Ekonomik ve Ucuz Dekorasyon Fikirleri

İnsan bazen evinde değişiklikler yapmak, ortama farklı bir hava katmak ister. Bunu ciddi miktarda bir harcama yaparak da gerçekleştirebilirsiniz ucuz dekorasyon fikirleri arasından size uygun olanlarını seçerek de. İstediğiniz ekonomik dekorasyon yapmaksa aşağıdaki öneriler size hitap edecektir:

Elinizden ufak tefek boya ve tamirat işleri geliyorsa eski eşyacıları dolaşın ve hoşunuza giden birkaç parçayı satın alıp yenileyin.

Ekonomik ve Ucuz Dekorasyon Fikirleri

Tutumlu davranın ama fiyatı ucuz diye çok kalitesiz şeyler almayın. Böyle parçaların kullanım ömrü kısa olur ve sık sık yenisini almanız gerekir, yani sonuç itibarıyla ucuza mal olmazlar.

Ucuz mutfak dolabı

Çok beğendiğiniz ama fiyatı bütçenizi aşan bir mutfak dolabı, kitaplık, masa, kanepe veya başka bir eşyanın aynısını iyi bir marangoza yaptırabilirsiniz; çok daha ucuza gelir. Böyle bir karar aldığınız zaman en azından orta kalitede malzemeler kullanılması üzerinden anlaşın ki eşyayı uzunca bir süre kullanabilesiniz.

Çocuk odası süsleme

Çocuğunuzun odasını çok ucuz bir şekilde yenileyebilirsiniz. Bunun için birkaç duvar sticker, birkaç duvar tablosu ve biraz yaratıcılık yeterli.

Ucuz malzemelerden üretilmiş bir sürü aksesuar almayın; bunlar evinize yeni bir hava değil rüküş ve dağınık bir hava verir. Az sayıda ama odak noktası olabilecek çekicilikte birkaç parça çok sayıdaki ıvır zıvırdan daha iyi etki yapar.

Yenilenmiş şifonyer

Büyük mobilya ve eşyalara dokunmayıp sadece yeni tüller, yeni bir halı ve bir veya birkaç sehpa bile belirgin bir farklılık yaratabilirsiniz; yeter ki bu parçaları doğru seçin.

3 thoughts on “Ekonomik ve Ucuz Dekorasyon Fikirleri

  1. Günümüz şartlarında ucuz mobilya tercih etmekten başka çare yok zaten krediyle ev eşyası almaya kalkarsak bi daha iki yakamız bir araya gelmez.

  2. cocuklarımız için düşündüğümüz dekorasyon mobilya tasarımları konusunda ilham verici oldu teşekkürler.

  3. İnsanın belli bir zevki kültürü varsa ucuza da çok güzel dekorasyon yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon

Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri

Küçük Ev Dekorasyonu. Küçük sıcak huzurlu bir ev herkesin hayaldir. Lakin söz konusu küçük ev dekorasyonu ise bu tip küçük evlerin büyük sorunları olabilir. Bu makalemiz de sizlere küçük ev dekorasyonu nasıl yapılmalı anlatmaya çalışacağız. Çekirdek aile kavramı ile büyütülen bizlerin bazen bütçe bazen ise modern hayatın baskısı ile küçük evler de yaşamaya mecbur kaldığımız […]

Devamını oku
Dekorasyon

Country Tarzı Dekorasyon Örnekleri

Bu makalemizde country dekorasyon nedir ve country dekorasyon nasıl yapılır gibi soruların cevabını birlikte bulacağız. Kısaca makalemizin amacı country dekorasyon nasıl olmalı anlatmak umarım başarılı oluruz. Country tarzı dekorasyon nedir? Aslına bakarsanız bu dekorasyon türünü kısaca özetlemek gerekirse eskitme yönetimi ile yapılan dekorasyon türü diyebiliriz. Bu dekorasyon türünde yeni mobilyalar eskitme yönetimi ile kullanılır. Böylece […]

Devamını oku
Dekorasyon

Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Antre Dekorasyonu Biz insanlar da ilk intiba denilen kavram çok önemlidir. Başka bir insan ile tanıştığımızda ya da yeni bir mekan keşfettiğimizde o kişi ve o mekan ile ilk fikrimiz ne olur ise bu fikir bir ömür kolay kolay değişmez. Bu sebeple şahsi fikrim olarak bir ev için ya da işletme için ilk dekorasyon yapılması […]

Devamını oku