Çocuk Odası

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Çocuklar hızla büyüdükleri için bebek veya çocuk odası dekorasyonu yaparken bazı ayrıntıları ileride fazla masraf ve zorluk çıkmadan değiştirilebilecek şekilde ayarlamak doğru olur. Dekorun temeli ve mobilyalar basit tutulursa mekanda değişiklikler yapmak daha kolay olacaktır. Çocuk odası dekorasyonu için renk seçimi yaparken boyanın türünü ve kalitesini mutlaka dikkate almalısınız. Ana mobilyalar beyaz, kahve, krem gibi renklerde olursa daha uzun süre kullanılmaları mümkün olur ve odayı çocuğun büyümesine paralel olarak değiştireceğiniz zaman büyük değişiklikler yapmanız gerekmez.

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

cocuk-odasi-dekorasyonu-nasil-olmali-2

cocuk-odasi-dekorasyonu-nasil-olmali-3

Çizgi film karakterleri; hayvan, çiçek vb. figürler hoş bir görünüm yaratır fakat bu gibi unsurları abartılı miktarda kullanmamanız iyi olur. Düz hatları olan bir şifonyer uzun süre birçok ihtiyacı karşılar. Yeriniz varsa iki çocuk koltuğu ve bir sehpa ile ufak bir misafir köşesi hazırlayabilirsiniz. Çocuk odası dekorasyonu yaparken güzel bir oyun çadırı da kullanabilirsiniz. Böyle parçalar dekorasyonu güzelleştirir ve çocuğunuzun böyle şeylere ilgi duyma zamanı geçince kaldırılabilir. Dekoratif duvar rafı çeşitleri hem odaya estetik bir boyut katar, hem de bazı dağınıkları toplar. Altı sandıklı sedirler, dekoratif duvarlar, çekmeceli dolaplar ve duvar rafları özellikle küçük odalarda dağınıkların ortadan kaldırılabilmesini sağlar.

cocuk-odasi-dekorasyonu-nasil-olmali-4

cocuk-odasi-dekorasyonu-nasil-olmali-5

cocuk-odasi-dekorasyonu-nasil-olmali-6

Çocuğunuzun odası küçükse daha büyük ve ferah görünmesini sağlamak için dekorasyonda açık renkler kullanın. Yeşil duvarlar ders çalışırken konsantrasyonunu toplayamayan çocuklar için faydalı olabilir; huzur ve güven duygusu uyandıran bu rengi hiç değilse birkaç aksesuarda kullanın. Duvarlarda silinebilen, kolay temizlenen boyalardan kullanırsanız çocuğunuzun onları çizip boyama ihtimaline karşı önceden tedbir almış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. çocuk odası takımı siparişi vermek istiyorum kargo ile gönderiyor musunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu