Banyo

Küçük Banyolar İçin Dekoratif Çözümler

Küçük Banyolar İçin Dekoratif Çözümler

Küçük banyolar iyi dekore edilmedikleri takdirde boğucu bir ortam haline dönüşebilir. Bunu önlemenin yolu küçük banyonuza uygun bir dekorasyon tercih etmektir. Bu amaç doğrultusunda mobilyalarınızı ve fayanslarınızı açık tonlu renklerde seçerek banyonuzu dekore etmelisiniz.

Küçük Banyolar İçin Dekoratif Çözümler

Banyonuzun duvarlarına ve yerlerine fayans döşeme esnasında büyük boyutlu olanları tercih etmelisiniz. Bu sayede banyonuzun, olduğundan daha büyük gözükmesini sağlamış olursunuz. Fayansları tercih ederken desensiz ve sade olmalarına dikkat etmelisiniz.

kucuk-banyolar-icin-dekoratif-cozumlar2

kucuk-banyolar-icin-dekoratif-cozumlar3

Banyonuzda yer kazanmak adına yatarak banyo keyfinden vazgeçerek küvet kullanmamalısınız. Küvet yerine duş ünitesi, duşakabin tercih ederek alandan tasarruf etmiş olursunuz.

kucuk-banyolar-icin-dekoratif-cozumlar4

kucuk-banyolar-icin-dekoratif-cozumlar5

Küçük banyonuzda lavabo seçiminde fazla yer kaplamayan lavabo seçmeniz size yeni alan kazandıracaktır. Lavabonun üstüne tavana kadar banyo dolapları yaptırabilirsiniz. Klozetin üstündeki boşluğu havluluk veya dolap olarak değerlendirmek de size yer kazandıracaktır.

kucuk-banyolar-icin-dekoratif-cozumlar6

kucuk-banyolar-icin-dekoratif-cozumlar7

Yine banyonuzun geniş alana sahip olabilmesi adına dolaplı bir lavabo tercih etmelisiniz. Küçük banyoya ayrı bir dolap yerleştirmek onu daha da küçük hale getirecektir. Ayrı dolap tercih etmeniz gerekiyorsa enine geniş dolaplar yerine, üst üste raflı dolaplar kullanılmalıdır. Mümkünse gömme dolap ta iyi bir çözümdür. Bu kurallara dikkat ederek banyonuzu oldukça ferah hale getirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Banyom çok küçük bu yazıdan bazı fikirler edindim işime yaradı teşekkür ederim.

  2. Eski evimizin banyosu çok küçüktü gerçekten ciddi sorun yaşıyordum yeni ev ararken önce banyosuna bakıyordum.:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu