Banyo Dolabı Nasıl Seçilir?

Banyo Dolabı Nasıl Seçilir?

Banyo evin diğer bölümlerine göre küçüktür fakat banyo eşyaları için aynı şeyleri söylemek söz konusu değildir. Banyoda havlular, temizlik malzemeleri, kozmetik ürünleri, kişisel bakım ürünleri ve aksesuarlar çok yer tutar tüm bunların banyoda yerleştirilebilmesi için dolaba ihtiyaç vardır. Banyo dolabını doğru seçmek kullanım kolaylığı sağlar ve ortada gereksiz malzemenin kalmasını engeller.

Banyo Dolabı Nasıl Seçilir?

Banyo geniş olduğunda çok fazla şey düşünmeye gerek olmadan yeterince dolap yapılarak her ürün ve malzeme yerleştirilebilir. Fakat küçük banyolarda tüm duvarları dolapla kaplayıp boğucu bir görüntü oluşturamayacağınıza göre doğru yere ihtiyacınız kadar dolap yerleştirmelisiniz.

banyo-dolabi-nasil-secilir2

Banyo dolabı banyodaki köşelere ve boş duvarlara en iyi şekilde yerleştirilmelidir. Tüm duvarları dolapla kaplarsanız boğucu ve dar bir mekan oluşur. Bunun için dengeli bir şekilde daha çok lavabo çevresine dolap konularak diğer duvarlar boş bırakılabilir.

banyo-dolabi-nasil-secilir3

Lavabo yakınında bulunan bir veya birkaç çekmece çok kullanışlı olacaktır. Bazı banyo eşyaları bu çekmeceye konularak dağınıklık yaratmadan bir düzen kurulabilir. Tarak, makyaj malzemesi, yedek fırça, toka ve pamuk gibi küçük parçalar bu çekmeceye konularak pratik bir kullanım sağlanabilir.

Banyoda yer açmak için eskidende kullanılan bir yöntem aynalı dolaplardır. Sadece ayna ile geniş bir duvarı işgal etmek yerine aynalı dolap ile işlevsellik katılabilir. Aynalı dolabın yanı da raf yapılarak kullanım alanı açılabilir.

Modern tarz dekorasyon sevenler için modüler banyo dolapları ile küçük banyolar daha iyi değerlendirilebilir. Parçalı dolapları yere kadar inmeden duvara monte ederek kullanım alanı kazandırılabilir ve banyoda daralma yaratılmamış olur. doğru dolap seçimi ve doğru yerleştirme ile banyonuz daha düzenli ve geniş görünebilir.

Banyo dolabı fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine ve üretici firmaya göre farklılık göstermektedir. Ünlü markaların mobilya kampanyalarını takip ederek ucuz banyo dolapları temin etmek mümkün. Zevkli ve kaliteli banyo mobilyaları evinizi daha şık bir hale getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banyo

Banyo Dekorasyonu Banyonuzu Farklılaştırır

Banyo Dekorasyonu Her konuda yapmamız gerektiği gibi; banyo dekorasyonu alanında da, farkımızı daima koymalıyız. Sıradanlıklara tahammülü olmayanların, en güzel fikirleri üreterek, diledikleri gibi değişik tasarımlara eriştiği dekorasyon alanında, her zaman eşsiz bir özen söz konusudur. Evinizin gizli alanı olan banyonuzda, ailenizin hoşuna gidecek küçük değişiklikler ve yenilikler yaparak, daima farklılığınızı ön planda tutabilirsiniz. Birbirinden değişik […]

Devamını oku
Banyo

Dar Banyolar İçin İdeal Lavabo Modelleri

Küçük bir banyoya sahip olmak çoğu zaman can sıkıcı olabiliyor. Banyo dekorasyonu yaparken özellikle çamaşır makinesinin de ciddi manada yer kapladığı dar banyolar da kendinizi köşeye sıkışmış gibi hissetmekten yorulduysanız, banyonuza ufak dokunuşlar yapmanın vakti gelmiş demektir. Bunun için öncelikle banyoda alan işgal eden mobilyaları yatay olarak değil, dikey yönde uzayan mobilyalarla değiştirmek gerekecektir. Devasa […]

Devamını oku
Banyo

Japon Banyo Modelleri

Japon Banyo Modelleri Banyonuzu tasarlarken gereksiz hiçbir eşyaya yer ayırmak istemiyor, yalnızca doğal görünümlü mobilyalara ve yatıştırıcı renklere yer açmak istiyorsanız; Japon banyo tasarımları size ilham kaynağı olabilir. Kişisel bakımınızı gerçekleştirebileceğiniz, duş alıp günün yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz banyolarınızda dingin ve yatıştırıcı bir atmosfer için Japon banyo tasarımlarına mutlaka göz atmanız tavsiye edilir. Günlük hayatın koşuşturmacasından […]

Devamını oku