Banyo

Banyo Dekorasyonunda Mavi Renk Kullanımı

Banyo Dekorasyonunda Mavi Renk Kullanımı

Mavi sevilen ve çok kullanılan bir renktir bundan dolayı mavi renkte aksesuar ve banyo ürününü kolaylıkla bulabilirsiniz. Kimisine göre her şeyin mavi olduğu bir banyo çok sıradan görünebilir kimine göre ise çok huzur verici olabilir. Doğru dekorasyon için ürün ve objelerin doğru seçilmesi ve uyumlu olması çok önemlidir. Mavi bir banyo dekore ederken uyumlu başka renklerde kullanılmalıdır. Çanlı bir yeşil, sarı veya turuncu ortama hareket ve enerji katacaktır.

Banyo Dekorasyonunda Mavi Renk Kullanımı

Mavi renk ile turuncu tamamlayıcı renkler olup mavinin soğukluğunu sıcak turuncu objeler ile dengeleyebilirsiniz. Turuncu renk banyo paspası, havlu veya duvar tablosu kullanarak banyonuza şıklık ve canlılık kazandırabilirsiniz. Banyo dolaplarının seçeceğiniz renklerle uyumuna özen gösterilmelidir.

banyo-dekorasyonunda-mavi-renk-kullanimi2

banyo-dekorasyonunda-mavi-renk-kullanimi3

Modern banyo dekorasyonunda mavi ile birlikte gri, gümüş rengi ve beyaz rengi kullanabilirsiniz. Gümüş rengi banyo armatürleri banyonun huzurlu ortamını tamamlayıcı aksesuarlardır. Country tarzı banyo dekorasyonundan hoşlanıyorsanız mavi beyaz renk çini desenli fayanslar kullanabilirsiniz.

banyo-dekorasyonunda-mavi-renk-kullanimi4

Mavi banyo dekorasyonunda mavinin farklı tonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca turuncu, sarı, canlı bir yeşil aksesuarlar ile ortama enerji katabilirsiniz. Banyo dekorasyonunda vurgu rengini banyo paspası, sabunluk gibi küçük aksesuarlarda veya duvarlardan birinde kullanmak mümkündür.

banyo-dekorasyonunda-mavi-renk-kullanimi5

Kahverengide mavi ile uyumlu bir renktir. Mavi ile kahverengi banyoda şık ve uyumlu bir görüntü elde edilmesini sağlar. Mavi ile uyumlu olan kahverengi tonları ise çikolata rengi koyu kahve veya turuncuya yakın kahverengi olabilir.

banyo-dekorasyonunda-mavi-renk-kullanimi6

Mavi doğanın rengi olup gökyüzünü, denizi ve tropik adaları çağrıştıran bir renktir. Mavi renk banyoda konsept yaratılmalıdır. Vurgulanmak istenen temaya göre banyo aksesuarları ve objeler seçilmelidir. Tropik bir tema için turuncu aksesuarlar kullanılmalıdır.

banyo-dekorasyonunda-mavi-renk-kullanimi7

Banyoya ev bitkileri yerleştirilebilirsiniz veya yapma fakat gerçeğinden ayıramayacağınız çiçeklerde kullanabilirsiniz. Banyonuzda ferah denizi hissetmek isterseniz deniz kabuğu, organik banyo havlusu ve doğal sabunlar kullanabilirsiniz.

Banyo dekorasyonda dikkat edilmesi gereken çok fazla aksesuar ve obje kullanmadan uyumlu ve sade bir şıklık elde etmek olmalıdır. Çok fazla banyo aksesuarı ve obje olması küçük banyolarda kullanım alanın daralmasına neden olur. Şık bir dekorasyon için çok obje olmasına gerek olmayıp az ve öz aksesuar kullanarak ta şıklık elde edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu