Birbirinden Güzel Çocuk Odası Tasarımları

Çocuk odası oldukça hızlı bir şekilde boy atan, gün geçtikçe “Ne ara bu kadar büyüdüler?” dedirten çocuklar için oda tasarlamak gerçekten yorucu ve uğraştırıcı olabiliyor. Hızla büyüdükleri için ilgi duydukları alanlar da değişim gösteren çocuklar, bugün beğendikleri bir şeyi yarın beğenmemezlik edebiliyorlar. Çocuk odası tasarlarken de bu durum geçerli. Eğer odayı çok çocuksu renk ve motiflerle süslerseniz, aradan geçen 1-2 senelik süre zarfında çocuk odası eskisi kadar beğenilmeyebilir. Bu sebeple dengeli olmak ve çocuklarınızın bir gün büyüyeceğini de hesaba katarak hareket etmek en doğrusu olacaktır.

Mavi çocuk odası
Sarı kırmızı çocuk odası
Mavi kırmızı çocuk odası
Eflatun çocuk odası
Mavi çocuk odası

Çocuk odası dekorasyonu tasarlarken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de odadaki mobilyaların hem kullanışlı, hem de şık bir dış görünüşe sahip olmasını sağlamaktır. Çocukların yalnız başına kaldıklarında eğlenceli oyunlar oynamasına imkân tanıyan mobilya ve dekorasyon fikirleri, sağlıklı bir gelişim için olmazsa olmazlar arasında yer alır.

Yeşil mavi çocuk odası
Sarı turuncu çocuk odası
Pembe çocuk odası
Sarı turuncu çocuk odası
Mavi ve sarı çocuk odası

Yataklarda, zemine sereceğiniz halılarda, nevresim takımlarında ve masa ve sandalye takımlarında mümkün mertebe parlak ve canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Bu renkleri belirlerken çocuğunuzun cinsiyetini de göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

Sarı çocuk odası
Kırmızı çocuk odası
Mavi çocuk odası
Pembe çocuk odası
Turuncu çocuk odası

Son dönemde moda haline gelen çocuk odasının duvarlarını süsleme furyasına siz de katılım gösterebilir, çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterlerini duvarlara işleyebilirsiniz. Bunun için üretilen duvar kağıdı modelleri mevcut.

Yeşil çocuk odası
Mavi beyaz çocuk odası
Mavi yeşil çocuk odası
Sarı yeşil çocuk odası
Sarı çocuk odası
Sarı mor çocuk odası

Çocuklar için üretilen bazı bazalar, çok fonksiyonlu raf ve saklama alanlarına da sahip olabiliyor. Baza tercihinizi bu modellerden yana kullanabilmeniz de seçenekleriniz arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuk Odası

Bebek Odalarında Siyah Renk Kullanımı

Bebek odası Dünyaya gözlerini yeni açan minik bebeğinizin geceleri uyuyacağı, gündüzleri ise yaramazlık yapacağı odasını hazırlamak oldukça zevklidir. Bebek odası dekorasyonu hazırlarken yapılacak ilk iş, odaya hakim rengi belirlemek olacaktır. Çoğu ebeveyn bunu yaparken canlı ve parlak renkleri tercih ederken, siyah ve benzeri koyu renklerden kaçınmaya çalışır. Oysa çoğu anne babanın bilmediği bir şey vardır: […]

Devamını oku
Çocuk Odası

Bebeğiniz İçin En Güzel Mobilya Modelleri

Dünyaya gözünü açar açmaz mutluluk kaynağınız haline gelen bebeğiniz, en şık ve kullanışlı mobilyalarını hak eder. Sevimli desenlere ve birbirinden tatlı karakterlere sahip renkli duvar kağıtları, oyuncak dolapları, komodin ve beşikler… Bebek odasında yalnızca bebeğiniz değil, siz de vakit geçireceğiniz için ikinizi de memnun edecek en güzel mobilya modellerini sizin için bir araya topladık. Ay […]

Devamını oku
Çocuk Odası

Bebek Odası İçin Tasarım İpuçları

Bebek odası dekorasyonu Her şeyin en iyisi hak eden bebeğinizin günün büyük çoğunluğunu geçireceği odasını tasarlarken göz zevkine de hitap etmek istiyorsanız, bu yazıyı okumaya devam ederek bunu nasıl yapabileceğinizi keşfedebilirsiniz. Birbirinden güzel süslemeler ve dekorasyon fikirleri sizleri bekliyor. Güneş, yıldızlar ve ay Minik bebeklerin hayal dünyalarına hitap eden, yumuşak ve pastel renk tonlarına sahip […]

Devamını oku