Oturma Grupları

Siyah Oturma Grubu Modelleri

Siyah Oturma Grubu Bir evin güzelliği hakkındaki kararı çoğu zaman yalnızca salonu göz önünde bulundurarak veririz. Ev sahibinin hayat tarzını ve kişiliğini yansıtan salonlarda siyah renk kullanmak bu yüzden pek tercih edilmez. Çoğu kişi de siyah rengin ışığı daha az yansıtması ve iç karartıcı gözükmesi gibi sebeplerle dekorasyonlarda kullanılmaması gerektiği şeklinde yanlış bir düşünceyi benimseyebiliyor. Oysa gerçek bundan çok daha farklı.

Siyah Oturma Grubu Modelleri
Siyah deri oturma grubu
Siyah köşe grubu

Eğer minimalist dekorasyon, yani sade bir tasarımla salonunuzu yenilemek istiyorsanız siyah renkli oturma grubu modellerini kullanmanız tavsiye edilir. Bu renk odanızda derinlik hissi de uyandıracaktır. Üstelik lüksü de simgelediği için altın sarısı ve beyaz gibi renklerin kullanıldığı mobilyalarla oturma odalarını daha ihtişamlı gösterebilmeniz mümkündür.

Siyah köşe grubu modelleri
Siyah salon takımı modelleri
Siyah deri koltuk takımı modelleri

Salonlarınızda siyah oturma grubu modeli kullandıktan sonra duvarlarda ve diğer mobilyalarda da ağırlıklı olarak siyah renk kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki ipuçlarına mutlaka uymanız gerekecektir:

  • Her zaman için seçtiğiniz bir ana renk olsun. Eğer bu renk siyahsa, oturma odasındaki diğer eşyaların da bu rengin açık ve yumuşak tonlarından olmasını sağlamalısınız.
  • Mobilyaların ve duvar arasında zıt renkleri seçebilirsiniz. Özellikle deri kaplamalı siyah mobilyalar, gri ve beyaz renkli duvarlarla çok uyumlu gözükür. Emboss baskı tekniğiyle yapılan ve hayli lüks gözüken mobilyalar satın almak da bir diğer seçeneğiniz.
  • Detaylara özen gösterin, ancak hiçbir zaman da aşırıya kaçmayın. Eğer salona uyup uymadığı noktasında ikilemde kaldığınız mobilyalar varsa kullanmamayı tercih edin.

BU YAZIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  

Küçük Banyolar İçin Duşakabin Tavsiyeleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu