Salon

Dekorasyonda Köşe Takımı Kullanımı

Günümüzde dekorasyonda kullanılan eşyaların işlevselliği ve rahatlığı tercihte etkili konulardır. Özellikle bütün gün iş yerinde ve büyük şehrin karmaşasından yorulmuş modern çağın insanları evlerinde rahat etmek istemekteler. Evlerinde rahat etmek istedikleri yerlerin başında oturma odaları gelmektedir. Oturma odalarına seçilen koltuklar genelde rahat ve geniş kullanım imkanı sağlamasından dolayı köşe takımları olmaktadır. Oturma odalarındaki köşe takımları ve LCD televizyon tam bir dinlenme mekanı oluşturmaktadır.

Dekorasyonda Köşe Takımı Kullanımı

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi02

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi03

Dekoratif köşe takımları oturma odası veya salon dekorasyonunda kullanılabilir. Köşe takımları büyük mobilyalar olduğu için odada geniş bir alanı kaplamaktadır. Geniş köşe takımlarını odada yerleştirirken sorun yaşama söz konusu olabilir. Dekorasyonda köşe takımı ile birlikte çok parçalı ve geniş eşyalar kullanılmamalıdır.

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi04

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi05

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi06

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi07

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi08

Salon veya oturma odası dekorasyonunda köşe takımları mevcut bir tasarıma entegre edilecekse sorun yaşamak çok normaldir. Mevcutta birçok eşya bulunan bir odada yeni alınan köşe takımını yerleştirmek çok yorucu olabilir. Bundan dolayı mümkün olduğunca ilk aşamada köşe koltuğu modelinin belirlenmesi diğer eşyalarında ona göre seçilmesi doğru olacaktır.

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi09

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi10

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi11

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi12

Köşe takımlarıyla birlikte kullanılan çok parçalı mobilyalar odanın daralmasına neden olur. Köşe takımı ile birlikte ayrı bir koltuk daha istiyorsanız sadece tek bir koltuk kullanmalısınız. Köşe takımı ile uyumlu renkte tek berjer koltuk kullanabilirsiniz. Bunun dışında puflarda hem rahatlık hem de fazla alan kaplamamasından dolayı seçilebilir. Puflar gerektiğinde oturmak için, TV izlerken ayaklarınızı uzatabileceğiniz, bazen de sehpa olarak kullanabileceğiniz işlevsel mobilyalardır.

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi13

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi14

Köşe takımı yerleştirilirken mekanda daralma hissi yaratırsa halıları mobilyaların altına gelecek şekilde yerleştirin. Bu şekilde mekan algısı mobilyalar ile kesilmemiş olur ve salon olduğundan geniş algılanır. Köşe takımı yerleştireceğiniz oda dar ise köşe takımını uzun kenarını odanın uzun duvarına yaslamalısınız. Bu şekilde yerleştirmek mekanın derinlik kazanmasını sağlar. Köşe takımını yerleştireceğiniz yerin pencere ve kalorifer peteklerinin önüne gelmemesine dikkat etmelisiniz.

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi15

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi16

Köşe takımı ile birlikte çok fazla eşya kullanılmamalıdır. Mesela orta sehpa yerine puf kullanılabilir. Duvara raf konulabilir bu raflara dekoratif objeler konularak dekorasyona canlılık katılabilir. Duvara konulan raflar dekoratifliğin yanı sıra yer kaplayan birçok objeyi depolamaya yarayacaktır.

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi17

dekorasyonda-kose-takimi-kullanimi18

Köşe takımı fiyatları marka, büyüklük ve kaliteye göre farklılık göstermektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu