Ev DekoruSalon

Küçük Salon Dekorasyonu

Küçük Salon Dekorasyonu

Günümüz ev dekorasyonunda karşılaşılan önemli sorunlardan biri de küçük salon dekorasyonudur. Büyük şehir yaşamının dayattığı koşullar nedeniyle birçok insan küçük evlerde yaşamak durumundadır. Uygun mobilya dekorasyon tercihleri ile zevkinize uygun bir salon yaratmak mümkün. Salonun küçük olması dünyanın sonu değildir…

Küçük Salon Dekorasyonu


Öncelikle duvarlarınız açık renk olmalı, ayrıca mobilya seçerken büfesi, gümüşlüğüyle çok parçalı yemek ve oturma takımı seçmemeli, desensiz koltuk takımları tercih etmelisiniz.

Küçük Salon Dekorasyonu

Açık ve doğal renkler ışığı yansıttıkları için mekanı daha geniş gösterirler. Koyu renkler küçük alanlarda çok yorucu sonuçlar verebilir. Koyu renk desenli duvar kağıtları da küçük salonlar için uygun değildir.

Küçük Salon Dekorasyonu

Mobilya seçiminde de çok parçalı eşyalar yerine az parçalı ve küçük boyutlu koltuk ve sehpalar tercih edilmelidir. Cam orijinli eşyalar odayı daha geniş gösterirler. Örneğin, cam sehpa ve masalar küçük salon sahipleri için uygun seçimler olacaktır. Ayrıca 8 kişilik yemek masası yerine daha küçük bir yemek masası size yer kazandıracaktır.

Küçük Salon Dekorasyonu

Eşyaları duvarlara yaslayarak yer kazanmaya çalışmak sık yapılan yanlışlardan biridir. Bu şekilde yapılan yerleşim odanın sınırlarını iyice göze batmasına neden olacağı için uygun değildir. Kanepe arkasında biraz boşluk bırakmak ve tekli koltuğu kanepeye açı oluşturacak şekilde koymak, salonu daha geniş gösterecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu