Şarap Rengi Koltuk Takımları

Diğer bir adı da şarap rengi olan bordo renk, dekorasyonda sık kullanılan bir renktir. Şarap rengi deri koltuklarda çok tercih edilmektedir. Şarap rengi koltuklarla şık dekorasyonlar elde edilmektedir. Daha çok geniş salonlarda şarap rengi mobilyalar kullanılmasına rağmen küçük salonlarda da doğru renkler ile bir arada kullanılarak ferah ve şık bir dekorasyon elde edilebilir.

Şarap Rengi Koltuk Takımları

sarap-rengi-koltuk-takimlari2

Koltuklarda şarap rengi kullanmak istiyorsanız dekorasyonu nötr renkler ile tamamlarsanız ferah bir görüntü elde edebilirsiniz. Altın rengi, açık taba, açık kahve ve fildişi rengi bordo koltuklarla birlikte uyum sağlayan renklerdir.

sarap-rengi-koltuk-takimlari3

Şarap rengi deri koltuk takımlarında da çok tercih edilen bir renktir. Ayrıca, bordo renk deri koltukları diğer renk kumaş koltuk modelleri ile kombinleyerek güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

sarap-rengi-koltuk-takimlari4

Şarap rengi koltukları salon dekorasyonunda kullanırken duvarda açık renk tercih edilmelidir örneğin bej rengi duvarlar ortama çok ferah bir görüntü katar. Ayrıca bordo rengi koltuklar ile açık taba rengi halı kullanılabilir, perdede ise altın rengi ile fildişi bir arada kullanılırsa çok şık ve ferah bir görüntü elde edilebilir.

sarap-rengi-koltuk-takimlari5

Siyah ve beyaz dekore edilmiş bir salonda bordo rengi koltuk kullanırsanız, koltuk tek renkli eşya olarak öne çıkacaktır ve ilgi koltuğunuza yönelecektir. Böyle dekore edilmiş bir mekanda perde de ise siyah, beyaz ve bordo rengi bir arada kullanılırsa koltuklar ortamda yalnız kalmaz.

sarap-rengi-koltuk-takimlari6

Bordo ile uyumlu olarak canlı renkler de kullanılabilir. Bu canlı renkler ise mavi ve sarının canlı renkleridir. Dekorasyonda bordo koltuk ile birlikte kullanılan canlı renkleri küçük objeler, halı ve yastıkta kullanılabilirsiniz.

sarap-rengi-koltuk-takimlari7

Şarap rengi koltuklar her dekorasyon tarzında kullanılabilmektedir. Fakat bordo rengi en çok klasik tarz ve ağır kumaşlara daha çok yakışmaktadır.

One thought on “Şarap Rengi Koltuk Takımları”

  1. şarap renkli koltuk takımı modelleri kataloğu gönderir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Salon

Çiçekli Koltuk Takımı Modelleri

Ev dekorasyonu denildiğin de aklınıza gelebilecek ilk şey koltuk takımlarıdır. Evi ev yapan ilk şey koltuktur. Bir kaç istisnai dekorasyon türü haricinde nerede ise bütün dekorasyon türlerinde koltuk takımlarının kullanımı ilk sırada yer alır. Hatta şu kadarını bile iddaa edebiliriz; Bir çoğumuz renginden ya da modelinden dolayı beğenmediğimiz koltuk takımını sadece evimizin dekorasyonu için satın […]

Devamını oku
Salon

Siyah Oturma Grubu Modelleri

Siyah Oturma Grubu Bir evin güzelliği hakkındaki kararı çoğu zaman yalnızca salonu göz önünde bulundurarak veririz. Ev sahibinin hayat tarzını ve kişiliğini yansıtan salonlarda siyah renk kullanmak bu yüzden pek tercih edilmez. Çoğu kişi de siyah rengin ışığı daha az yansıtması ve iç karartıcı gözükmesi gibi sebeplerle dekorasyonlarda kullanılmaması gerektiği şeklinde yanlış bir düşünceyi benimseyebiliyor. […]

Devamını oku
Salon

Bellona Yeni Oturma Grubu Modelleri

İşten yorgun argın eve geldiğinizde uzanıp televizyon izlerken en tatlı uykulara daldığınız koltuklarınız ne kadar kaliteli? Dahası, en son ne zaman koltuk takımınızı yenilediniz? Eğer bu soruların cevabını vermekte zorlanıyorsanız, artık Bellona marka oturma grubu modelleri ni satın almanın vakti gelmiş de geçiyor demektir. Tamamen yerli imkânlarla üretilen ve ülkemizin yanı sıra dünyanın birçok ülkesine […]

Devamını oku