Banyo Dekorasyonunda Mavi Renk Kullanımı

Banyo Dekorasyonunda Mavi Renk Kullanımı

Mavi sevilen ve çok kullanılan bir renktir bundan dolayı mavi renkte aksesuar ve banyo ürününü kolaylıkla bulabilirsiniz. Kimisine göre her şeyin mavi olduğu bir banyo çok sıradan görünebilir kimine göre ise çok huzur verici olabilir. Doğru dekorasyon için ürün ve objelerin doğru seçilmesi ve uyumlu olması çok önemlidir. Mavi bir banyo dekore ederken uyumlu başka renklerde kullanılmalıdır. Çanlı bir yeşil, sarı veya turuncu ortama hareket ve enerji katacaktır.

Banyo Dekorasyonunda Mavi Renk Kullanımı

Mavi renk ile turuncu tamamlayıcı renkler olup mavinin soğukluğunu sıcak turuncu objeler ile dengeleyebilirsiniz. Turuncu renk banyo paspası, havlu veya duvar tablosu kullanarak banyonuza şıklık ve canlılık kazandırabilirsiniz. Banyo dolaplarının seçeceğiniz renklerle uyumuna özen gösterilmelidir.

banyo-dekorasyonunda-mavi-renk-kullanimi2

banyo-dekorasyonunda-mavi-renk-kullanimi3

Modern banyo dekorasyonunda mavi ile birlikte gri, gümüş rengi ve beyaz rengi kullanabilirsiniz. Gümüş rengi banyo armatürleri banyonun huzurlu ortamını tamamlayıcı aksesuarlardır. Country tarzı banyo dekorasyonundan hoşlanıyorsanız mavi beyaz renk çini desenli fayanslar kullanabilirsiniz.

banyo-dekorasyonunda-mavi-renk-kullanimi4

Mavi banyo dekorasyonunda mavinin farklı tonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca turuncu, sarı, canlı bir yeşil aksesuarlar ile ortama enerji katabilirsiniz. Banyo dekorasyonunda vurgu rengini banyo paspası, sabunluk gibi küçük aksesuarlarda veya duvarlardan birinde kullanmak mümkündür.

banyo-dekorasyonunda-mavi-renk-kullanimi5

Kahverengide mavi ile uyumlu bir renktir. Mavi ile kahverengi banyoda şık ve uyumlu bir görüntü elde edilmesini sağlar. Mavi ile uyumlu olan kahverengi tonları ise çikolata rengi koyu kahve veya turuncuya yakın kahverengi olabilir.

banyo-dekorasyonunda-mavi-renk-kullanimi6

Mavi doğanın rengi olup gökyüzünü, denizi ve tropik adaları çağrıştıran bir renktir. Mavi renk banyoda konsept yaratılmalıdır. Vurgulanmak istenen temaya göre banyo aksesuarları ve objeler seçilmelidir. Tropik bir tema için turuncu aksesuarlar kullanılmalıdır.

banyo-dekorasyonunda-mavi-renk-kullanimi7

Banyoya ev bitkileri yerleştirilebilirsiniz veya yapma fakat gerçeğinden ayıramayacağınız çiçeklerde kullanabilirsiniz. Banyonuzda ferah denizi hissetmek isterseniz deniz kabuğu, organik banyo havlusu ve doğal sabunlar kullanabilirsiniz.

Banyo dekorasyonda dikkat edilmesi gereken çok fazla aksesuar ve obje kullanmadan uyumlu ve sade bir şıklık elde etmek olmalıdır. Çok fazla banyo aksesuarı ve obje olması küçük banyolarda kullanım alanın daralmasına neden olur. Şık bir dekorasyon için çok obje olmasına gerek olmayıp az ve öz aksesuar kullanarak ta şıklık elde edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banyo

Banyo Dekorasyonu Banyonuzu Farklılaştırır

Banyo Dekorasyonu Her konuda yapmamız gerektiği gibi; banyo dekorasyonu alanında da, farkımızı daima koymalıyız. Sıradanlıklara tahammülü olmayanların, en güzel fikirleri üreterek, diledikleri gibi değişik tasarımlara eriştiği dekorasyon alanında, her zaman eşsiz bir özen söz konusudur. Evinizin gizli alanı olan banyonuzda, ailenizin hoşuna gidecek küçük değişiklikler ve yenilikler yaparak, daima farklılığınızı ön planda tutabilirsiniz. Birbirinden değişik […]

Devamını oku
Banyo

Dar Banyolar İçin İdeal Lavabo Modelleri

Küçük bir banyoya sahip olmak çoğu zaman can sıkıcı olabiliyor. Banyo dekorasyonu yaparken özellikle çamaşır makinesinin de ciddi manada yer kapladığı dar banyolar da kendinizi köşeye sıkışmış gibi hissetmekten yorulduysanız, banyonuza ufak dokunuşlar yapmanın vakti gelmiş demektir. Bunun için öncelikle banyoda alan işgal eden mobilyaları yatay olarak değil, dikey yönde uzayan mobilyalarla değiştirmek gerekecektir. Devasa […]

Devamını oku
Banyo

Japon Banyo Modelleri

Japon Banyo Modelleri Banyonuzu tasarlarken gereksiz hiçbir eşyaya yer ayırmak istemiyor, yalnızca doğal görünümlü mobilyalara ve yatıştırıcı renklere yer açmak istiyorsanız; Japon banyo tasarımları size ilham kaynağı olabilir. Kişisel bakımınızı gerçekleştirebileceğiniz, duş alıp günün yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz banyolarınızda dingin ve yatıştırıcı bir atmosfer için Japon banyo tasarımlarına mutlaka göz atmanız tavsiye edilir. Günlük hayatın koşuşturmacasından […]

Devamını oku