Sevimli Bebek Odası Modelleri

Minik bebeğinizin odasını en güzel şekilde donatmaya karar verdiyseniz, size ilham verebilecek bu muhteşem bebek odası tasarımlarına mutlaka göz atın!

Bebek odasını tasarlamak için kolları sıvamadan önce, bebeğinizin cinsiyetine uygun olacak şekilde bir renk paleti belirlemenizde fayda olacaktır. Kız çocukları için pembe, erkekler içinse genelde mavi renk tercih edilir. Sarı ve yeşil gibi enerjik renkleri de bebek odalarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak zemine sereceğiniz halıdan tutun, kullanacağınız şifonyer ve perdeye kadar hepsinin mükemmel bir uyum içinde olması; bebek odasında çok daha zevkli vakit geçirmenize yardımcı olur.

Sevimli bebek odası tasarımı
Şık sevimli bebek odası dekorasyonu

Bebek odası için oyuncakları unutmayın

Henüz zihinsel gelişimlerini tamamlamamış oldukları için bebekler sürekli olarak oyuncaklarla vakit geçirmek, yerde yuvarlanmak ve ilgisini çeken nesneleri kurcalamak isteyebilirler. Onlara engel olmaya çalışmaktansa, dekorasyonunu yapacağınız bebek odasınının geniş ve ferah olmasını sağlayarak rahatlıkla oyun oynayabilmelerini sağlamanız gerekir.

Ağaç duvar kağıtlı bebek odası dekorasyonu
Sevimli bir bebek odası

Bu yüzden bebeklerin ilgisini çeken oyuncakları kolayca ulaşılabilir yerlerde konumlandırabilirsiniz. Plastik arabalar, trenler, yapboz parçaları ve daha nicesini el altında tutmanız faydalı olabilir. Ayrıca bebek odasına da renk katar.

Pembe beyaz bebek odası
Kırmızı bebek odası

Yatak mutlaka ışık gören yerde olmalı

Bebeğinizin yatağını konumlandıracağınız alan, pencereye yakın ve güneş gören bir yer olursa uyku kalitesi daha da artar. Genelde salıncak şeklinde hazırlanan bebek yatakları, çocukların ilgisini çekecek desen ve renklerde imal edilir. Odanın rengiyle uyumlu pembe veya beyaz tonlu salıncak yataklar, bebeğinizin geceleri mışıl mışıl uyumasına daha da yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuk Odası

Bebek Odalarında Siyah Renk Kullanımı

Bebek odası Dünyaya gözlerini yeni açan minik bebeğinizin geceleri uyuyacağı, gündüzleri ise yaramazlık yapacağı odasını hazırlamak oldukça zevklidir. Bebek odası dekorasyonu hazırlarken yapılacak ilk iş, odaya hakim rengi belirlemek olacaktır. Çoğu ebeveyn bunu yaparken canlı ve parlak renkleri tercih ederken, siyah ve benzeri koyu renklerden kaçınmaya çalışır. Oysa çoğu anne babanın bilmediği bir şey vardır: […]

Devamını oku
Çocuk Odası

Bebeğiniz İçin En Güzel Mobilya Modelleri

Dünyaya gözünü açar açmaz mutluluk kaynağınız haline gelen bebeğiniz, en şık ve kullanışlı mobilyalarını hak eder. Sevimli desenlere ve birbirinden tatlı karakterlere sahip renkli duvar kağıtları, oyuncak dolapları, komodin ve beşikler… Bebek odasında yalnızca bebeğiniz değil, siz de vakit geçireceğiniz için ikinizi de memnun edecek en güzel mobilya modellerini sizin için bir araya topladık. Ay […]

Devamını oku
Çocuk Odası

Birbirinden Güzel Çocuk Odası Tasarımları

Çocuk odası oldukça hızlı bir şekilde boy atan, gün geçtikçe “Ne ara bu kadar büyüdüler?” dedirten çocuklar için oda tasarlamak gerçekten yorucu ve uğraştırıcı olabiliyor. Hızla büyüdükleri için ilgi duydukları alanlar da değişim gösteren çocuklar, bugün beğendikleri bir şeyi yarın beğenmemezlik edebiliyorlar. Çocuk odası tasarlarken de bu durum geçerli. Eğer odayı çok çocuksu renk ve […]

Devamını oku