Retro Stili Dekorasyon Örnekleri

Retro Stili Dekorasyon Örnekleri

1950-60 yıllarında popüler olan sert hatlı ve sivri ayaklı mobilyalar, parlak renkli ve desenli duvar kağıtlarıyla perdeler; 1970-80 yıllarının çiçekli duvar kağıtları ve kristal avizeleri retro stili dekorasyon yapmak için gereken başlıca parçalar arasında sayılabilir. Patchwork koltuk modelleri de kırmızı, portakal rengi, yeşil, sarı ve koyu mavi gibi renklerin egemen olduğu bu dekorasyon tarzını yansıtan parçalar arasındadır.

Retro Stili Dekorasyon Örnekleri

retro-stili-dekorasyon-ornekleri02

retro-stili-dekorasyon-ornekleri03

Çok bölmeli ve kapaklı bir vitrinin kapaklarını farklı renklere boyayıp vitrinin olduğu odaya canlı renkleri olan birkaç koltuk serpiştirerek retro tarzı dekorasyon oluşturabilirsiniz. Tavana eski tip bir kristal avize, duvarlara birkaç pop art tablo asabilirsiniz. Esas olan karmaşık, renkli ve canlı görünümleri uygun bir şekilde dengelemektir. Retro stili uygulamakta aşırıya kaçarsanız ortaya göz yorucu ve estetik olmayan bir görünüm çıkabilir. Örneğin duvar kağıtları desenliyse koltuklar düz renkli olmalıdır.

retro-stili-dekorasyon-ornekleri04

retro-stili-dekorasyon-ornekleri05

Retro stili dekorasyon uygulamasını salonunuzun sadece bir bölümünde veya yalnızca yatak odanızda da yapabilirsiniz. Bir duvarı koyu renge boyayıp üstüne stili yansıtan renkli tablolar asarak ve duvarın önüne de uygun bir retro kanepe yerleştirerek özel bir köşe yaratılabilir.

retro-stili-dekorasyon-ornekleri06

retro-stili-dekorasyon-ornekleri07

retro-stili-dekorasyon-ornekleri08

Duvarları ve zemini açık renkli olan bir odayı koyu kırmızı bir-iki şifonyer, şifonyerlerden birinin üstünde aynı renkte çerçevesi olan bir aynayla dekore edip yere küçük bir kırmızı halı atarak retro dekorasyon yapabilirsiniz. Aynı özelliklerdeki bir odayı beyaz peluş halı, sivri ayaklı uçuk sarı bir koltuk ve üzerinde renkli yastıklar olan koyu pembe bir kanepeyle dekore ederek de bu havayı yaratabilirsiniz.

retro-stili-dekorasyon-ornekleri09

retro-stili-dekorasyon-ornekleri10

retro-stili-dekorasyon-ornekleri11

retro-stili-dekorasyon-ornekleri12

Beyaz duvarlara renkli çerçeveli birkaç resim asıp yatağınızın üstüne bir patchwork örtü sererek güzel bir retro yatak odası oluşturabilirsiniz. Yatağınızın yanına düz ve parlak renkli bir sehpa veya tabure yerleştirirseniz tarzı daha belirgin bir şekilde yansıtmış olursunuz. Piyasada çeşitli fiyat ve kalitede retro mobilya modelleri bulunmaktadır. Bütçenize uygun fiyatlarda bir seçenek bulmakta zorlanmayacağınızı tahmin ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dekorasyon

Küçük Ev Dekorasyonu Önerileri

Küçük Ev Dekorasyonu. Küçük sıcak huzurlu bir ev herkesin hayaldir. Lakin söz konusu küçük ev dekorasyonu ise bu tip küçük evlerin büyük sorunları olabilir. Bu makalemiz de sizlere küçük ev dekorasyonu nasıl yapılmalı anlatmaya çalışacağız. Çekirdek aile kavramı ile büyütülen bizlerin bazen bütçe bazen ise modern hayatın baskısı ile küçük evler de yaşamaya mecbur kaldığımız […]

Devamını oku
Dekorasyon

Country Tarzı Dekorasyon Örnekleri

Bu makalemizde country dekorasyon nedir ve country dekorasyon nasıl yapılır gibi soruların cevabını birlikte bulacağız. Kısaca makalemizin amacı country dekorasyon nasıl olmalı anlatmak umarım başarılı oluruz. Country tarzı dekorasyon nedir? Aslına bakarsanız bu dekorasyon türünü kısaca özetlemek gerekirse eskitme yönetimi ile yapılan dekorasyon türü diyebiliriz. Bu dekorasyon türünde yeni mobilyalar eskitme yönetimi ile kullanılır. Böylece […]

Devamını oku
Dekorasyon

Antre ve Giriş Dekorasyonu Örnekleri

Antre Dekorasyonu Biz insanlar da ilk intiba denilen kavram çok önemlidir. Başka bir insan ile tanıştığımızda ya da yeni bir mekan keşfettiğimizde o kişi ve o mekan ile ilk fikrimiz ne olur ise bu fikir bir ömür kolay kolay değişmez. Bu sebeple şahsi fikrim olarak bir ev için ya da işletme için ilk dekorasyon yapılması […]

Devamını oku