Ev DekoruEv TekstiliYararlı Bilgiler

Eski Evler Yenileniyor

Eski Evler Yenileniyor

Evinizde her yıl değişiklikler yapmak yaşam alanınızı ve sizi yeniler. Sezonun trendlerine göre dekorasyon ipuçları veriyoruz.

Dekorasyonda ilk adım

Evinizi dekore etmeye başlamadan önce yeni sezonun renk trendlerini göz önünde bulundurmalısınız. Bu renkleri dekorasyon objelerinde veya duvarlarda kullanabilirsiniz. Kahverengi ve yeşil gibi doğaya has renkler, pembe, sarı ve mor gibi dikkat çekici renklerle kombineleniyor. Canlı renklerin yaşam alanınıza enerji ve hareketlilik getireceğini unutmamalısınız. Ayrıca, kahve çekirdeği ve konyak rengi tonları da ön planda. Bu renk tonları, grafik desenlerle bir arada kullanılabilir.

Geometrik ve doğa ilhamlı desenler, sezonun en dikkat çekici motifleri. Aynı zamanda Asya stili ve özellikle Japon sanatını anımsatan kumaş desenleri de sezonun trendleri arasında yer alıyor.

Dekorasyon dünyasındaki gelişmeler, mobilyadan duvar boyalarına kadar birçok alana etki ediyor. Her yıl evinizi A’dan Z’ye değiştirmek mümkün olmadığı için ufak tefek değişikliklerle farklılığı yakalayabilirsiniz. Üstelik bu tür değişiliklikler için bir avuç dolusu para harcamanız da gerekmiyor. Tek yapmanız gereken sezonun dekorasyon trendlerinden bazılarını evinize uyarlamak. Bu sayede hem yaşam alanınızı yenileyecek, hem de trendlerin gerisinde kalmayacaksınız.

Küçük dokunuşlarla büyük değişimler

Evinizdeki mobilyaları değiştirmeden odalarda yenilik yaratabilirsiniz. Yastıklar, kilimler, masa örtüleri ve dekorasyon objelerinde yapacağınız değişiklikler, evinizin atmosferini yeniler. Koltuklarınızın üzerine sezonun trendlerine uygun olarak iri çiçek desenli yastıklar yerleştirebilirsiniz. Renkli cam objelerde sezonun trendlere uygun parçalar olarak öne çıkıyor. Sehpalarınıza pembe, sarı veya mor cam objeler koyarak renk katabilirsiniz. Cam şamdanlar ve pastel renklerdeki mumlar, mekana şıklık katma konusunda ustalar. Doğal renklerin popülaritesi ahşap objelerin kullanımını artırdı. Ahşap çerçeveler ve küçük süs objeleri salon ve oturma odalarına farklı bir hava katmak için ideal parçalar.


Evinizi Yenilerken Unutulmaması Gerekenler

– Renk uyumu kadar renk zıtlıklarına da yer verin. Kırmızı ve yeşil gibi zıt renkleri bir arada kullanmaktan çekinmeyin.
– Küçük mekanlarda pastel renklerin kullanılması ferahlık yaratır.
– Geometrik desenleri minimalist dekorasyona sahip mekanlarda kullanın.
– Klasik veya country tarzı döşenmiş evlerde çiçek desenlerine yer verin.
– Salon veya odaların duvarlarında kullanacağınız duvar kağıtları veya sticker’lar evinizin atmosferini değiştirir.
– Antika objelerle cam veya ahşap olanları bir arada kullanarak eklektik bir tarz yakalayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu