Oturma Grupları

Şarap Rengi Koltuk Takımları

Diğer bir adı da şarap rengi olan bordo renk, dekorasyonda sık kullanılan bir renktir. Şarap rengi deri koltuklarda çok tercih edilmektedir. Şarap rengi koltuklarla şık dekorasyonlar elde edilmektedir. Daha çok geniş salonlarda şarap rengi mobilyalar kullanılmasına rağmen küçük salonlarda da doğru renkler ile bir arada kullanılarak ferah ve şık bir dekorasyon elde edilebilir.

Şarap Rengi Koltuk Takımları

sarap-rengi-koltuk-takimlari2

Koltuklarda şarap rengi kullanmak istiyorsanız dekorasyonu nötr renkler ile tamamlarsanız ferah bir görüntü elde edebilirsiniz. Altın rengi, açık taba, açık kahve ve fildişi rengi bordo koltuklarla birlikte uyum sağlayan renklerdir.

sarap-rengi-koltuk-takimlari3

Şarap rengi deri koltuk takımlarında da çok tercih edilen bir renktir. Ayrıca, bordo renk deri koltukları diğer renk kumaş koltuk modelleri ile kombinleyerek güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

sarap-rengi-koltuk-takimlari4

Şarap rengi koltukları salon dekorasyonunda kullanırken duvarda açık renk tercih edilmelidir örneğin bej rengi duvarlar ortama çok ferah bir görüntü katar. Ayrıca bordo rengi koltuklar ile açık taba rengi halı kullanılabilir, perdede ise altın rengi ile fildişi bir arada kullanılırsa çok şık ve ferah bir görüntü elde edilebilir.

sarap-rengi-koltuk-takimlari5

Siyah ve beyaz dekore edilmiş bir salonda bordo rengi koltuk kullanırsanız, koltuk tek renkli eşya olarak öne çıkacaktır ve ilgi koltuğunuza yönelecektir. Böyle dekore edilmiş bir mekanda perde de ise siyah, beyaz ve bordo rengi bir arada kullanılırsa koltuklar ortamda yalnız kalmaz.

sarap-rengi-koltuk-takimlari6

Bordo ile uyumlu olarak canlı renkler de kullanılabilir. Bu canlı renkler ise mavi ve sarının canlı renkleridir. Dekorasyonda bordo koltuk ile birlikte kullanılan canlı renkleri küçük objeler, halı ve yastıkta kullanılabilirsiniz.

sarap-rengi-koltuk-takimlari7

Şarap rengi koltuklar her dekorasyon tarzında kullanılabilmektedir. Fakat bordo rengi en çok klasik tarz ve ağır kumaşlara daha çok yakışmaktadır.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. şarap renkli koltuk takımı modelleri kataloğu gönderir misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu