Banyo

Küçük Banyolar İçin Duşakabin Tavsiyeleri

REKLAM
X

Emsallerine göre daha küçük bir banyoya sahipseniz, duş alıp günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için uygun bir duşakabin modeli tercih etmeniz gerekecektir. Dar olmalarından sebep kısıtlı bir alana sahip olan bu tür küçük banyolarda küvet kullanmak pek de akıllıca bir seçim olmayacağından, duşa kabin gayet ideal bir çözüm yolu olacaktır. Böylece hem kullanışlı, hem de rahat bir banyo tasarımı oluşturabilmeniz de mümkündür.

Küçük Banyolar İçin Duşakabin Tavsiyeleri
Mavi duvarlı Duşakabin
Açık renk banyo için duşakabin

Özellikle bekârlar için ideal olan küçük duşakabin modelleriyle banyonuzda daha az yer işgal edilmesini sağlayabilir, kişisel bakım malzemelerini saklamak için gerekli dolap ve çekmecelere yer açabilirsiniz. Dar banyoda eğer sınırları zorlayıp küvet veya geniş bir duşa kabin alanı oluşturmaya çalışırsanız, bu sefer klozetten veya çekmecelerden feragat etmek zorunda kalabilirsiniz, ki bunu da isteyeceğinizi hiç sanmıyoruz. Dar banyo için lavobo seçimi ile ilgili hazırladığımız yazıda bu konuyla ilgili detayları bulabilirsiniz.

Dar banyolar için duşakabin
Dar banyolar için minimalist duşakabin
Duşakabin modeli

Yazımızda fotoğraflarını görebileceğiniz bazı banyo tasarımlarında duşakabin ile klozet arasında herhangi bir perde yok. Kirli suyun tahliyesi için oluşturulan hazneye eğim verilmiş ve suyun banyoya yayılması engellenmiş. Yerdeki karo fayanslarda ise sıvıya karşı dayanıklı ve kaymaz malzemeler tercih edilmiş. Ancak bu tasarımın en büyük dezavantajı, suyun sıçrayarak diğer mobilyalarda leke oluşturabileceği gerçeğidir. Eğer bu durum sizi rahatsız edecekse daha basit bir çözüm yolu olarak plastik perdeler kullanabilirsiniz.

Şık camlı Duşakabin
Dar banyo için Duşakabin
Duşakabin modelleri

Klasik duşakabin modellerini kullanırken de yana doğru kayan kapıların yanı sıra ileriye doğru açılan kapılı modelleri tercih edebilmeniz de mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu