Ev DekoruSalon

Aydınlık Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Aydınlık Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

Dekorasyonda aydınlık ve ferah bir görünüm insanın ruh halini de olumlu etkiler. Küçük alanlar söz konusuysa iç mekan dekorasyonu zaten açık renklerle oluşturulmalı, ayna kullanarak ortama derinlik verilmelidir. Aydınlık salon dekorasyonu için yapabileceğiniz şeylerden biri beyaz veya krem renkli mobilyalara ağırlık vermek. Oturma grubu seçerken kumaşın kolayca temizlenebilir nitelikte olmasına dikkat ederek açık renkli mobilyaların kolay kirlenme özelliğiyle baş edebilirsiniz.

Aydınlık Salon Dekorasyonu İçin Öneriler

aydinlik-salon-dekorasyonu02

aydinlik-salon-dekorasyonu03

aydinlik-salon-dekorasyonu04

Duvarlar, mobilyalar ve zemin açık renk olduğunda ortaya baygın bir görünüm çıkabilir fakat bu durumu dengelemek zor değil. Koyuca renkli ahşap bir dolap ve duvarlara asılan birkaç canlı resim mekanı canlandırmaya yetecektir. Ceviz rengi veya koyu renk sehpa kullanarak da görünümü dengelemek mümkündür.

aydinlik-salon-dekorasyonu05

aydinlik-salon-dekorasyonu06

aydinlik-salon-dekorasyonu07

aydinlik-salon-dekorasyonu08

Ferah görünümlü bir salon için tek alternatifiniz beyaz koltuk takımı kullanmak değil tabii ki. Salonunuza yeşil bir köşe takımı yerleştirip sağa sola birkaç turuncu renkli aksesuar yerleştirerek son derecede iç açıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Krem rengi düz bir kanepeyi iki tane krem zemin üzerine çiçek desenli koltukla beraber kullanarak da aydınlık salon dekorasyonu yapabilirsiniz.

aydinlik-salon-dekorasyonu09

aydinlik-salon-dekorasyonu10

aydinlik-salon-dekorasyonu11

aydinlik-salon-dekorasyonu12

Ahşap çerçeveli bir-iki dekoratif ayna ile koyu kahverengi sehpa ve puflar da kullandığınızda ortaya krem-kahve uyumunun çok güzel bir örneği çıkacaktır. Salonunuzda cıvıltılı bir görünüm istiyorsanız yeşil, turuncu, koyu pembe, beyaz renklerin bir arada olduğu bir dekorasyon düşünebilirsiniz. Fakat böyle bir görünümün gözü yormaması için çok dikkatli olmak, gerekirse bir profesyonelden yardım almak gerekir.

aydinlik-salon-dekorasyonu13

aydinlik-salon-dekorasyonu14

Beyaz ve yeşili beraber kullanarak çok güzel bir salon düzenlemesi yapmak mümkündür. Beyaz kanepenizin üzerine yeşil yastıklar ve etrafına da yeşil/beyaz desenli koltuklar yerleştirerek bunu sağlayabilirsiniz. Bu görünümü dengelemek için oturma grubunun ortasındaki halı açık renk ve düz veya çok hafif desenli olmalı.

aydinlik-salon-dekorasyonu15

Aydınlık Salon Dekorasyonu yaratmak tamamen sizin hayal gücünüze kalmış, salon dekorasyonu için ayırdığınız bütçeye uygun seçimlerle kişiliğinizi yansıtan bir görünüm elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu