Dekorasyonda Açık Renk Duvar Kullanımı

Dekorasyonda Açık Renk Duvar Kullanımı

Ev ve işyeri dekorasyonunda en çok tercih edilen sade dekorasyondur. Sade dekore etmek isterken de dikkat edilmeli ve dozunda sadelik kullanılmalıdır. Tüm dekorasyonda sade ve nötr renkler kullanılırsa sıradan ve sıkıcı bir dekorasyon olabilir.

Sade dekorasyon yapmak isterken sadece bej, beyaz ve fildişi tonları kullanılırsa istenen sonuç elde edilemez. Duvar rengi ve eşyalarda hep nötr renk kullanmak boğucu bir ortam oluşmasına neden olur. Minimalist dekorasyonda sadelik dengesinin çok iyi ayarlanması gerekir.

Dekorasyonda Açık Renk Duvar Kullanımı

Açık renk duvarlar mekanın daha geniş ve ferah görünmesini sağlayacaktır. Bir odada duvar rengi belirlenirken tüm eşyalar, eşyaların desenleri ile odanın aldığı ışık dikkate alınmalıdır. Duvar renginde gri tonları ve toprak rengi kullanıldığında kış konsepti oluşturulmuş olur. Ahşap mobilya ağırlıklı bir odada bej duvar renginin kullanılması sade ve şık bir görüntü elde edilmesine neden olur.

Doğal ışığı az alan odalarda açık renk duvar tercih edilmelidir. Ofiste çalışanlar uzun süre bilgisayar başında kalmaktadırlar. Bundan dolayı ofis dekorasyonunda duvarda açık renklere öncelik verilmelidir.

Duvar rengi açık olan bir dekorasyonda perde ve mobilyalarda açık renk ise boğucu bir ortam olmaması için küçük dokunuşlara ihtiyaç vardır. Böyle çok açık renklerle dekore edilmiş ortamda sıcak renkte dekoratif objeler veya yeşil yapraklı bir çiçek kullanarak ortama renk getirilmesi sağlanabilir. Sıcak renkli cam objeler, canlı renklerden oluşan bir tablo veya kırmızı bir minder ortama ayrı bir hava katar.

2 thoughts on “Dekorasyonda Açık Renk Duvar Kullanımı

  1. Açık renk duvar benim tercihim hem salonu daha geniş gösteriyor, hem de daha ferah oluyor.

  2. Benim favorim açık renk duvar kağıtları. Koyu renk evi kasvetli gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon

Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri

Küçük Ev Dekorasyonu. Küçük sıcak huzurlu bir ev herkesin hayaldir. Lakin söz konusu küçük ev dekorasyonu ise bu tip küçük evlerin büyük sorunları olabilir. Bu makalemiz de sizlere küçük ev dekorasyonu nasıl yapılmalı anlatmaya çalışacağız. Çekirdek aile kavramı ile büyütülen bizlerin bazen bütçe bazen ise modern hayatın baskısı ile küçük evler de yaşamaya mecbur kaldığımız […]

Devamını oku
Dekorasyon

Country Tarzı Dekorasyon Örnekleri

Bu makalemizde country dekorasyon nedir ve country dekorasyon nasıl yapılır gibi soruların cevabını birlikte bulacağız. Kısaca makalemizin amacı country dekorasyon nasıl olmalı anlatmak umarım başarılı oluruz. Country tarzı dekorasyon nedir? Aslına bakarsanız bu dekorasyon türünü kısaca özetlemek gerekirse eskitme yönetimi ile yapılan dekorasyon türü diyebiliriz. Bu dekorasyon türünde yeni mobilyalar eskitme yönetimi ile kullanılır. Böylece […]

Devamını oku
Dekorasyon

Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Antre Dekorasyonu Biz insanlar da ilk intiba denilen kavram çok önemlidir. Başka bir insan ile tanıştığımızda ya da yeni bir mekan keşfettiğimizde o kişi ve o mekan ile ilk fikrimiz ne olur ise bu fikir bir ömür kolay kolay değişmez. Bu sebeple şahsi fikrim olarak bir ev için ya da işletme için ilk dekorasyon yapılması […]

Devamını oku