Hangi Halı Modeli Seçilmeli?

Hangi Halı Modeli Seçilmeli?

Çok sayıda halı modeli seçeneğinin var olduğu günümüzde doğru seçimi yapabilmek için kullanılacak mekânın yapısı ve nitelikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Hangi Halı Modeli Seçilmeli?

Yün, bukle, shaggy, akrilik, fluffy gibi birçok değişik malzemelerden üretilen birçok renk desende halı modeli bulabilmek mümkün. Bu kadar fazla seçenek aynı zamanda farklı halı fiyat aralıkları meydana çıkarıyor ve karar vermeyi güçleştiriyor.

hangi-hali-modeli-secilmeli2

hangi halı modelini seçeceğinize karar verirken, bazı önemli noktaları dikkate alarak mekânınız için en uygun olan halı seçimini yapabilmeniz mümkündür.

hangi-hali-modeli-secilmeli3

Yaşam biçiminiz halı seçiminde önemli bir unsur olmalıdır. Çocuklu veya içinde hayvan beslenen bir ev içinse koyu renkler öncelikli tercihiniz olmalıdır.

hangi-hali-modeli-secilmeli4

Eğer antikalar içeren veya klasik tarzda bir stiliniz varsa ona uygun bir el dokuma halısı seçmeniz uygun olacaktır.

One thought on “Hangi Halı Modeli Seçilmeli?”

  1. Halı seçmek çok zor iş mağazda beğendiğiniz ürün evde kötü görünebilir.
    imkanınınız varsa halıyı evde denedikten sonra satın almanızı tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ev Tekstili

Artemis Yeni Halı Çeşitleri

Artemis Halı Modelleri Anadolu’nun en kadim şehirlerinden Gaziantep’te kurulan Artemis Halı markası, İstanbul başta olmak üzere ülkemizin büyük şehirlerinde geniş show room ve bayi ağına sahiptir. Her zevke ve bütçeye hitap etme iddiasıyla yola çıkan bu firma, uzun yıllardır edindikleri tecrübe ve deneyimi cömertçe halı tasarımlarına dönüştüren uzman bir kadroya da ev sahipliği yapıyor. Ürettikleri […]

Devamını oku
Ev Tekstili Yararlı Bilgiler

Dekoratif Perde Seçimi

Dekoratif Perde Seçimi Ev dekorasyonunda en önemli aksesuarlardan biri perdedir. Doğru seçilmiş perde bir odanın daha şık ve özenli olmasını sağlayabilir. Yanlış seçilmiş bir perde ise odanın basık ve özensiz görünmesine neden olabilir. Dekorasyonda ilk önce mobilyalar ve duvar rengi belirlenmeli daha sonra ise perde modeline karar verilmelidir. Perde mevcut ev dekorasyonuna uyumlu ve tamamlayıcı […]

Devamını oku
Ev Tekstili Mutfak

Mutfak Perdesi Modeli Nasıl Seçilir?

Mutfak Perdesi Modeli Nasıl Seçilir? Mutfak perdeleri mutfak dekorasyonunda önemli bir yer tutmaktadır. Mutfaklarda perde dekoratif amaçlı kullanılmasının yanı sıra bir gereksinimdir. Mutfağa farklı bir görsellik katmak için doğru perde modeli seçilmelidir. Mutfak perdesi belirlenirken gün ışığını engellemeyen modelden ve kumaştan olması çok önemlidir.

Devamını oku