Küçük Banyolar İçin Dekoratif Çözümler

Küçük Banyolar İçin Dekoratif Çözümler

Küçük banyolar iyi dekore edilmedikleri takdirde boğucu bir ortam haline dönüşebilir. Bunu önlemenin yolu küçük banyonuza uygun bir dekorasyon tercih etmektir. Bu amaç doğrultusunda mobilyalarınızı ve fayanslarınızı açık tonlu renklerde seçerek banyonuzu dekore etmelisiniz.

Küçük Banyolar İçin Dekoratif Çözümler

Banyonuzun duvarlarına ve yerlerine fayans döşeme esnasında büyük boyutlu olanları tercih etmelisiniz. Bu sayede banyonuzun, olduğundan daha büyük gözükmesini sağlamış olursunuz. Fayansları tercih ederken desensiz ve sade olmalarına dikkat etmelisiniz.

kucuk-banyolar-icin-dekoratif-cozumlar2

kucuk-banyolar-icin-dekoratif-cozumlar3

Banyonuzda yer kazanmak adına yatarak banyo keyfinden vazgeçerek küvet kullanmamalısınız. Küvet yerine duş ünitesi, duşakabin tercih ederek alandan tasarruf etmiş olursunuz.

kucuk-banyolar-icin-dekoratif-cozumlar4

kucuk-banyolar-icin-dekoratif-cozumlar5

Küçük banyonuzda lavabo seçiminde fazla yer kaplamayan lavabo seçmeniz size yeni alan kazandıracaktır. Lavabonun üstüne tavana kadar banyo dolapları yaptırabilirsiniz. Klozetin üstündeki boşluğu havluluk veya dolap olarak değerlendirmek de size yer kazandıracaktır.

kucuk-banyolar-icin-dekoratif-cozumlar6

kucuk-banyolar-icin-dekoratif-cozumlar7

Yine banyonuzun geniş alana sahip olabilmesi adına dolaplı bir lavabo tercih etmelisiniz. Küçük banyoya ayrı bir dolap yerleştirmek onu daha da küçük hale getirecektir. Ayrı dolap tercih etmeniz gerekiyorsa enine geniş dolaplar yerine, üst üste raflı dolaplar kullanılmalıdır. Mümkünse gömme dolap ta iyi bir çözümdür. Bu kurallara dikkat ederek banyonuzu oldukça ferah hale getirebilirsiniz.

2 thoughts on “Küçük Banyolar İçin Dekoratif Çözümler

  1. Banyom çok küçük bu yazıdan bazı fikirler edindim işime yaradı teşekkür ederim.

  2. Eski evimizin banyosu çok küçüktü gerçekten ciddi sorun yaşıyordum yeni ev ararken önce banyosuna bakıyordum.:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banyo

Banyo Dekorasyonu Banyonuzu Farklılaştırır

Banyo Dekorasyonu Her konuda yapmamız gerektiği gibi; banyo dekorasyonu alanında da, farkımızı daima koymalıyız. Sıradanlıklara tahammülü olmayanların, en güzel fikirleri üreterek, diledikleri gibi değişik tasarımlara eriştiği dekorasyon alanında, her zaman eşsiz bir özen söz konusudur. Evinizin gizli alanı olan banyonuzda, ailenizin hoşuna gidecek küçük değişiklikler ve yenilikler yaparak, daima farklılığınızı ön planda tutabilirsiniz. Birbirinden değişik […]

Devamını oku
Banyo

Dar Banyolar İçin İdeal Lavabo Modelleri

Küçük bir banyoya sahip olmak çoğu zaman can sıkıcı olabiliyor. Banyo dekorasyonu yaparken özellikle çamaşır makinesinin de ciddi manada yer kapladığı dar banyolar da kendinizi köşeye sıkışmış gibi hissetmekten yorulduysanız, banyonuza ufak dokunuşlar yapmanın vakti gelmiş demektir. Bunun için öncelikle banyoda alan işgal eden mobilyaları yatay olarak değil, dikey yönde uzayan mobilyalarla değiştirmek gerekecektir. Devasa […]

Devamını oku
Banyo

Japon Banyo Modelleri

Japon Banyo Modelleri Banyonuzu tasarlarken gereksiz hiçbir eşyaya yer ayırmak istemiyor, yalnızca doğal görünümlü mobilyalara ve yatıştırıcı renklere yer açmak istiyorsanız; Japon banyo tasarımları size ilham kaynağı olabilir. Kişisel bakımınızı gerçekleştirebileceğiniz, duş alıp günün yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz banyolarınızda dingin ve yatıştırıcı bir atmosfer için Japon banyo tasarımlarına mutlaka göz atmanız tavsiye edilir. Günlük hayatın koşuşturmacasından […]

Devamını oku