Banyo

Banyo Dolabı Nasıl Seçilir?

Banyo Dolabı Nasıl Seçilir?

Banyo evin diğer bölümlerine göre küçüktür fakat banyo eşyaları için aynı şeyleri söylemek söz konusu değildir. Banyoda havlular, temizlik malzemeleri, kozmetik ürünleri, kişisel bakım ürünleri ve aksesuarlar çok yer tutar tüm bunların banyoda yerleştirilebilmesi için dolaba ihtiyaç vardır. Banyo dolabını doğru seçmek kullanım kolaylığı sağlar ve ortada gereksiz malzemenin kalmasını engeller.

Banyo Dolabı Nasıl Seçilir?

Banyo geniş olduğunda çok fazla şey düşünmeye gerek olmadan yeterince dolap yapılarak her ürün ve malzeme yerleştirilebilir. Fakat küçük banyolarda tüm duvarları dolapla kaplayıp boğucu bir görüntü oluşturamayacağınıza göre doğru yere ihtiyacınız kadar dolap yerleştirmelisiniz.

banyo-dolabi-nasil-secilir2

Banyo dolabı banyodaki köşelere ve boş duvarlara en iyi şekilde yerleştirilmelidir. Tüm duvarları dolapla kaplarsanız boğucu ve dar bir mekan oluşur. Bunun için dengeli bir şekilde daha çok lavabo çevresine dolap konularak diğer duvarlar boş bırakılabilir.

banyo-dolabi-nasil-secilir3

Lavabo yakınında bulunan bir veya birkaç çekmece çok kullanışlı olacaktır. Bazı banyo eşyaları bu çekmeceye konularak dağınıklık yaratmadan bir düzen kurulabilir. Tarak, makyaj malzemesi, yedek fırça, toka ve pamuk gibi küçük parçalar bu çekmeceye konularak pratik bir kullanım sağlanabilir.

Banyoda yer açmak için eskidende kullanılan bir yöntem aynalı dolaplardır. Sadece ayna ile geniş bir duvarı işgal etmek yerine aynalı dolap ile işlevsellik katılabilir. Aynalı dolabın yanı da raf yapılarak kullanım alanı açılabilir.

Modern tarz dekorasyon sevenler için modüler banyo dolapları ile küçük banyolar daha iyi değerlendirilebilir. Parçalı dolapları yere kadar inmeden duvara monte ederek kullanım alanı kazandırılabilir ve banyoda daralma yaratılmamış olur. doğru dolap seçimi ve doğru yerleştirme ile banyonuz daha düzenli ve geniş görünebilir.

Banyo dolabı fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine ve üretici firmaya göre farklılık göstermektedir. Ünlü markaların mobilya kampanyalarını takip ederek ucuz banyo dolapları temin etmek mümkün. Zevkli ve kaliteli banyo mobilyaları evinizi daha şık bir hale getirecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu