Salon

Dekoratif Köşe Takımı Seçimi

REKLAM
X

Dekoratif Köşe Takımı Seçimi

Ev dekorasyonunda salonların yeri önemlidir. Özellikle salonlarda görmeye alışkın olduğumuz köşe takımlarının seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar da bu yüzden bir o kadar önemlidir. Köşe takımı alırken nasıl bir yol izlenmeli, hangi markalardan uzak durmalı, alınacak olan köşe takımında bulunması gereken özellikler nelerdir gibi pek çok sorunun yanıtı, üzerinde durulması gereken hususlardır.

Dekoratif Köşe Takımı Seçimi

Rahatlık ve konfor, her mobilya grubunda olduğu gibi köşe takımları için de son derece önemlidir. Hem misafir ağırlama, hem de dekorasyon anlamında büyük öneme sahip olan köşe takımlarının rahatlığının yanı sıra tasarımı da çok önemlidir. Konfor ve tasarım yönünden eksik olan köşe takımları hem salonunuzun ambiyansını, hem de genel görünümünü bozabilir.

dekoratif-kose-takimi-secimi2

dekoratif-kose-takimi-secimi3

Ayrıca, renk seçimi de köşe takımı seçiminin püf noktalarındandır. Açık renkler, daha ferah bir salona sahip olmanızı sağlayacaktır. Açık renk koltuk ve kanepe modellerinden oluşacak bir köşe takımı salonunuzu daha geniş gösterecektir.

dekoratif-kose-takimi-secimi4

Köşe takımları kumaş döşeme olabileceği gibi deri döşemeli köşe takımları da kullanım alanına göre rağbet görmektedir.

dekoratif-kose-takimi-secimi5

Bazı köşe takımları açılarak yatak olabilme özelliğine sahiptir. Gece yatıya gelen misafirleriniz için bu tür yatak ihtiyacınız varsa, açılabilen köşe takımlarıı tercih etmeniz uygun olacaktır.

Öte yandan köşe takımlarının genelde büyük olduğunu söylemek mümkün. Yani köşe takımları genelde büyük kullanım alanına sahip salonlar için idealken, fiziksel özellikleri bakımından küçük köşe takımları da yok değil. Yani salon büyüklüğünüze göre bir köşe takımı alın. Aksi takdirde köşe takımları tüm sıkışık bir salona sahip olmanız sonucunu doğurabilir.

dekoratif-kose-takimi-secimi6

Köşe takımı fiyatları marka ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Bu mobilya türü için ayırdığınız bütçe imkanlarına göre zevkinize uygun kaliteli bir köşe takımı satın almanız mümkün.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Beyaz deri köşe takımının fiyatı ve showroom adresini rica ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu