Çocuk Odası

Birbirinden Güzel Çocuk Odası Tasarımları

REKLAM
X

Çocuk odası oldukça hızlı bir şekilde boy atan, gün geçtikçe “Ne ara bu kadar büyüdüler?” dedirten çocuklar için oda tasarlamak gerçekten yorucu ve uğraştırıcı olabiliyor. Hızla büyüdükleri için ilgi duydukları alanlar da değişim gösteren çocuklar, bugün beğendikleri bir şeyi yarın beğenmemezlik edebiliyorlar. Çocuk odası tasarlarken de bu durum geçerli. Eğer odayı çok çocuksu renk ve motiflerle süslerseniz, aradan geçen 1-2 senelik süre zarfında çocuk odası eskisi kadar beğenilmeyebilir. Bu sebeple dengeli olmak ve çocuklarınızın bir gün büyüyeceğini de hesaba katarak hareket etmek en doğrusu olacaktır.

Mavi çocuk odası
Sarı kırmızı çocuk odası
Mavi kırmızı çocuk odası
Eflatun çocuk odası
Mavi çocuk odası

Çocuk odası dekorasyonu tasarlarken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de odadaki mobilyaların hem kullanışlı, hem de şık bir dış görünüşe sahip olmasını sağlamaktır. Çocukların yalnız başına kaldıklarında eğlenceli oyunlar oynamasına imkân tanıyan mobilya ve dekorasyon fikirleri, sağlıklı bir gelişim için olmazsa olmazlar arasında yer alır.

Yeşil mavi çocuk odası
Sarı turuncu çocuk odası
Pembe çocuk odası
Sarı turuncu çocuk odası
Mavi ve sarı çocuk odası

Yataklarda, zemine sereceğiniz halılarda, nevresim takımlarında ve masa ve sandalye takımlarında mümkün mertebe parlak ve canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Bu renkleri belirlerken çocuğunuzun cinsiyetini de göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

Sarı çocuk odası
Kırmızı çocuk odası
Mavi çocuk odası
Pembe çocuk odası
Turuncu çocuk odası

Son dönemde moda haline gelen çocuk odasının duvarlarını süsleme furyasına siz de katılım gösterebilir, çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterlerini duvarlara işleyebilirsiniz. Bunun için üretilen duvar kağıdı modelleri mevcut.

Yeşil çocuk odası
Mavi beyaz çocuk odası
Mavi yeşil çocuk odası
Sarı yeşil çocuk odası
Sarı çocuk odası
Sarı mor çocuk odası

Çocuklar için üretilen bazı bazalar, çok fonksiyonlu raf ve saklama alanlarına da sahip olabiliyor. Baza tercihinizi bu modellerden yana kullanabilmeniz de seçenekleriniz arasındadır.

BU YAZIMIZ DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ! 

Melodi Çekyat

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu