Mutfak

Mavi Beyaz Renkli Mutfak Tasarımları

Mutfak dekorasyonunda Akdeniz esintisini solumak istiyorsanız, mavi ve beyaz renklerini kullanarak tatmin edici bir şıklığı elde edebilmeniz mümkündür. Genelde Akdeniz yöresindeki tek katlı evlere hakim olan bu renkler; ülkemizin tatil yörelerinin yanı sıra Yunanistan, İtalya ve İspanya gibi diğer birçok Akdeniz ülkesinde de sıklıkla kullanılır. Evlerin dış görünüşünün yanı sıra iç dizaynında da pekala bu renkler tercih edilebilir.

Mavi Beyaz Renkli Mutfak Tasarımları
Mavi Beyaz Renkli Mutfak Modeli

Psikoloji üzerine yapılan araştırmalar, renklerin insanların ruh sağlığına olumlu veya olumsuz etkide bulunabileceğini kesin olarak kanıtlamış bulunuyor. Mavi rengi de normalde “üretkenliği” ve “kreatif” düşünmeyi teşvik eden enerjik bir renktir. Mavi renkli odalardaki insanların daha üretken olduğu bilim insanlarınca sağlam bir şekilde kanıtlanmışken, siz de mutfağınızı tasarlarken bu rengi kullanarak muhteşem tatlara ve görsel sunuma sahip yemekler hazırlayabilirsiniz.

Mavi Beyaz Dekore Edilmiş Mutfak
Mavi Beyaz Mutfak Dolapları

Sakinliği, dinginliği, barışı ve huzuru simgeleyen mavi rengi duvarlarda veya mutfak mobilyalarında tercih etmek tamamen size kalmış bir seçim. Dilerseniz mutfak setini beyaz, mutfak duvarları ise mavi renkli fayanslarla süsleyebilirsiniz. Gri renkli mutfak dolapları, tepeden sarkan lambalar, tahta masalar, farklı desenlerde karo fayanslar ve tabureler… Hepsi ve daha fazlası, mutfağınızı tasarlarken başvurabileceğiniz tasarım seçenekleri arasında yer alıyor. Küçük mutfak dekorasyonu için tasarlanmış modüler dolapları tercih edebilirsiniz.

Mavi Beyaz Mutfak
Mavi Mutfak Dekorasyonu

Mavi ve beyaz renklerini kullanarak sayısız kombinasyonu deneyebilir, mutfakta yemek hazırlarken hiç olmadığı kadar mutlu ve huzurlu olmayı başarabilirsiniz. Mavi renginden alacağınız ilham, lezzetli yemekleri hazırlarken sizi motive edecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu