Aydınlık Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Aydınlık Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Dekorasyonda aydınlık ve ferah bir görünüm insanın ruh halini de olumlu etkiler. Küçük alanlar söz konusuysa iç mekan dekorasyonu zaten açık renklerle oluşturulmalı, ayna kullanarak ortama derinlik verilmelidir. Aydınlık salon dekorasyonu için yapabileceğiniz şeylerden biri beyaz veya krem renkli mobilyalara ağırlık vermek. Oturma grubu seçerken kumaşın kolayca temizlenebilir nitelikte olmasına dikkat ederek açık renkli mobilyaların kolay kirlenme özelliğiyle baş edebilirsiniz.

Aydınlık Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

aydinlik-salon-dekorasyonu02

aydinlik-salon-dekorasyonu03

aydinlik-salon-dekorasyonu04

Duvarlar, mobilyalar ve zemin açık renk olduğunda ortaya baygın bir görünüm çıkabilir fakat bu durumu dengelemek zor değil. Koyuca renkli ahşap bir dolap ve duvarlara asılan birkaç canlı resim mekanı canlandırmaya yetecektir. Ceviz rengi veya koyu renk sehpa kullanarak da görünümü dengelemek mümkündür.

aydinlik-salon-dekorasyonu05

aydinlik-salon-dekorasyonu06

aydinlik-salon-dekorasyonu07

aydinlik-salon-dekorasyonu08

Ferah görünümlü bir salon için tek alternatifiniz beyaz koltuk takımı kullanmak değil tabii ki. Salonunuza yeşil bir köşe takımı yerleştirip sağa sola birkaç turuncu renkli aksesuar yerleştirerek son derecede iç açıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Krem rengi düz bir kanepeyi iki tane krem zemin üzerine çiçek desenli koltukla beraber kullanarak da aydınlık salon dekorasyonu yapabilirsiniz.

aydinlik-salon-dekorasyonu09

aydinlik-salon-dekorasyonu10

aydinlik-salon-dekorasyonu11

aydinlik-salon-dekorasyonu12

Ahşap çerçeveli bir-iki dekoratif ayna ile koyu kahverengi sehpa ve puflar da kullandığınızda ortaya krem-kahve uyumunun çok güzel bir örneği çıkacaktır. Salonunuzda cıvıltılı bir görünüm istiyorsanız yeşil, turuncu, koyu pembe, beyaz renklerin bir arada olduğu bir dekorasyon düşünebilirsiniz. Fakat böyle bir görünümün gözü yormaması için çok dikkatli olmak, gerekirse bir profesyonelden yardım almak gerekir.

aydinlik-salon-dekorasyonu13

aydinlik-salon-dekorasyonu14

Beyaz ve yeşili beraber kullanarak çok güzel bir salon düzenlemesi yapmak mümkündür. Beyaz kanepenizin üzerine yeşil yastıklar ve etrafına da yeşil/beyaz desenli koltuklar yerleştirerek bunu sağlayabilirsiniz. Bu görünümü dengelemek için oturma grubunun ortasındaki halı açık renk ve düz veya çok hafif desenli olmalı.

aydinlik-salon-dekorasyonu15

Aydınlık Salon Dekorasyonu yaratmak tamamen sizin hayal gücünüze kalmış, salon dekorasyonu için ayırdığınız bütçeye uygun seçimlerle kişiliğinizi yansıtan bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Salon

Çiçekli Koltuk Takımı Modelleri

Ev dekorasyonu denildiğin de aklınıza gelebilecek ilk şey koltuk takımlarıdır. Evi ev yapan ilk şey koltuktur. Bir kaç istisnai dekorasyon türü haricinde nerede ise bütün dekorasyon türlerinde koltuk takımlarının kullanımı ilk sırada yer alır. Hatta şu kadarını bile iddaa edebiliriz; Bir çoğumuz renginden ya da modelinden dolayı beğenmediğimiz koltuk takımını sadece evimizin dekorasyonu için satın […]

Devamını oku
Salon

Siyah Oturma Grubu Modelleri

Siyah Oturma Grubu Bir evin güzelliği hakkındaki kararı çoğu zaman yalnızca salonu göz önünde bulundurarak veririz. Ev sahibinin hayat tarzını ve kişiliğini yansıtan salonlarda siyah renk kullanmak bu yüzden pek tercih edilmez. Çoğu kişi de siyah rengin ışığı daha az yansıtması ve iç karartıcı gözükmesi gibi sebeplerle dekorasyonlarda kullanılmaması gerektiği şeklinde yanlış bir düşünceyi benimseyebiliyor. […]

Devamını oku
Salon

Bellona Yeni Oturma Grubu Modelleri

İşten yorgun argın eve geldiğinizde uzanıp televizyon izlerken en tatlı uykulara daldığınız koltuklarınız ne kadar kaliteli? Dahası, en son ne zaman koltuk takımınızı yenilediniz? Eğer bu soruların cevabını vermekte zorlanıyorsanız, artık Bellona marka oturma grubu modelleri ni satın almanın vakti gelmiş de geçiyor demektir. Tamamen yerli imkânlarla üretilen ve ülkemizin yanı sıra dünyanın birçok ülkesine […]

Devamını oku