Dekoratif Mutfak Tezgahı Modelleri

Dekoratif Mutfak Tezgahı Modelleri

Şık görünen mutfağa sahip olmak için işlevsellik ve kullanım alışkanlığınıza uygun tezgah seçilmelidir. Modern mutfak dekorasyonunda tek başına tezgah yeterli olmayıp tüm mutfakta kullanılan mobilya, mutfak dolapları, mutfak rafları ve malzemelerin uyum içersinde olması gerekir. Malzeme seçiminde dikkat edilmesi gereken dayanıklı olmasıdır. Malzemenin dayanıklılığı uzun süre kullanımını garanti eder.

Dekoratif Mutfak Tezgahı Modelleri

Mutfak tezgahında hijyen çok önemlidir ve tezgah seçiminde özen gösterilmesi gereken bir husustur. Tezgahta siyahı tercih edenler için dikkat edilmesi gereken bir husus, siyah tozu ve kiri çok belli eder. Düzenli mutfak temizliğine vakti olmayanların siyahı seçmemesi gerekir. Siyah renk tezgahı titiz bayanların tercih etmesi daha doğru olacaktır.

dekoratif-mutfak-tezgahi-modelleri2

dekoratif-mutfak-tezgahi-modelleri3

Modern mutfak dekorasyonu ile uyum içersinde kullanılabilecek paslanmaz çelik tezgahlar kullanışlı ve uyumlu modellerdir. Bu modeller pürüzsüz ve parlak modelleri ile çok avantajlıdır. Metal renkli tezgahlar birçok mutfak modelinde uyum içersinde kullanılabilir.

dekoratif-mutfak-tezgahi-modelleri4

Cam mutfak tezgahları ülkemizde çok fazla kullanılmamakla birlikte Avrupa’da modern mutfak dekorasyonlarında tercih edilmektedir. Temiz bir görünüm sunan cam tezgahlar 3-4 santim kalınlığında güçlendirilmiş camdan üretildiği için güvenle kullanılabilmektedir. Pürüzsüz cam tezgahlar boyanabilir olmasından dolayı çeşitli renk seçenekleri sunmaktadır.

dekoratif-mutfak-tezgahi-modelleri5

Çok tercih edilen mutfak tezgahlarından biri de mermerdir. Mermer tezgahlar, hijen, sağlamlık ve farklı desen, renk seçenekleriyle mutfak dekorasyonunda sıklıkla kullanılmaktadır.

dekoratif-mutfak-tezgahi-modelleri6

Mutfak tezgahında en doğal ve popülerliğini kaybetmeyen bir diğer seçenek te ahşaptır. Kullanışlı ve şık bir görüntüye sahip olan ahşap tezgahlar dekorasyonda lüks bir etki yaratmaktadır. Hijyen açısından da çok uygun bir malzemedir. Ahşap tezgahta kullanılan ağacın türü ve tezgahın büyüklüğüne göre fiyat değişmektedir. Lüks bir görünüm elde etmek istiyorsanız normalin üstünde bir bütçe ayırmanız gerekir.

Kaliteli ve şık bir mutfak için yüksek bir bütçe gerektiği şüphesizdir ancak iyi bir araştırmayla nispeten mütevazı bütçelerle de beğeni ile kullanabileceğiniz ihtiyacınıza uygun bir mutfak yaratmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mutfak

Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Küçük mutfağınızda büyük mutluluklar yaşamak için makalemizi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim. Küçük bir mutfağı büyük göstermenin belli başlı yolları vardır. Bunlardan en önemli ikisi ufak tefek görsel hileler ve ikincisi maalesef biraz daha zor olanı ise mevcut alanı en iyi şekilde değerlendirme çabasıdır. Çabasıdır diyorum çünkü bu işlem bir hayli zorlayıcı olabilir. Maalesef bazı müteahhitler […]

Devamını oku
Mutfak

Mavi Beyaz Renkli Mutfak Tasarımları

Mutfak dekorasyonunda Akdeniz esintisini solumak istiyorsanız, mavi ve beyaz renklerini kullanarak tatmin edici bir şıklığı elde edebilmeniz mümkündür. Genelde Akdeniz yöresindeki tek katlı evlere hakim olan bu renkler; ülkemizin tatil yörelerinin yanı sıra Yunanistan, İtalya ve İspanya gibi diğer birçok Akdeniz ülkesinde de sıklıkla kullanılır. Evlerin dış görünüşünün yanı sıra iç dizaynında da pekala bu […]

Devamını oku
Küçük mutfaklarda asakılarla çözüm
Mutfak

Küçük Mutfaklar İçin Tasarım İpuçları

Küçük Mutfaklar Evinizdeki odaları nasıl daha geniş ve ferah gösterebileceğiniz noktasında yeteri kadar kafa yorduysanız, sizin için güzel bir haberimiz var. Dünyanın dört bir yanından tasarımcılar, iç mimarlar, mobilya üreticileri ve daha birçok profesyonel tarafından hazırlanan önerilere göz atmanız yeterli olabilir. Böylece başta mutfağınızı çok daha geniş gösterebilmeniz mümkündür. Ülkemizde Amerikan mutfak tarzı pek yaygın […]

Devamını oku