Banyo

Dekoratif Banyo Mobilyaları

REKLAM
X

Dekoratif Banyo Mobilyaları

Banyo mobilyaları banyo dekorasyonunda önemli bir yer tutmaktadır. Banyonun tarzını ve atmosferini kullanılan mobilya ile belirleyebilirsiniz. Banyo dekorasyonunda kullanılan ahşap dolaplar su ve nem karşısında bozulmayan malzemelerden üretilmektedir. Banyo mobilyaları belirlenirken işlevsellik çok önemli olup, modern tarzda ve işlevsel mobilyalar çok talep görmektedir.

Dekoratif Banyo Mobilyaları

dekoratif-banyo-mobilyalari02

dekoratif-banyo-mobilyalari03

Banyo mobilyası belirlenirken kullanım alışkanlıkları göz önüne alınmalı ve tercihler o doğrultuda olmalıdır. Banyo dolapları belirlenirken depolama alanının mümkün olduğunca fazla olması ilk dikkat edilmesi gereken konulardandır.

dekoratif-banyo-mobilyalari04

dekoratif-banyo-mobilyalari05

dekoratif-banyo-mobilyalari06

Açık renkli ahşap banyo dolapları ile doğal bir etki yaratılmaktadır. Canlı renkli ve parlak yüzeyli dolaplarda çok rağbet gören modellerdir. Banyoların rengarenk olması ortama ayrı bir canlılık katmaktadır. Son yıllarda banyolarda en çok kullanılan renkler ise zümrüt, vişne, turuncu, fıstık yeşili, fuşya ve turkuazdır. Dekorasyonda renkli banyo dolapları seçildiğinde göz yorucu bir etki yaratmamak için nötr renklerle bir arada kullanılmalıdır.

dekoratif-banyo-mobilyalari07

Küçük banyolarda siyah renk dolap seçilmemelidir. Zaten küçük olan banyoda siyah dolap kullanılınca daha da küçük görünmesine neden olacaktır.

dekoratif-banyo-mobilyalari08

Klasik mobilya dekorasyon tarzıyla döşenmiş evlerde banyo mobilyaları da klasik tarzda seçilebilir. Klasik tarz banyo mobilyaları için geniş bir banyo daha güzel ve şık sonuçlar almanızı sağlar.

dekoratif-banyo-mobilyalari09

dekoratif-banyo-mobilyalari10

Banyo dekorasyonunda denge korunarak ve aşırıya kaçılmadan modern tarzda dolaplar kullanılmalıdır. Banyo dolapları tek başına düşünülmemeli banyodaki diğer bileşenlerle bir bütün olarak düşünülmelidir. Tek başına bir banyo dolabı belirlemek ve kararı vermek yanlış olacaktır. Banyo mobilyasını seçerken banyonun zemininden tavanına kadar tüm ürünleri bir bütün olarak düşünmek gerekmektedir. Aksi taktirde ne kadar şık ve trend bir dolapta seçilse banyoda bütünlük sağlanamaz.

dekoratif-banyo-mobilyalari11

dekoratif-banyo-mobilyalari12

Günümüzde her türlü bütçeye uygun banyo mobilyası bulma imkanı var. Mobilya satıcılarının sık sık düzenledikleri kampanyaları takip ederek düşük bütçelerle de şık bir banyoya sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. seçtiğimiz mobilyanın nakliye ve montajını yanonuzmu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu