BanyoYararlı Bilgiler

Banyo Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı

REKLAM
X

Banyo Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı

Banyo duvarları genelde fayans olmaktadır fakat son yıllarda banyo dekorasyonlarında duvar kağıdı kullanılmakta ve çok şık bir görüntü elde edilmektedir. Siz de banyo duvarını duvar kağıdı yapabilir miyim diye düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Banyo Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Kullanımı

banyo-dekorasyonunda-duvar-kagidi-kullanimi02

banyo-dekorasyonunda-duvar-kagidi-kullanimi03

Banyo dekorasyonunda banyo duvarını duvar kağıdı ile kaplamak çok güzel görünmektedir fakat kullanımda dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Banyonuz rutubetli ise ve duvarda küflenmeler varsa kesinlikle duvar kağıdı sizin banyonuzda kullanılmamalıdır.

banyo-dekorasyonunda-duvar-kagidi-kullanimi04

banyo-dekorasyonunda-duvar-kagidi-kullanimi05

banyo-dekorasyonunda-duvar-kagidi-kullanimi06

Duvar kağıdı uygulanacak duvarın pürüzsüz olması, çatlakların kapanmış, astar boyasının yapılmış olması gerekmektedir.

banyo-dekorasyonunda-duvar-kagidi-kullanimi07

Banyo ve mutfak duvarlarında vinil duvar kağıtları kullanılmalıdır. Bu duvar kağıtlarında kağıt üstüne uygulanan polimer (plastik) madde bakterilerin barınmasını engeller. Kolay silinebilir suya ve neme karşı dayanıklıdır. Vinil duvar kağıdı kullanımı ve temizliği kolaydır fakat yatak odaları için kullanışlı değildir çünkü nefes alan bir malzemeden yapılmamıştır.

banyo-dekorasyonunda-duvar-kagidi-kullanimi08

banyo-dekorasyonunda-duvar-kagidi-kullanimi09

Banyo için üretilmiş duvar kağıdı seçebilirsiniz. Duvar kağıdının üstüne iki kat şeffaf akrilik vernik sürebilirsiniz. Duvar kağıdına sürülen akrilik vernik duvar kağıdının nemden bozulmasını engeller aynı zamanda görüntü bozulmaz.

banyo-dekorasyonunda-duvar-kagidi-kullanimi10

banyo-dekorasyonunda-duvar-kagidi-kullanimi11

Banyoda duvar kağıdı kullandığınızda nemden kabarma ve küflenmelere karşı banyonun çok iyi havalandırılması gerekmektedir. Banyoda musluk çevresi, duş teknesinin duvarları, lavabonun hemen üstü duvar kağıdı kullanımı için uygun olmayan kısımlardır. Banyonun bu bölümlerinde fayans kullanmak daha kullanışlı olacaktır.

banyo-dekorasyonunda-duvar-kagidi-kullanimi12

banyo-dekorasyonunda-duvar-kagidi-kullanimi13

Banyonuza duvar kağıdı uygulayacaksanız yerden yukarı 2/3 lük kısmı fayans üst kısmı ise duvar kağıdı ile kaplamak daha kullanışlı olacaktır. Duvar kağıdını bu şekilde duvarınıza uygularsanız daha uzun ve güzel bir kullanım elde etmiş olursunuz.

banyo-dekorasyonunda-duvar-kagidi-kullanimi14

Duvar kağıdının görünümü kadar nasıl yapıştırıldığı da önemlidir. Duvar kağıdı uygularken kağıdı sökmenin de kolay olacağı şekilde yapıştırılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. selamınaleyküm hayırlı işler ben bilal usta bir müşterim banyo duvarlarına kalebodur sökmeden banyoya dekor düşünüyor bende sizin netde buldum ve sayfanızı takip ettim istanbulda sizi ziyaret edebileceğim yer varmı benimle yaza size ulaşabileceğim telefon varsa sizle iletişime geçmek istiyorum saygılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu