Dekoratif Köşe Takımı Seçimi

Dekoratif Köşe Takımı Seçimi

Ev dekorasyonunda salonların yeri önemlidir. Özellikle salonlarda görmeye alışkın olduğumuz köşe takımlarının seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar da bu yüzden bir o kadar önemlidir. Köşe takımı alırken nasıl bir yol izlenmeli, hangi markalardan uzak durmalı, alınacak olan köşe takımında bulunması gereken özellikler nelerdir gibi pek çok sorunun yanıtı, üzerinde durulması gereken hususlardır.

Dekoratif Köşe Takımı Seçimi

Rahatlık ve konfor, her mobilya grubunda olduğu gibi köşe takımları için de son derece önemlidir. Hem misafir ağırlama, hem de dekorasyon anlamında büyük öneme sahip olan köşe takımlarının rahatlığının yanı sıra tasarımı da çok önemlidir. Konfor ve tasarım yönünden eksik olan köşe takımları hem salonunuzun ambiyansını, hem de genel görünümünü bozabilir.

dekoratif-kose-takimi-secimi2

dekoratif-kose-takimi-secimi3

Ayrıca, renk seçimi de köşe takımı seçiminin püf noktalarındandır. Açık renkler, daha ferah bir salona sahip olmanızı sağlayacaktır. Açık renk koltuk ve kanepe modellerinden oluşacak bir köşe takımı salonunuzu daha geniş gösterecektir.

dekoratif-kose-takimi-secimi4

Köşe takımları kumaş döşeme olabileceği gibi deri döşemeli köşe takımları da kullanım alanına göre rağbet görmektedir.

dekoratif-kose-takimi-secimi5

Bazı köşe takımları açılarak yatak olabilme özelliğine sahiptir. Gece yatıya gelen misafirleriniz için bu tür yatak ihtiyacınız varsa, açılabilen köşe takımlarıı tercih etmeniz uygun olacaktır.

Öte yandan köşe takımlarının genelde büyük olduğunu söylemek mümkün. Yani köşe takımları genelde büyük kullanım alanına sahip salonlar için idealken, fiziksel özellikleri bakımından küçük köşe takımları da yok değil. Yani salon büyüklüğünüze göre bir köşe takımı alın. Aksi takdirde köşe takımları tüm sıkışık bir salona sahip olmanız sonucunu doğurabilir.

dekoratif-kose-takimi-secimi6

Köşe takımı fiyatları marka ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Bu mobilya türü için ayırdığınız bütçe imkanlarına göre zevkinize uygun kaliteli bir köşe takımı satın almanız mümkün.

One thought on “Dekoratif Köşe Takımı Seçimi”

  1. Beyaz deri köşe takımının fiyatı ve showroom adresini rica ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Salon

Çiçekli Koltuk Takımı Modelleri

Ev dekorasyonu denildiğin de aklınıza gelebilecek ilk şey koltuk takımlarıdır. Evi ev yapan ilk şey koltuktur. Bir kaç istisnai dekorasyon türü haricinde nerede ise bütün dekorasyon türlerinde koltuk takımlarının kullanımı ilk sırada yer alır. Hatta şu kadarını bile iddaa edebiliriz; Bir çoğumuz renginden ya da modelinden dolayı beğenmediğimiz koltuk takımını sadece evimizin dekorasyonu için satın […]

Devamını oku
Salon

Siyah Oturma Grubu Modelleri

Siyah Oturma Grubu Bir evin güzelliği hakkındaki kararı çoğu zaman yalnızca salonu göz önünde bulundurarak veririz. Ev sahibinin hayat tarzını ve kişiliğini yansıtan salonlarda siyah renk kullanmak bu yüzden pek tercih edilmez. Çoğu kişi de siyah rengin ışığı daha az yansıtması ve iç karartıcı gözükmesi gibi sebeplerle dekorasyonlarda kullanılmaması gerektiği şeklinde yanlış bir düşünceyi benimseyebiliyor. […]

Devamını oku
Salon

Bellona Yeni Oturma Grubu Modelleri

İşten yorgun argın eve geldiğinizde uzanıp televizyon izlerken en tatlı uykulara daldığınız koltuklarınız ne kadar kaliteli? Dahası, en son ne zaman koltuk takımınızı yenilediniz? Eğer bu soruların cevabını vermekte zorlanıyorsanız, artık Bellona marka oturma grubu modelleri ni satın almanın vakti gelmiş de geçiyor demektir. Tamamen yerli imkânlarla üretilen ve ülkemizin yanı sıra dünyanın birçok ülkesine […]

Devamını oku