Ev Dekoru

Ekonomik ve Ucuz Dekorasyon Fikirleri

İnsan bazen evinde değişiklikler yapmak, ortama farklı bir hava katmak ister. Bunu ciddi miktarda bir harcama yaparak da gerçekleştirebilirsiniz ucuz dekorasyon fikirleri arasından size uygun olanlarını seçerek de. İstediğiniz ekonomik dekorasyon yapmaksa aşağıdaki öneriler size hitap edecektir:

Elinizden ufak tefek boya ve tamirat işleri geliyorsa eski eşyacıları dolaşın ve hoşunuza giden birkaç parçayı satın alıp yenileyin.

Ekonomik ve Ucuz Dekorasyon Fikirleri

Tutumlu davranın ama fiyatı ucuz diye çok kalitesiz şeyler almayın. Böyle parçaların kullanım ömrü kısa olur ve sık sık yenisini almanız gerekir, yani sonuç itibarıyla ucuza mal olmazlar.

Ucuz mutfak dolabı

Çok beğendiğiniz ama fiyatı bütçenizi aşan bir mutfak dolabı, kitaplık, masa, kanepe veya başka bir eşyanın aynısını iyi bir marangoza yaptırabilirsiniz; çok daha ucuza gelir. Böyle bir karar aldığınız zaman en azından orta kalitede malzemeler kullanılması üzerinden anlaşın ki eşyayı uzunca bir süre kullanabilesiniz.

Çocuk odası süsleme

Çocuğunuzun odasını çok ucuz bir şekilde yenileyebilirsiniz. Bunun için birkaç duvar sticker, birkaç duvar tablosu ve biraz yaratıcılık yeterli.

Ucuz malzemelerden üretilmiş bir sürü aksesuar almayın; bunlar evinize yeni bir hava değil rüküş ve dağınık bir hava verir. Az sayıda ama odak noktası olabilecek çekicilikte birkaç parça çok sayıdaki ıvır zıvırdan daha iyi etki yapar.

Yenilenmiş şifonyer

Büyük mobilya ve eşyalara dokunmayıp sadece yeni tüller, yeni bir halı ve bir veya birkaç sehpa bile belirgin bir farklılık yaratabilirsiniz; yeter ki bu parçaları doğru seçin.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Günümüz şartlarında ucuz mobilya tercih etmekten başka çare yok zaten krediyle ev eşyası almaya kalkarsak bi daha iki yakamız bir araya gelmez.

  2. cocuklarımız için düşündüğümüz dekorasyon mobilya tasarımları konusunda ilham verici oldu teşekkürler.

  3. İnsanın belli bir zevki kültürü varsa ucuza da çok güzel dekorasyon yapabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu