların renkli olmasını istiyorsanız uçuk mavi gibi pastel renkleri kullanabilir, zemine el dokuması çizgili bir kilim serebilir, zemini ve duvarları açık renkli tutup renkli mutfak dolapları taktırabilirsiniz.

iskandinav-tarzi-mutfak-dekorasyonu-06

iskandinav-tarzi-mutfak-dekorasyonu-07

iskandinav-tarzi-mutfak-dekorasyonu-08

iskandinav-tarzi-mutfak-dekorasyonu-09

iskandinav-tarzi-mutfak-dekorasyonu-10

Özenli bir İskandinav stili mutfak düzenlemesi yapıldığında ortaya basit çizgileri olan modern ve ferah görünümlü bir mekan çıkar. Çok fazla uygulandığında soğuk bir izlenim uyandıran beyazın bu etkisi ustaca dokunuşlarla dengelenir, çarpıcı renklerdeki ayrıntılar ve ahşap kullanımıyla sıcak bir görünüm sağlanır. Deneyin; baskın renkleri olan tek bir büyükçe resmin, renkli çizgileri olan bir kilimin bir mekanı monoton ve soğuk görünmekten çıkarabileceğini göreceksiniz.

iskandinav-tarzi-mutfak-dekorasyonu-11

Şık iskandınav tarzı mutfak mobilyası
Şık iskandınav tarzı mutfak mobilyası

BU YAZIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ! 

Evlerde uygun sehpa dekorasyonu

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. iskandınav tarzı mutfak fiyatları ne kadar ölçü için ayrıca ücrt alınıyor mu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu