Banyoda Uygun Renk Seçimi

Banyoda uygun renk seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler banyonun ferah görünmesini sağlamak ve kiri belli etmeyen renklerden seçim yapmaktır. Küçük bir banyo ise koyu renk boyamak banyoyu karartır. Küçük bir banyoda duvarın yerden ortaya kadar olan kısmı zeminle uyumlu açık renk bir fayans yapılabilir. Ortadan tavana kadar olan kısmı ise koyu renge boyanabilir.

Banyoda Uygun Renk Seçimi

banyoda-uygun-renk-secimi-02

banyoda-uygun-renk-secimi-03

banyoda-uygun-renk-secimi-04

Banyo duvarlarında sütlü kahve, çikolata rengi, beyaz ve gri renkler çok şık ve huzur verici olabilir. Bu renkler küçük banyolarda da rahatlıkla kullanılabilir.

banyoda-uygun-renk-secimi-05

banyoda-uygun-renk-secimi-06

banyoda-uygun-renk-secimi-07

banyoda-uygun-renk-secimi-08

Banyoda kahverenginin değişik tonlarını kullanarak çok lüks ve doğal bir hava elde edebilirsiniz. Kahverengi tonlarının kullanıldığı banyoda mavi renk aksesuarlar kullanılarak rengin koyuluğunu dengeleyebilirsiniz.

banyoda-uygun-renk-secimi-09

banyoda-uygun-renk-secimi-10

banyoda-uygun-renk-secimi-11

banyoda-uygun-renk-secimi-12

Banyo renk seçiminde sütlü kahve, vizon ve beyaz renkleri bir arada kullanılarak banyoda modern bir görüntü elde etmek mümkündür.

Banyoda yumuşak tonlardaki yeşil renklerde çok dinlendirici ve banyo için uygun olacaktır. Bej rengi ile zeytin yeşili tonları uyum içersinde kullanılabilir.

banyoda-uygun-renk-secimi-13

banyoda-uygun-renk-secimi-14

banyoda-uygun-renk-secimi-15

banyoda-uygun-renk-secimi-16

Banyoda en çok kullanılan renklerden biri de mavidir. Mavi doğanın rengi olup mavinin sıcak bir tonu banyoda çok güzel görünebilir. Mavi rengi bej ve gri renk ile güzel bir uyum oluşturabilir. Mavi ferah bir görüntü vermekte olup beyaz renk ile de çok aydınlık bir banyo elde etmeyi sağlar.

Büyük bir banyoya sahipseniz siyah rengi banyonuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siyah fayans ve lavabo çok şık ve zengin görünmekte olup geniş banyoda rahatlıkla kullanılabilir. Siyah bir banyoya renk katmak için değişik renkteki aksesuarlar kullanabilirsiniz. Banyonuza renk katmak isterken birçok rengi değil de bir renk belirlemeli ve aksesuarları o tonlarda seçmelisiniz. Fakat siyah renk çok şık görünmesine rağmen en ufak toz ve su damlasını gösterdiği için kullanım olarak çok kolay olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banyo

Banyo Dekorasyonu Banyonuzu Farklılaştırır

Banyo Dekorasyonu Her konuda yapmamız gerektiği gibi; banyo dekorasyonu alanında da, farkımızı daima koymalıyız. Sıradanlıklara tahammülü olmayanların, en güzel fikirleri üreterek, diledikleri gibi değişik tasarımlara eriştiği dekorasyon alanında, her zaman eşsiz bir özen söz konusudur. Evinizin gizli alanı olan banyonuzda, ailenizin hoşuna gidecek küçük değişiklikler ve yenilikler yaparak, daima farklılığınızı ön planda tutabilirsiniz. Birbirinden değişik […]

Devamını oku
Banyo

Dar Banyolar İçin İdeal Lavabo Modelleri

Küçük bir banyoya sahip olmak çoğu zaman can sıkıcı olabiliyor. Banyo dekorasyonu yaparken özellikle çamaşır makinesinin de ciddi manada yer kapladığı dar banyolar da kendinizi köşeye sıkışmış gibi hissetmekten yorulduysanız, banyonuza ufak dokunuşlar yapmanın vakti gelmiş demektir. Bunun için öncelikle banyoda alan işgal eden mobilyaları yatay olarak değil, dikey yönde uzayan mobilyalarla değiştirmek gerekecektir. Devasa […]

Devamını oku
Banyo

Japon Banyo Modelleri

Japon Banyo Modelleri Banyonuzu tasarlarken gereksiz hiçbir eşyaya yer ayırmak istemiyor, yalnızca doğal görünümlü mobilyalara ve yatıştırıcı renklere yer açmak istiyorsanız; Japon banyo tasarımları size ilham kaynağı olabilir. Kişisel bakımınızı gerçekleştirebileceğiniz, duş alıp günün yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz banyolarınızda dingin ve yatıştırıcı bir atmosfer için Japon banyo tasarımlarına mutlaka göz atmanız tavsiye edilir. Günlük hayatın koşuşturmacasından […]

Devamını oku